Správní soud demolici vily neodložil

8.3.

Správní soud demolici vily neodložil

Správní soud demolici vily neodložil

Nejvyšší správní soud dosud nerozhodl o kasační stížnosti podnikatele Miloše Holečka z Pardubic. V ní se domáhá zrušení nařízení o zbourání své vily, postavené bez stavebního povolení na pozemku, který není podle územního plánu určen pro výstavbu. Prvního ledna však soud vydal usnesení, kterým kasační stížnosti nepřiznal odkladný účinek. Stavební úřad magistrátu je tak povinen přistoupit k exekuci. O odstranění stavby rozhodl stavební úřad pardubického městského obvodu I. Miloš Holeček se tomuto rozhodnutí bránil správní žalobou u krajského soudu, nicméně neuspěl. Rozhodnutí stavebního úřadu je v platnosti od května loňského roku a manželé Holečkovi podle něj měli stavbu odstranit zhruba do poloviny ledna letošního roku. Tuto povinnost ve stanovené lhůtě nesplnili. Stavbu je proto povinen odstranit příslušný exekuční úřad, v tomto případě Stavební úřad Magistrátu města Pardubic, který případ převzal po zrušení stavebních úřadů na městských obvodech. „Manželé Holečkovi budou vyzváni k odstranění stavby v náhradním termínu. Pokud tak neučiní, bude příslušné kroky k jejímu odstranění činit, v souladu se zákonem, náš stavební úřad,“ řekl vedoucí stavebního úřadu Jiří Vopršal. Lhůta, během níž má být stavba odstraněna, bude zhruba půlroční. Pokud během ní stavebník nařízení nesplní, musí exekuci provést město. Vlastnímu bourání bude předcházet zpracování projektu, bouracích prací, včetně rozpočtu. Náklady na tuto exekuci uhradí majitelé vily. Miloš Holeček začal vilu s bazénem stavět v roce 2008 bez stavebního povolení na pozemku, který není veden jako stavební parcela a jehož větší část je v územním plánu vedena jako rekreační zeleň. Již v průběhu stavby zaplatil za porušení zákona pokutu, ta však stavbu v žádném případě nelegalizuje.  Spor o vilu není první, který Miloš Holeček s úředníky má. Na pozemcích za pasáží vybudoval bez povolení parkoviště a přes zákaz památkářů přestavěl secesní dům v Jindřišské ulici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.6.

Radnice bude normálně fungovat i o prázdninách

I v době dovolených si mohou obyvatelé Pardubic vyřizovat své záležitosti na pardubickém magistrátu bez omezení.

Společnost celý článek
20.9.

Roztančené oslavy 20 let skupiny T-BASS vypuknou exkluzivně na střeše OC Futurum

Akce s názvem Streetmania se uskuteční v sobotu 23. září od 15 hodin. Návštěvníci se tak mohou těšit na odpoledne nabité speciální choreografií, vytvořenou přímo pro tuto akci, a mnoho dalších tanečních či hudebních hostů.

Společnost celý článek
16.12.

Hradec Králové a Pardubice poskytnou Nepálu půl milionu korun

„Finanční prostředky ve výši čtvrt milionu korun budou poskytnuty účelově, a to na obnovu zničené infrastruktury, nejlépe na obnovu některé ze škol. V tomto počinu budeme spolupracovat s Pardubicemi,“ vyjádřil se krátce po zemětřesení Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

Společnost celý článek
13.6.

Krajská radní gratulovala úspěšným handicapovaným sportovcům

Martin Zvolánek splnil limit v hodu diskem a kuželkou pro blížící se paralympijské hry v Londýně.

Společnost celý článek
29.6.

Studenti hradecké stavebky uspěli v soutěži talentů

Dvě prestižní ocenění si odnesli z odborných soutěží studenti Střední průmyslové školy stavební v Hradci Králové.

Společnost celý článek
5.2.

Šest osobností obdrží ocenění města Pardubic

Prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc. stál u zrodu vysokoškolského Ústavu zdravotnických studií a následně Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting