Staň se detektivem a vyřeš zločin

22.1.

Staň se detektivem a vyřeš zločin

Život v prvorepublikové četnické pátrací stanici znají televizní diváci ze seriálu Četnické humoresky. Na vlastní oči ho teď mohou poznat na unikátní interaktivní výstavě s názvem Na stopě, kterou až do 16. února hostí Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě. Výstavu do Vysokého Mýta zapůjčilo Mendelovo muzeum v Brně.


     „Atraktivní formát výstavy je postaven na aktivním zapojení diváka do prezentovaného příběhu. Hlavním úkolem pozorovatele je vyřešit fiktivní kriminální případ a odhalit pachatele těžkého zločinu. Během zábavného řešení policejní kauzy se návštěvníci nenuceným způsobem seznámí s moderními metodami vyšetřování i překvapivými zajímavostmi z dějin kriminalistiky,“ přiblížila zábavnou interaktivní formu výstavy náměstkyně hejtmana Jana Pernicová.


     Výstavu zahájila 13. ledna komentovaná ukázka práce prvorepublikového četnictva a názorná přednáška Policie ČR o metodách, které se používají v současné době. A pokud se i vy chcete seznámit s výzkumnými policejními postupy, projděte si výstavní prostory vysokomýtského muzea, odkryje se vám před očima napínavý svět. „Jsem potěšena, že výstava je doprovázena pracovními listy, které zaujmou a poučí také dětské návštěvníky,“ dodala Jana Pernicová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.4.

„Vlak štěstí a naděje“ se vydal na cestu

Letošního ročníku se účastní celkem 91 dětských domovů a do dražby jde 1131 obrázků.

Společnost celý článek
12.10.

Školy knihu o Ležákách využijí při výuce

Autorkou díla je Jarmila Doležalová ml., dcera Jarmily Doležalové rozené Šťulíkové, která vyhlazení Ležáků přežila. Kniha je rozdělena do pěti kapitol.

Společnost celý článek
28.5.

Velký sál bývalé reálky ponese jméno Jana Kašpara

Diváci měli možnost shlédnout dokument v průběhu odpoledne dokonce několikrát.

Společnost celý článek
13.5.

Univerzita Pardubice je součástí Multikulturního týdne

Univerzita Pardubice se připojuje k 10. ročníku festivalu Multikulturní týden, který dnes začal v Pardubicích. Vysokoškoláci a pedagogové představí své terénní práce a projekty například na konferenci Sociocon nebo během přehlídky filmů Antropofest, který založili absolventi Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
16.7.

Hasiči likvidovali bílý prášek na poště

Z roztržené zásilky hasiči vyndali přepravní dokumenty a celý balíček uzavřeli do přepravního kontejneru na nebezpečné látky.

Společnost celý článek
6.3.

Známe vítěze! Rákosníčkovo hřiště letos vyroste v dalších 10 městech.

Letos rozhodlo o vítězích na 360 000 hlasů, což je o více než 100 000 hlasů více než minulý rok. Zaznamenali jsme dokonce rekord v počtu hlasů – o vítězství Havlíčkova Brodu rozhodlo neuvěřitelných 35 018 hlasů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting