Starostka Městského obvodu Pardubice I nechce incidenty mezi taxikáři

12.11.

Starostka Městského obvodu Pardubice I nechce incidenty mezi taxikáři

Starostce Městského obvodu Pardubice I Aleně Stehnové už došla trpělivost s množícími se incidenty mezi taxikáři, ke kterým dochází především v centru Pardubic. Vyzvala proto největší taxislužby působící na území města, aby zanechaly nekalosoutěžního jednání a dodržovaly především na stanovištích vozidel taxi závazné právní normy. Starostka tak reaguje na nedávné incidenty, při kterých docházelo k blokování vozidel konkurenčních taxislužeb, údajnému vyhrožování a v dalších případech dokonce poškození vozidel propíchnutím pneumatik a rozbitím postranních okének.

„Upozorňuji, že za nekalosoutěžní jednání bude považováno zejména zabraňování činnosti konkurenčního soutěžitele, a to ať už přímo prostřednictvím fyzických zábran, odstraňování jeho reklamy, poškozování jeho provozních zařízení, ale i útoky na tělesnou integritu soutěžitele nebo jeho zaměstnanců,“ uvádí se ve starostčině výzvě. Starostka tak chce nejen zabránit incidentům, ale i ponechat volbu konkrétní taxislužby na svobodném rozhodnutí zákazníků.

Městský obvod Pardubice I nebude a nechce podle starostky Stehnové nečinně přihlížet eskalaci problémů mezi provozovateli taxislužby. „V případě závažných porušení právních předpisů neprodleně podá podnět k pozastavení, případně ke zrušení koncese,“ dodává starostka v prohlášení.

„Doufám, že vámi přijatá opatření budou natolik účinná, že zabezpečí férovou hospodářskou soutěž do doby, než bude obecně závaznou vyhláškou Magistrátu města Pardubice vydán „provozní řád“ a stanoveny podmínky užívání těchto stanovišť,“ uzavírá výzvu starostka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.6.

Dětské oddělení hledá dárce kočárků

Na dětské oddělení jsou přijímány i děti ve věku od 1 roku do 3 let. Často potřebují pomocná vyšetření (chirurgická vyšetření, RTG snímky apod.), na která se musí převážet. Momentálně je však na oddělení nedostatek vhodných kočárků.

Společnost celý článek
23.12.

Na co si dát pozor při nákupu na splátky?

Nabídka spotřebitelských úvěrů je v dnešní době bohatá, a zadlužení tudíž velmi snadné.

Společnost celý článek
13.4.

Hasiči likvidují velký únik nafty

Unikající naftu ale hasiči včas zachytili, aby se nedostala do řeky Desné a nezpůsobila tak znečištění celého vodního toku.

Společnost celý článek
26.7.

Pardubice - kolébka českého letectví

Je to největší výstava o létání v Pardubicích, která kdy vznikla a zachycuje celých sto let pardubické aviatiky.

Společnost celý článek
12.5.

Ústeckoorličtí studenti pomáhají zachraňovat životy

Celá řada žáků této školy je držitelem Jánského plakety udělované za bezplatné dárcovství krve.

Společnost celý článek
9.9.

První den strávil pan prezident na Pardubicku

Po prohlídce nové budovy chemicko-technologické fakulty zamířil pan prezident do výrobní společnosti Era Corporation.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting