Společensky odpovědných firem přibývá

21.5.

Společensky odpovědných firem přibývá

Společensky odpovědných firem přibývá

Obecně prospěšná společnost Rytmus Chrudim už tradičně prostřednictvím soutěže Stejná šance oceňuje firmy, které se přihlásily ke konceptu společenské odpovědnosti firem. Jedná se o firmy, které dávají lidem s postižením šanci získat zaměstnání na otevřeném pracovním trhu a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti. Soutěž proběhla pod záštitou radního Pardubického kraje pro neziskový sektor Pavla Šotoly, který předal diplomy prvním třem oceněným. „Společensky odpovědných firem v kraji přibývá, což dokládá i nejvyšší počet nominací v tomto ročníku. I tato soutěž je příkladem partnerství mezi neziskovým a podnikatelským sektorem," říká radní pro neziskový sektor Pardubického kraje Pavel Šotola. Nominace firem do soutěže mohla posílat široká veřejnost od 15. února do 31. března 2012. Odborná komise vyhodnocovala podle předem stanovených kritérií firmy, které dokázaly udělat nejvíc při zaměstnání znevýhodněného člověka. Z 26 nominovaných firem se vítězem soutěže stalo Východočeské divadlo Pardubice. Na druhé místě se umístila Mateřská škola Svatopluka Čecha a o třetí místo se podělila Bajzova odborná léčebna a Elfra, s.r.o. Mezi další zaměstnavatele, kteří se umístili do první desítky a byli oceněni na slavnostním vyhlášení, patří: Alukov HZ, spol s r.o., Rudolf Kmoch, spol. s r.o, McDonald´s ČR - Pardubice, Nemocnice Chrudim, a.s. a Úklid Chrudim.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.9.

Příští týden se budou vyhlašovat nejlepší podnikatelé Pardubického kraje

Vítězové krajského kola postupují do celorepublikového finále, které se koná 6. prosince v Praze na Žofíně a bude jej živě přenášet Česká televize za účasti více než 400 hostů. V rámci finálového večera bude oceněn také celorepublikový vítěz kategorie Vodafone Odpovědná Firma roku. V této kategorii jsou oceňovány firmy, které podporují společensky odpovědné aktivity a zohledňují dopady svého podnikání na životní prostředí.

Společnost celý článek
21.3.

V městských lesích je rušno

Správci městských lesů začali o způsobu likvidace polomů jednat bezprostředně po zmapování rozsahu škod.

Společnost celý článek
13.11.

Loterie Super soboty v OC Futurum opět po roce přinese výhry za více než milion

Do loterie, která bude probíhat po dobu devíti týdnů, se mohou zapojit návštěvníci královéhradeckého centra, a to po předložení paragonu za nákup v hodnotě alespoň 500 Kč, který byl vydán v období od 17. listopadu 2018 do 12. ledna 2019.

Společnost celý článek
6.6.

Dětský den v krajské nemocnici už letos pošesté

Všechny papírové dlaně jako symbol dobra byly následně spojeny do řetězu.

Společnost celý článek
5.1.

Andrea a Václav: první děti roku 2009 v Královéhradeckém kraji

Andrea Praxová a Václav Lískovský: to jsou jména prvních dětí, které přišly na svět v roce 2009 v Královéhradeckém kraji.

Společnost celý článek
21.6.

Rozumná volba: vznikla Koalice pro řeky

Za jedno z nejpalčivějších témat považují potřebu skutečně účinných opatření proti povodním a suchu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting