Starostové Poličska dostali potřebné informace

24.5.

Starostové Poličska dostali potřebné informace

Starostové Poličska dostali potřebné informace

Další jednání se starosty o optimalizaci veřejné dopravy včera absolvoval náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý. K plánovaným změnám v obslužnosti veřejnou dopravou už Pardubický kraj v tomto regionu získal souhlas starostů dotčených obcí, nyní přijel informovat i ostatní představitele místních samospráv.      „Dnes jsme tady u vás proto, abychom vás seznámili se záměrem kraje optimalizovat veřejnou dopravu,“ uvedl v úvodu jednání náměstek Tichý. „Všechno, co v této věci děláme, děláme proto, abychom mohli dopravní obslužnost navýšit. Nikde nic nerušíme, pokud někde neobjednáváme osobní vlakovou přepravu, vlakokilometry převádíme jinam. V kraji zároveň výrazně zvyšujeme množství autobusových linek,“ doplnil Tichý Podobně jako v pátek na Holicku byli i zdejší starostové seznámeni se společností Oredo, která pro Pardubický kraj veřejnou dopravu organizuje. „Naším úkolem jsou tři projekty – optimalizace železniční dopravy, optimalizace autobusové dopravy a tarifní integrace zavedením zónově relačního tarifu,“ řekl starostům jednatel Oreda Vladimír Záleský, který vysvětlil principy jednotlivých projektů. Starostové také dostali podrobnější písemné materiály, na základě kterých mohou informovat občany. Zároveň byli seznámeni s přípravou jízdních řádů a obdobím během kterého je budou moci připomínkovat.      „Kdy budeme mít k dispozici tarifní mapu, ze které občané zjistí, jaké bude nové jízdné?“ ptala se místostarostka Poličky Marie Kučerová. Podle zástupců Oreda by přehledná mapa, která veřejnost seznámí s tím, kolik v jednotlivých zónách zaplatí za přepravu, měla být obcím k dispozici v první polovině září. Starosta obce Trpín Miloslav Tocháček zase apeloval na kvalitu služby. „Chtěl bych, aby se na to kraj soustředil, velmi často jsou vidět autobusy, které mají to nejlepší už dávno za sebou, špatná je také mnohdy komunikace s řidiči a podobně,“ uvedl Tocháček. „Dopravci budou podepisovat standardy kvality, ve kterých je na tyto věci pamatováno a za jejich nedodržování bude hrozit finanční sankce,“ odpověděl jednatel Oreda Záleský.      Diskutovalo se také o některých konkrétních spojení obcí a podrobnostech linek, které starosty zajímaly.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.8.

Nad letištěm bude nacvičovat předváděcí tým

Tento nácvik není možné z technických důvodů provádět na domovské základně letounů v Čáslavi.

Společnost celý článek
13.5.

S ženami o ženách – v politice i médiích

O problémech žen političek, o jejich vnímání a zobrazování v médiích bude diskusní pořad pro veřejnost.

Společnost celý článek
8.2.

Jak pomoci lidem po návratu z vězení?

Na konferenci bude k dispozici také nová publikace Vězeňský program Pardubice – Inovace metodiky, která obsahuje metodické informace, statistická data a řadu zajímavých kazuistik včetně fotodokumentace.

Společnost celý článek
16.10.

Akademický senát Univerzity Pardubice zvolil kandidáta na funkci rektora pro další čtyřleté období

Jeho týmu se podařilo nebývalým způsobem zajistit i potřebné materiálně technické zázemí pro rozvoj vzdělávacích činností, vědy a výzkumu, zajistit informační infrastrukturu a podporu na špičkové, světově srovnatelné úrovni pro rozvoj široké škály vědních disciplín pěstovaných na všech sedmi součástech univerzity.

Společnost celý článek
17.6.

Gymnázium Mozartova je v novém kabátě

„Objekt dnešního gymnázia převzal Pardubický kraj do svého vlastnictví od města Pardubice v roce 2010. Budova od svého vzniku v roce 1976 neprošla žádnou významnou rekonstrukcí, a proto jsem rád, že se nám díky přispění evropských fondů podařilo zlepšit nejen vzhled školy, ale především zajistit její ekonomičtější provoz,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V současné době uskutečňujeme obdobné práce také na druhém pardubickém gymnáziu v Dašické ulici, ale také na sousedním sportovním gymnáziu,“ dodal hejtman Netolický.

Společnost celý článek
15.12.

Amulya – „Naše indická holčička“

Amulye jsou nyní 4 roky a žije v Indii ve státě Andhra Pradesh. Bydlí v blízkosti města Kammam.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting