Sportovci Pardubického kraje uzavřeli medailový účet dvěma stříbry

27.1.

Sportovci Pardubického kraje uzavřeli medailový účet dvěma stříbry

Poslední sady medailí na Hrách VI. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR byly rozdány ve čtvrtek večer v kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou. Při medailovém ceremoniálu nechyběli ani sportovci Pardubického kraje, kteří v posledním soutěžním dnu získali hned dvě medaile. Pardubický kraj obsadil konečné deváté místo. Celkovým vítězem her se stal Liberecký kraj.


     Naši závodníci zasáhli do bojů o zbylé cenné kovy ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě. Ve štafetovém závodě dívek v běhu na lyžích na 3x2 km obsadily Nikita Kubíčková, Michaela Šilarová a Svatava Mikysková 11. místo, chlapci na stejné trati skončili sedmí, když na trati bojovali Matěj Hermann, Adam Strnad a Michal Pilný.


     Ve štafetovém závodě smíšených dvojic v lyžařském orientačním běhu se nejlépe dařilo Nikole Thýnové a Michalu Švadlenovi, kteří obsadili sedmou pozici, Veronika Chaloupková a Jonáš Fencl skončili devátí a Anna Kopecká a Václav Roudný patnáctí. Adéla Zrníková a Martin Roudný byly kvůli jedné neoznačené kontrole diskvalifikováni.


     Rychlobruslařský ovál zažil další odvážné souboje „na ostří nožů“. Stříbrnou medaili v závodě na tři kola získal Václav Leder, a to i kvůli chybám dvou ze tří soupeřů v dosavadním vedení, kteří v závěru finálové jízdy upadli. 


     Stříbrnou medaili získala také chlapecká biatlonová štafeta ve složení Tomáš Mikyska, Luděk Abrahám a Mikuláš Karlík. Děvčatům se již tolik nedařilo a především kvůli chybné střelbě obsadila páté místo. Štafeta jela ve složení Karolína Mikulová, Natálie Smrčková a Kateřina Faltusová. I v tomto závodě potvrdili dominanci na těchto hrách sportovci Libereckého kraje, kteří zvládli bezchybně střelbu a také na trati prokázali skvělou techniku i kondici.


     V dnešním programu her si Liberečtí připsali tři zlaté a dvě stříbrné medaile. Druhé místo si udržel Jihočeský kraj a třetí příčku obsadil Jihomoravský kraj. Pouhé tři body k bronzovým medailím chyběly domácímu Kraji Vysočina.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.3.

Zdechovský procedurálně zpochybnil hlasování o copyrightu, žádá předsedu EP o nové hlasování

Zdechovský procesní stránku hlasování napadl předně proto, že nesouhlasí s aktuálním zněním článku 13, který podle něho dělá medvědí službu celé jinak dobré a potřebné směrnici, již dříve proto i podpořil iniciativu na vymazání kontroverzního článku, který je mezi lidmi známý jako „cenzura internetu“.

Společnost celý článek
4.8.

Po vytí šakalů lví řev?

Že by někdy v budoucnu rušil děti ze spaní lví řev, když už je dnes možné občas zaslechnout šakalí vytí na Uherskohradišťsku?

Společnost celý článek
20.4.

Při bourání starého domu našli ve zdi zkamenělinu

V týdnu poputuje zkamenělina do Prahy na expertní posouzení odborníků z Národního muzea.

Společnost celý článek
27.5.

Obchodní dům Tesco v Pardubicích

Rekonstrukce startuje tento týden v zázemí a potrvá přibližně do konce července.

Společnost celý článek
16.12.

Hradec Králové a Pardubice poskytnou Nepálu půl milionu korun

„Finanční prostředky ve výši čtvrt milionu korun budou poskytnuty účelově, a to na obnovu zničené infrastruktury, nejlépe na obnovu některé ze škol. V tomto počinu budeme spolupracovat s Pardubicemi,“ vyjádřil se krátce po zemětřesení Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

Společnost celý článek
23.2.

Po oleji ani stopy

Poškozená společnost si škodu vyčíslila na více než sedmdesát tisíc korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting