Stanovisko města Ústí nad Orlicí k závodům Ústecká 21

4.8.

Stanovisko města Ústí nad Orlicí k závodům Ústecká 21

Stanovisko města Ústí nad Orlicí k závodům Ústecká 21

V pátek 29. července byl v Orlickém deníku zveřejněn článek - rozhovor s ředitelem Ústecké 21 panem Miroslavem Urbanem - týkající se pořádání automobilových závodů do vrchu. Ve zmiňovaném rozhovoru ředitel závodů pan Miroslav Urban obvinil vedení města z nezájmu o pořádání závodů do vrchu Ústecká 21 a pravděpodobného skončení závodů. V rozhovoru bylo mimo jiné uvedeno: „Město Ústí nad Orlicí bohužel jednoznačně oznámilo, že nemá o závody do vrchu zájem, že tento podnik není veden jako priorita pro město“, dále pak: „Ústecká 21 byla jen jedna, měla velkou tradici, ale bohužel město to za tradici nepovažuje, nedává to mezi priority.“ Vedení města odmítá uvedená vyjádření a považuje je za nepravdivé a do jisté míry účelové. O dané problematice jednal ředitel závodů na setkání se starostou města Petrem Hájkem, kde byla předložena žádost o finanční podporu od města a nabídka bezúplatného převodu silničních bezpečnostních svodidel z majetku Autoklubu do majetku města. Po konání letošního ročníku byl dále ředitelem závodů předložen rozpočet předpokládaných nákladů na obnovu asfaltového povrchu komunikace na Andrlův chlum. Celkové náklady představují cca 7,5 milionu korun s tím, že náklady na úsek komunikace ve vlastnictví města by měly činit 3 miliony korun. Ředitel závodů požádal město o vyjádření, zda tyto náklady na obnovu povrchu komunikace budou zahrnuty do rozpočtu města pro rok 2012. Rozhodnutí města vyžadoval v neadekvátně krátké lhůtě tří týdnů. Rada města považovala tento požadavek za nestandardní a z pohledu tvorby rozpočtu města na příští rok v daný čas nesplnitelný. Finanční podpora této akce v roce 2011 byla schválena v obdobné výši jako v letech předcházejících. Město před konáním závodů převod svodidel odmítlo zejména z důvodu jejich poškození a bylo připraveno o této nabídce jednat v průběhu letošního roku, s ohledem na to, že účelová komunikace má dva majitele – město Ústí nad Orlicí a obec Řetovou. Pokud jsou tedy svodidla Autoklubem považována za součást komunikace, není možné se obracet pouze na město. Při projednání požadavku na obnovu asfaltového povrchu, který nevykazuje žádné vady a nedostatky pro běžný silniční provoz, se Rada města Ústí nad Orlicí shodla, že opravu nevidí jako prioritu. A to zejména z důvodu současného stavu vozovky, finančních možností města a stavu ostatních místních komunikací a chodníků. Vedení města Ústí nad Orlicí se nikdy nevyjadřovalo k budoucnosti závodu, nikdy neoznačilo tuto akci za nezajímavou a nikdy netvrdilo, že akce nereprezentuje město. Učinilo maximum možného a odmítá obvinění, která uvedl ředitel závodů. Závody byly v letošním roce podpořeny nejen finančně, ale také přítomností statutárních zástupců města při samotných závodech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.1.

Falešný revizní technik řádí na Svitavsku

Drobné podnikatele na Svitavsku navštěvuje v poslední době osoba, jež se vydává za revizního technika hasicích přístrojů.

Společnost celý článek
8.9.

Domov pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích se dočká nové kuchyně a jídelny.

Současný stav stravovacích prostor již nevyhovuje pro svoji nedostatečnou kapacitu i kritický stav veškerých rozvodů spolu se zastaralým technologický zázemím, které neodpovídá současným požadavkům na provoz a je za hranou svojí provozní životnosti. „Snažíme se proto najít optimální způsob, jak tento problém vyřešit. Aby však k rekonstrukci mohlo dojít, je nutné nejprve vypracovat a schválit vhodný projekt, jenž by odpovídal jak technologickým a kapacitním požadavkům, tak i prostorovým omezením,“ uvedl Petr Krejčí, ředitel Sociálních služeb města Pardubic, které Domov pro seniory provozují.

Společnost celý článek
14.5.

Cyklomaraton Tour pokračuje u Pardubic

Bikeři a bikerky se mohou přes registrační systém na www.cyklomaratontour.cz

Společnost celý článek
21.6.

Festival POLOM 2011

O víkendu 25.-26.6.2011 se uskuteční festival POLOM 2011

Společnost celý článek
20.10.

Pardubické divadlo slaví 100. sezónu i Markétou Lazarovou

Dvakrát měla divadelníky v rukou pardubická pohotovost, v obou případech léčila bodná zranění.

Společnost celý článek
5.3.

Děti kreslí lávku

Petiční výbor na záchranu lávky u obchodního domu Tesco vyhlásil kreslířskou soutěž pro děti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting