Starokladrubáci se stěhují na závodiště

8.11.

Starokladrubáci se stěhují na závodiště

Koně pardubické městské policie se stěhují z veterinární kliniky na závodiště. Stáje na závodišti tak již nikdy nebudou zcela prázdné, jejich trvalými obyvateli budou od listopadu čtyřnozí pomocníci strážníků, černí starokladrubáci Ota, Eda, Monty a Kuba. Během dostihové sezony jim budou dělat společnost koně účastnící se pardubických mítinků.
Jízdní oddíl dosud sídlí v areálu veterinární kliniky ve Štrossově ulici.  „Nevyužitou část areálu město prodává, proto bylo třeba jízdní oddíl přestěhovat. Závodiště, které disponuje i veškerým zázemím pro výcvik koní, je podle mého názoru dobré řešení. Navíc koně do tohoto prostředí patří. Letos jsme nákladem téměř 1,8 milionu korun zrekonstruovali stáje pro koně, strážníci, kteří o koně pečují, budou zatím využívat sociální zázemí závodiště. Příští rok budeme v rekonstrukcích pokračovat právě úpravou prostor pro strážníky - jezdce,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát, který je zároveň i vrchním velitelem pardubické městské policie.
Ota, Eda, Monty a Kuba už mají na závodišti připraveno vše, co koně ke spokojenosti potřebují.  Stáje prošly komplexní úpravou, včetně zateplení a nové elektroinstalace. Jsou opatřeny novými podlahami a chráněny před krokovým napětím. Starokladrubáci budou ustájeni v nových boxech, součástí stáje je i sedlovna, sprcha pro koně a příruční sklad.
Čtyři strážníci tvořící jízdní oddíl, budou mít na závodišti jak svoje zázemí, tak služebnu jízdního oddílu. Zatím budou jako šatnu, sklad i kancelář využívat bývalý služební byt pod tribunou. V příštím roce ale budou tyto prostory zrekonstruovány na důstojnou služebnu a v sousedství stáje pro koně vznikne sociální zázemí se šatnou i sprchami pro strážníky, kteří s koňmi pracují.
„Nové stáje jsou komfortní, ale naprosto ideální je tohle prostředí zejména z hlediska tréninkových možností.  Strážníci tu mají dostatečný prostor pro práci se svými svěřenci. Závodiště je pro nás příhodné i proto, že jízdní hlídky odtud dobře obsáhnou okrajové lokality města, jak se říká po kopytě. Vzdálenost do centra města pro koně není překážkou, v rámci výkonu služby běžně chodí trasu až 15 km. I pro případné návštěvníky bude tato lokalita příjemnější než ta v centru města. Je zde více prostoru, na kterém mohou strážníci se svými zvířecími pomocníky předvést dovednost policejních koní,“ konstatoval ředitel městské policie Rostislav Hübl.
Nové stáje se pro koně strážníků poprvé slavnostně otevřou 12. listopadu v 10:00 hodin. Odpočinek si v nich ale vraníci vychutnají až odpoledne, po skončení Hubertovy jízdy městské policie, které se aktivně zúčastní. Dostihové závodiště touto poslední koňskou akcí uzavře letošní jezdeckou sezónu. Účastníci Hubertovy jízdy se na místo zahájení začnou sjíždět již v 9:00, aby se po slavnostním otevření stájí vydali na svůj hon na lišku.  Pořádající jízdní oddíl Městské policie Pardubice zve na tuto tradiční akci jak jezdce, tak diváky.  Více v příloze a na www.pardubice.eu a www.mppardubice.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.7.

Do pardubického parku se nastěhují stavbaři

Vzkřísit život v parku má pomoci i nový objekt Galerie Café, který bude umístěn u vstupu do parku směrem ze Sukovy třídy. Poskytnout má prostory pro relaxaci, občerstvení a moderní hygienické zázemí (veřejné WC), tedy zvýšit pobytový komfort parku.

Společnost celý článek
19.9.

Krajem projedou historická vozidla

Trasa prochází nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu.

Společnost celý článek
18.10.

Týden vzdělávání dospělých 2016 v Pardubickém kraji V loňském roce se setkal s velkým zájmem seminář Šarky Bělohlavové věnovaný umění fotografovat

Na programu je například ukázková hodina v tvorbě a psaní do wikipedie vedená Josefem Švábem či tvorba webových stránek v prostředí Google Sites pod lektorským vedením Františka Janeby a za účasti elektronické platformy EPALE. Velké oblibě se těší semináře Jany Kasnarové. Tentokrát bude o propojení našeho myšlení s vlastním tělem.

Společnost celý článek
8.9.

Ve čtvrtek zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec

Policistům stručně představil nově vznikající projekt nazvaný Hlavu vzhůru, kterým budou jasně dané mantinely u policie. Ministr také hovořil o tom, že by byl rád, aby byly posíleny hlídky v ulicích a co nejdříve se ´zatočilo´ s pouliční kriminalitou.

Společnost celý článek
18.11.

Policistům se vyhýbá už více než 3 roky

Hledaný mladík se jmenuje Petr Kostelecký, narodil se 16. listopadu 1987 a trvalý pobyt má hlášen v okrese Pardubice.

Společnost celý článek
3.6.

Kraj ukončil úhradu regulačních poplatků

Vzhledem k povolební situaci lze předpokládat, že poslanci v nejbližší době tento problém nevyřeší.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting