Společný dopis premiérovi a ministru dopravy

15.2.

Společný dopis premiérovi a ministru dopravy

Společný dopis premiérovi a ministru dopravy

Nejvyšší představitelé samospráv Pardubického a Královéhradeckého kraje a obou krajských měst se tento týden obrátili společnými dopisy na premiéra české vlády Mirka Topolánka a ministra dopravy Aleše Řebíčka. Dopisy jednoznačně deklarují politickou podporu regionálních a městských samospráv k urychlení přípravy a realizace rychlostní silnice R35 zejména v úseku Opatovice – Mohelnice. „Když jsme na posledním jednání rady kraje na základě odborné studie jednomyslně podpořili jižní vedení R35, které máme ve schváleném územním plánu, je nutné bojovat za zrychlení přípravy a realizace této nové dálnice z Čech na Moravu,“ uvádí k nové situaci vicehejtman Roman Línek „Využijme naplno, v konkurenci s ostatními kraji o státní a evropské peníze, že má Pardubický kraj jako jediný schválený a platný územní plán,“ pokračuje Roman Línek a dodává: „Ministr Řebíček mi na podzim písemně přislíbil, že pokud bude trasa v územním plánu politicky potvrzena, již letos uvolní na přípravu R35 50 až 100 milionů korun“. „Věřím, že pokud letos vrátí vláda R35 do svých priorit, potvrdí se nedávná slova generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic ČR Alfréda Brunclíka. Ten odhadl, že je reálné, aby rozhodující část nové dálnice vedoucí Pardubickým krajem na Moravu byla včetně přivaděčů postavena v letech 2011 – 2013, uzavírá Línek. Ve vlastních společných dopisech premiérovi i ministrovi dopravy Roman Línek, Pavel Bradík, Jaroslav Deml a Otakar Divíšek mimo jiné uvádějí: „V souvislosti s potřebou urychlené přípravy a realizace rychlostní silnice R35 se na Vás obracíme s žádostí o maximální politickou podporu opětovného zařazení realizace akce R35 mezi vládní priority rozestavěných dopravních akcí před rokem 2013.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.9.

Renomovaní odborníci se setkají na semináři se studenty

Seminář pořádá Fakulta chemicko-technologická ve spolupráci s projektem TEAM CMV Centra materiálového výzkumu.

Společnost celý článek
7.4.

Pokračování rekonstrukce bývalé reálky

Kulisu poklepání základního kamene dotvářela i přítomnost nejznámějšího absolventa školy, prvního českého aviatika Jana Kašpara.

Společnost celý článek
25.9.

Projekt Homesharing by měl pomoci zejména rodičům autistických dětí

Nadační fond AVAST se rozhodl v příštích dvou letech podpořit projekt Homesharing pro Rodinné Integrační Centrum (RIC) působící v Pardubickém kraji a Naděje pro děti úplňku v Praze a Středočeském kraji. To uvítal i radní Pardubického kraje Pavel Šotola, který se sociálními službami pro rodiny autistů dlouhodobě zabývá z pozice krajského radního.

Společnost celý článek
30.11.

Studenti z Pardubic postaví most z vlnité lepenky. V soutěži je rekordních 32 škol z Česka i Slovenska

Studenty teď čekají do 26. května týdny tvrdé práce, která začíná už od samotného návrhu. Úkolem studentů je totiž buď vyrobit kopii existujícího mostu, nebo navrhnout originál.

Společnost celý článek
22.1.

Daně z nemovitostí letos jinak

Od letošního roku mají obce podle zákona možnost zvednout daň z nemovitosti až na pětinásobek dosavadní výše.

Společnost celý článek
11.11.

Škola doporučená zaměstnavateli

Ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák k výsledku hlasování dodává: „Jsme rádi, že hlasy zaměstnavatelů jasně ukazují směřování, kam by rodiče měli umístit své děti, pokud je jejich cílem najít uplatnění již po střední škole. O absolventy škol na předních pozicích se zaměstnavatelé vysloveně perou, protože velká část žáků míří ještě zkusit štěstí na vysoké škole.“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting