Spolupráce kraje s Lesy České republiky

19.2.

Spolupráce kraje s Lesy České republiky

Spolupráce kraje s Lesy České republiky

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se v pondělí 18. února sešel s generálním ředitelem Lesů České republiky Jiřím Novákem. Jednání se společně s vicehejtmanem zúčastnili také radní Pardubického kraje Miloslav Macela a Petr Šilar a krajská inspektorka českých lesů Ing. Neznajová. Nový ředitel potěšil všechny slibem dobré spolupráce s Pardubickým krajem, konkrétně byla dohodnuta koordinace a majetkové vypořádání v projektu využití vojenských opevnění na Králicku. „Tyto objekty by mohly být renovovány a využity pro cestovní ruch,“ řekl vicehejtman Roman Línek. „Dále byly projednány projekty v rámci protipovodňových opatření. Zde panuje velmi dobrá spolupráce mezi krajem a Lesy ČR a také v oblasti spolupráce na programu „Lesy 2000“. Tento projekt nabízí finanční spoluúčast i jiným subjektům, například školám či ochráncům přírody na budování cyklostezek, odpočívadel, obnovy studánek a podobně,“ dodal Línek. Ředitel Novák na závěr jednání přislíbil i finanční spoluúčast Lesů ČR na realizaci Smetanovy Litomyšle.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.2.

Hračky z Poličky zná celý svět

Hovořili spolu rovněž o struktuře společnosti, ekonomickém vývoji a nabídce pracovních míst.

Společnost celý článek
8.2.

Od klecových lůžek k mezinárodní spolupráci

Cílem naší spolupráce není převzít jeden, například britský model, a pouze ho přenést do České republiky.

Společnost celý článek
4.3.

Starší manželé se mstili na pneumatikách

Především tady totiž docházelo zhruba od poloviny roku 2008 k poškozování pneumatik osobních vozidel.

Společnost celý článek
22.4.

Univerzita Pardubice otevírá nová sportoviště sportovním dnem, který nabízí i netradiční sporty pro zdravotně znevýhodněné osoby

Na venkovních sportovištích i ve vnitřních sportovních halách bude opravdu živo. Pod taktovkou katedry tělovýchovy a sportu si budou moci návštěvníci zkusit tradiční i netradiční sporty

Společnost celý článek
2.5.

Kraj ocenil významné osobnosti roku 2015

Akad. soch. Olbram Zoubek patří k nejznámějším českým sochařům. Část svého života, celých 17 let, kdy nemohl z politických důvodů svobodně tvořit, strávil restaurování renesančních sgrafit na Zámku v Litomyšli a výrazně tak přispěl k jedinečnému vzhledu této památky. Tam je také vystaven největší soubor jeho soch. Stálou inspirací pro Olbrama Zoubka je kromě antických soch a žen také utrpení. V současné době připravuje plastiku kněze Josefa Toufara a chystá se zúčastnit soutěže na vytvoření pomníku pro Miladu Horákovou.

Společnost celý článek
18.4.

O evropských projektech naživo

Čtvrtletní pořad nabídne mix rozhlasového diskuzního pořadu, novinového on-line rozhovoru, chatu a živého diskuzního setkání s občany.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting