Stará dáma to nakonec zřejmě ustojí

4.3.

Stará dáma to nakonec zřejmě ustojí

Stará dáma to nakonec zřejmě ustojí

Jak jsme čtenáře v minulosti již nejednou informovali, nad osudem nádražní budovy v Ústí nad Orlicí se dlouhou dobu vznášel otazník - přežije éru pendolín nebo bude stržena a postavena, nová "moderní"? Na straně jedné tak stojí zanícení příznivci původního nádraží - a věru krásného, byť ponechaného poněkud napospas a tedy zubem času ohlodaného, na straně druhé fandové betonu, skla a snahy vše staré měnit za nové, snad i trošičku funkčnější. Po dlouhých jednáních - se všemi zainteresovanými články ve sporu dvou pohledů na svět - milovníci staré nádražní budovy, spojení do občanského sdružení Nádraží nedáme!, svoji zatím předposlední bitvu vyhráli. Předseda sdružení Martin Kadrman mi ve svém mailu píše: Vážení příznivci Staré dámy! S radostí Vám oznamujeme, že budova zůstává definitivně stát. Ministerstvo dopravy dalo pokyn Správě železniční dopravní cesty (SŽDC, investor), aby připravilo projekt počítající se zachováním budovy. K té budou cetující přivedeni podchodem. Nová budova, která svým vzhledem byla veřejností kritizována, se stavět nebude! Na schůzi 20.2. to za bouřlivého potlesku členů o.s. Nádraží nedáme! oznámil technický náměstek generálního ředitele SŽDC Pavel Mathé. Velmi Vám všem děkujeme za přízeň a prosíme, zůstaňte s námi. Poslední bitva je před námi, a pokud ji zvládneme, vyhrajeme válku, kterou jsme vyhlásili aroganci moci, betonové lobby a úředníkům, kteří před čtyřmi lety svým nezájmem odsoudili budovu z roku 1874 k demolici. Poslední bitvou o Starou dámu je snaha přimět příslušné organizace (České dráhy a SŽDC) ke kompletní opravě tohoto krásného baráčku. Jednání v nejbližších dnech zahájíme. Níže zasíláme odkazy na některé novinové články, ve kterých je i fotogalerie ze schůze. Děkujeme ještě jednou Vám všem. Martin Kadrman, Olga Sommerová a profesoři Pavel Kovář s Jiřím Suchomelem. http://stop-demolici.cz/ Zde hlasujte v anketě, zda jste rádi, že budova zůstane stát: (Článek je psán nekorektně. Vlaky nezpomalují proto, že by budova spadla, ale z důvodu současného zakřivení trati). http://www.oik.cz/view.php?nazevclanku=nadrazni-budova-zustane-nikdo-ji-nezboura&cisloclanku=2010020070 Zde odkaz s fotogalerií: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/historicka-nadrazni-budova-prezije20100222.html Rozhovor s Martinem Kadrmanem o posledním vývoji v kauze: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/vice-jsme-asi-udelat-nemohli20100222.html Rozhovor se starostou města, který se bojí, abychom naši snahu nezastavili. A také neopoměl říct, že způsob využití budovy jej nenapadá. Co však zapomněl říct je, že se touto otázkou město dosud seriózně nezabývalo: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/mesto-pro-budovu-vyuziti-nema20100222.html

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.3.

Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

Webové stránky veřejných institucí jsou dnes důležitým kanálem pro komunikaci s občany.

Společnost celý článek
17.6.

Tři řidiči ujeli od dopravních nehod

Během události utrpěl chodec zranění, se kterými se sám dopravil na ošetření. K události mělo dojít po šestnácté hodině.

Společnost celý článek
4.10.

Co spojuje Remosku, stavebnici Merkur a lehký kulomet vzor 26?

Patronem výstavy je 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který má na starosti majetek kraje, investice a kulturu. „Naše muzeum ve Vysokém Mýtě se specializuje nejen na vysokomýtské konstruktéry, ale na technické sbírky obecně.

Společnost celý článek
10.2.

Kraj je na nárůst mezd řidičů autobusů připraven, ale očekává vstřícný přístup vlády

Stejný názor sdílí také náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Jsme připraveni částku na nárůst platů řidičů poskytnout, ale je nutné, aby se tyto peníze dostaly skutečně přímo těm, pro koho jsou určené. V případě soutěží na zajištění autobusové dopravy nesmí snížení ceny za výkon ze strany dopravců znamenat snížení mezd zaměstnancům. Na to se i do budoucna zaměříme,“ uvedl náměstek Kortyš.

Společnost celý článek
28.1.

Kraj obdaruje Horskou službu a Policii ČR

Ve středisku horských záchranářů v Čenkovicích předá ve středu 30. ledna 2008 vicehejtman Roman Línek dar Horské službě.

Společnost celý článek
16.12.

Předvánoční chatování s primátorem

Stejně jako při předešlých internetových diskusích je primátor připraven odpovědět na všechny dotazy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting