Starostové Poličska dostali potřebné informace

24.5.

Starostové Poličska dostali potřebné informace

Starostové Poličska dostali potřebné informace

Další jednání se starosty o optimalizaci veřejné dopravy včera absolvoval náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý. K plánovaným změnám v obslužnosti veřejnou dopravou už Pardubický kraj v tomto regionu získal souhlas starostů dotčených obcí, nyní přijel informovat i ostatní představitele místních samospráv.      „Dnes jsme tady u vás proto, abychom vás seznámili se záměrem kraje optimalizovat veřejnou dopravu,“ uvedl v úvodu jednání náměstek Tichý. „Všechno, co v této věci děláme, děláme proto, abychom mohli dopravní obslužnost navýšit. Nikde nic nerušíme, pokud někde neobjednáváme osobní vlakovou přepravu, vlakokilometry převádíme jinam. V kraji zároveň výrazně zvyšujeme množství autobusových linek,“ doplnil Tichý Podobně jako v pátek na Holicku byli i zdejší starostové seznámeni se společností Oredo, která pro Pardubický kraj veřejnou dopravu organizuje. „Naším úkolem jsou tři projekty – optimalizace železniční dopravy, optimalizace autobusové dopravy a tarifní integrace zavedením zónově relačního tarifu,“ řekl starostům jednatel Oreda Vladimír Záleský, který vysvětlil principy jednotlivých projektů. Starostové také dostali podrobnější písemné materiály, na základě kterých mohou informovat občany. Zároveň byli seznámeni s přípravou jízdních řádů a obdobím během kterého je budou moci připomínkovat.      „Kdy budeme mít k dispozici tarifní mapu, ze které občané zjistí, jaké bude nové jízdné?“ ptala se místostarostka Poličky Marie Kučerová. Podle zástupců Oreda by přehledná mapa, která veřejnost seznámí s tím, kolik v jednotlivých zónách zaplatí za přepravu, měla být obcím k dispozici v první polovině září. Starosta obce Trpín Miloslav Tocháček zase apeloval na kvalitu služby. „Chtěl bych, aby se na to kraj soustředil, velmi často jsou vidět autobusy, které mají to nejlepší už dávno za sebou, špatná je také mnohdy komunikace s řidiči a podobně,“ uvedl Tocháček. „Dopravci budou podepisovat standardy kvality, ve kterých je na tyto věci pamatováno a za jejich nedodržování bude hrozit finanční sankce,“ odpověděl jednatel Oreda Záleský.      Diskutovalo se také o některých konkrétních spojení obcí a podrobnostech linek, které starosty zajímaly.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.7.

Tiché kryty mají za sebou první testy. Uspěly

Pokládka tichých krytů v úseku frekventované silnice od Wonkova mostu směrem k obchodním zónám Interspar a Globus a dále k napojení na silnici I. třídy na Hradec Králové byla pilotním projektem, který má odzkoušet vhodnost této technologie na silnicích. Vybraný úsek se svou dopravní zátěží blíží hodnotám silnice I. třídy, resp. ji překračuje. Denně tudy projede 20 tisíc automobilů, což je parametr dálnice.

Společnost celý článek
15.7.

Kosatec nabízí dětem příměstský tábor

Stanovená cena 987 korun zahrnuje obědy, svačiny, pitný režim, odborný dozor a veškerý materiál.

Společnost celý článek
10.1.

První jízda nesmí být tou poslední

Preventivních programů, zaměřených na dopravu jsme v minulosti měli spoustu, ale vždy jsme na toto téma spíše diskutovali.

Společnost celý článek
7.1.

Vyšlo první číslo Zpráv KPP v roce 2011

V čísle si můžete připomenout také oslavy 100 let pardubického gymnázia, které proběhly na podzim.

Společnost celý článek
1.12.

Vánoční stromky budou i letos k dostání před obchody Tesco

Ceny stromků zůstávají na stejné úrovni jako v loňském roce, liší se podle regionů a kvality každého stromku. Standardní vánoční stromek seženete v cenovém rozpětí od 300 do 800 Kč. Z nabídky si vyberou ale i ti, kteří hledají něco speciálního – v nabídce budou i stromky o výšce více než 2 metry při zachování prémiové kvality.

Společnost celý článek
22.9.

Soutěž firem a živnostníků na Pardubicku ovládla designérka a strojaři

Česká Spořitelna Živnostníkem roku 2016 Pardubického kraje se stala interiérová designérka Hana Matějková. Vítězové jedenáctého ročníku podnikatelských soutěží postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Pardubický kraj. Odborná porota vybrala regionální vítěze ze 434 firem a živnostníků z nejrůznějších oborů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting