Společnost ECOS Choceň provozovala bez povolení lakovnu, dostala pokutu 150 tisíc korun

14.1.

Společnost ECOS Choceň provozovala bez povolení lakovnu, dostala pokutu 150 tisíc korun

Pokutu 150 tisíc korun uložili inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové společnosti ECOS Choceň s.r.o. Firma, která vyrábí díly pro automobilový průmysl, provozovala bez platného povolení lakovnu – tedy vyjmenovaný stacionární zdroj znečišťování ovzduší. Porušila tím zákon o ochraně ovzduší.

„Zjistili jsme, že v lakovně nebyl splněn emisní limit. Firma také ve stanovených lhůtách nenechala provést autorizované měření emisí, jak jí ukládá zákon. Přitěžující okolností ve správním řízení byl fakt, že neměla v pořádku ani vedení provozní a souhrnné provozní evidence,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Při stanovování výše pokuty inspektoři přihlédli k tomu, že došlo pouze k selhání lidského faktoru, kdy byla nedůsledně vedena provozní evidence a chybně zařazena lakovna. Firma tak plnila mírnější podmínky provozu. K uložení nápravných opatření inspektoři přistoupit nemuseli, protože společnost ihned po kontrole zahájila kroky ke zlepšení nevyhovujícího stavu. Nejzávažnější pochybení krátce po kontrole napravila.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

Den zdraví návštěvníky oslovil, preventivní vyšetření využilo více lidí než loni

Akce byla slavnostně zahájena před budovou monobloku v devět hodin. Návštěvníky i zaměstnance přivítali krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr, starosta města Litomyšl Radomil Kašpar, místostarosta Josef Janeček a za nemocnici Zdenka Fenclová, náměstkyně léčebné péče, Světlana Jeřábková, náměstkyně ošetřovatelské péče, a za management Nemocnice Pardubického kraje Gabriela Medunová, manažerka ošetřovatelské péče.

Společnost celý článek
29.11.

„Nemocniční“ infekce. Velký problém, jemuž se dá správnou prevencí předcházet

Právě na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí byl zaměřen II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář. V Pardubické nemocnici ho v tomto týdnu pořádalo oddělení klinické mikrobiologie společně s infekčním oddělením. Semináře se účastnil i vedoucí Národního referenčního centra pro infekce spojené se zdravotní péčí Vlastimil Jindrák.

Společnost celý článek
12.12.

Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident plukovník Oldřich Martinů navštívili v pondělí 10. prosince Hradec Králové.

Společnost celý článek
21.7.

Potřebujete napustit bazén

Dodávky vody realizují cisterny s objemem 9 m³ a dosahem hadic až 50 metrů, díky čemuž lze napouštět i bazény na těžko přístupných místech. Voda, kterou Služby bazény napouštějí, je samozřejmě pitná.

Společnost celý článek
22.9.

Prodej pardubických bytů se kvůli pravidlům nezpozdí

Chceme, aby pravidla privatizace korespondovala s některými podmínkami bank a získání hypoték tak bylo snadnější.

Společnost celý článek
12.5.

Krok za krokem běžíme pro život!

Letošním cílem je překonat dvoumilionový rekord z minulého ročníku a vybrat 3 miliony korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting