Spojení Helicopter a Rally show vyvrcholí soubojem vrtulníků se závodními auty

6.5.

Spojení Helicopter a Rally show vyvrcholí soubojem vrtulníků se závodními auty

5. května 2015

Letos poprvé spojí své síly 16. května 2015 jedna z největších automobilových akcí v Evropě Rally Show a Autosalon Show s mezinárodní leteckou přehlídkou Helicoptershow. "Za jednotné vstupné 200 Kč zažijí návštěvníci nejrozsáhlejší motoristickou a leteckou akci v ČR," říkají unisono oba hlavní pořadatelé Karel Pohner a Daniel Tuček. Mezi automobilovým a leteckým programem bude návštěvníky převážet v rámci areálu letiště v Hradci Králové speciální turistický vláček. Akce vyvrcholí 16. května ve 14 hodin rychlostním soubojem dvou vrtulníků a dvou špičkových závodních vozů pilotovaných, jak ve vzduchu, tak na zemi medailisty z evropských a světových šampionátů.

Brány hradeckého letiště se široké veřejnosti otevřou v sobotu 16. května v čase od 9 do 17 hodin. Na akci se představí dohromady okolo 500 automobilů, vrtulníků a letounů. "Naprostým unikátem je interaktivnost akce. Návštěvníci nejen že stroje uvidí, budou si je moci detailně prohlédnout, ale také se v nich proletět nebo svést," komentují jedinečnost akce oba hlavní pořadatelé Daniel Tuček za "vzduch" a Karel Pohner za "zemi". 

O Rally Show a Autosalon show
"Našim vzorem je největší světová výstava "Festival of Speed" v Londýně, kde jsou letadla i vrtulníky nedílnou součástí závodních strojů. Proto jsme s radostí přivítali možnost realizovat tyto akce paralelně a propojit letiště s autodromem", říká organizátor Rally Show Karel Pohner.  Hlavním tahákem 8. ročníku Rally Show bude kolem 100 závodních vozů. Všechny tyto vozy mezi sebou svedou ostrý závodní souboj, který se pojede na duálním okruhu se skokem přes most. "Mimo to, že návštěvníci uvidí jistě velmi atraktivní závod, budou mít unikátní možnost svést se ve většině závodních aut od Tater z Dakaru, přes rally vozy až po automobilové legendy a veterány. Některé z nich zatím nebyly nikde vystaveny, natož, aby se s nimi mohli lidé svést“, říká Martin Dostál, člen organizačního týmu.

Autosalon Show je dnes největší motoristickou přehlídkou v České republice. Bude zde vystavovat okolo 20 automobilek. Pro zájemce je připravena zkušební jízda ve většině modelů po okruhu nebo po offroadové dráze. Zraky oslní i zlaté auto společnosti Ford se zlatými hosteskami.

Z řad veteránů dorazí mimo jiné tovární závodní TATRA T2-603 B6  z roku 1967 v nevyčíslitelné hodnotě v řádech milionů korun. Na světě existují jen 2 kusy. Ze stejné stáje se objeví i Tatra Ecorra Sport V8 postavená v roce 1986 pro překonání československého rychlostního rekordu.

Letos je kromě nadupaného programu Rally Show pojata jako festival zážitků, které budou lidé zkoušet na vlastní kůži. Poprvé tak třeba usednou do závodního speciálu na místo navigátora a zažijí fantastickou jízdu se skokem přes most nebo jízdu po okruhu se špičkovými závodníky. Návštěvníci budou mít také možnost projet se driftovým speciálem, řídit vznášedlo, bagrovat, projet se v Tatrách z Rally Dakar, vyzkoušet simulátor obrácení auta na střechu, opilé brýle – chození mezi kužely nebo drogové brýle alias simulátor účinku drog.

O Helicoptershow
„V rámci leteckého dne budou připraveny ukázky činnosti Policie ČR, Hasičských záchranných sborů ČR i záchranky. Již tradičně se diváci mohou těšit na hromadnou nehodu se zásahem složek IZS společně s vrtulníky. Vystoupí řada pilotů světové úrovně nejen na vrtulnících, ale i nejrůznějších letounech. Vystaveny budou špičkové záchranné vrtulníky, ultralighty, letouny i vrtulníky pro VIP přepravu“, říká organizátor Helicoptershow Daniel Tuček. Akci zahájí společný vzlet a průlet nad královéhradeckým letištěm více jak desítky vrtulníků. Krátce na to vzlétnou vrtulníky k zásahu simulované hromadné dopravní nehody, která prověří součinnost všech složek IZS včetně transportu zraněného v podvěsu. Výjimečným zážitkem bude hašení požáru z vrtulníků a z letounu.  Armáda přiletí vrtulníkem střední kategorie W3A Sokol. Do programu jsou zařazeny akrobatické lety. Expozice nabídne kromě současných strojů i historické sanitky a vrtulníky. „Program letových ukázek koordinujeme s organizátory Rally Show, aby diváci nepřišli o to nejlepší ani z jedné akce.“ uzavírá Daniel Tuček. Mimo letový program budou probíhat vyhlídkové lety na vrtulnících Robinson R44 a Eurocopter EC120 (kolibřík).

Show vyvrcholí rychle a zběsile sprintem dvou závodních speciálů se dvěma vrtulníky. V nich se utkají vynikající čeští jezdci, například vicemistři Evropy, Michal Matějovský a Vladimír Vitver, proti medailistovi z mistrovství světa v akrobatickém létaní Danielovi Tučkovi.  Dalším atraktivním závodem bude závod letadla s formulí.  

Osobnosti a ceny
Cena jednotné vstupenky, která platí na všechny tři akce dohromady, je 200 Kč. V ceně je i sobotní After Party v klubu Sun Park s obrazovkou pro hokejové fanoušky.  Nebe i závodní okruh bude plné hvězd. Na startovní listině se objeví mimo jiné herci David Suchařípa v Clio R3 nebo Lukáš Langmajer v Evo 10 (Mitsubishi Lancer Evolution). Smykovat bude nejznámější český driftař Jan Baláž. Do kokpitu akrobatického letounu se posadí český mistr Jan Rozlivka.

Doplňkový program
V sobotu se také bude volit MISS Autosport a MISS Team.  Všechny účastnice volby MISS budou mít k dispozici vlastní vyhřívaný bazén. Budou soutěžit například v řízení auta a vznášedla, bagrování nebo v rychlosti výměny kol. Připraveny jsou různé soutěže pro děti, ukázka kynologie, ověřování kontrolních pásek na lihovinách pomocí QR kódu prostřednictvím mobilní aplikace, ukázky leteckých modelářů, nafukovací skluzavka nebo ukázky vyprošťování z auta po nehodě. Připravena je také "sexy myčka" pro pány, kdy smyslné ženy omyjí vybraný vůz.

Hlavní program v bodech:

Program na okruhu (změny programu vyhrazeny)

8:30  vstup na Autodrom Hradec Králové (seznamovací jízdy)
9:00  zahájení Autosalon Show 2015, představení partnerů
9:15   okruhové speciály, sportovní vozy a formule – okruh A 
9:30  historici, veteráni, legendy A
9:45  autosalon – okruh A
10:00 rally rychlostní zkouška se skokem přes most – A+B
11:00 autosalon – okruh A + B 
11:30 rally rychlostní zkouška se skokem přes most – A+B
12:30 drift show – okruh A
13:00 okruhové speciály, sportovní vozy a formule – okruh A
13:30 volné jízdy, jízdy se zákazníky + přestávka
14:00 letiště – závody vrtulníků a letadla se závodními monoposty 
15:00 okruhový speciál  -  okruh A
15:15 drift show – okruh A
15:45  autosalon – okruh A + B
16:00  závod rally – “Finále Mistrů” – okruh A+B
17:30  vyhlášení závodu “Finále Mistrů” 


Helicoptershow – letiště  

ukázky vrcholné pilotáže mnoha typů vrtulníků i letounů
ukázky letecké a zdravotnické techniky, praktické činnosti záchranářů, spolupráce složek IZS v rámci simulovaných zásahů
letecké akrobacie (letadla a vrtulníky)
závody vrtulníků s vozem ETTC
závod letadla s monoposty a formulí

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.8.

Přes uzavřený most převeze pěší bezplatně autobus

V praxi to znamená, že v tomto úseku nebudou až do ukončení rekonstrukce revizoři kontrolovat jízdní doklady.

Společnost celý článek
8.4.

Nenechejme pečovatelské služby padnout

Pardubický kraj připravuje projekt, který by měl získat finanční prostředky z fondů Evropské unie

Společnost celý článek
24.9.

Zahájil nový program pro děti a mládež

Cílem programu je nejen příprava na budoucí profesní orientaci, ale i snaha naučit je smysluplně využívat volný čas.

Společnost celý článek
28.11.

Česká hlavička z Pardubic se představila na radnici

Na závěr se Martin svěřil s tím, že už má v hlavě nápad na další projekt. A opět se bude týkat chemie.

Společnost celý článek
11.5.

Blíží se X. Pardubické zdravotní dny

Registrace účastníků začne v 8.00 hodin. Konference se koná pod záštitou primátora Statutárního města Pardubice Martina Charváta. Slavnostně bude zahájena v 9.00 hodin za účasti ředitelky Pardubické nemocnice Ivany Urešové a ředitelky ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Lucie Mlatečkové. Poté již bude probíhat odborný program, který bude zakončen v 16.00 hodin.

Společnost celý článek
3.10.

Startuje soutěž o nejlepšího podnikatele kraje

Společnost Ernst & Young ve spolupráci s Pardubickým krajem vyhlašuje soutěž o nejlepšího podnikatele kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting