Starostové Poličska dostali potřebné informace

24.5.

Starostové Poličska dostali potřebné informace

Starostové Poličska dostali potřebné informace

Další jednání se starosty o optimalizaci veřejné dopravy včera absolvoval náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý. K plánovaným změnám v obslužnosti veřejnou dopravou už Pardubický kraj v tomto regionu získal souhlas starostů dotčených obcí, nyní přijel informovat i ostatní představitele místních samospráv.      „Dnes jsme tady u vás proto, abychom vás seznámili se záměrem kraje optimalizovat veřejnou dopravu,“ uvedl v úvodu jednání náměstek Tichý. „Všechno, co v této věci děláme, děláme proto, abychom mohli dopravní obslužnost navýšit. Nikde nic nerušíme, pokud někde neobjednáváme osobní vlakovou přepravu, vlakokilometry převádíme jinam. V kraji zároveň výrazně zvyšujeme množství autobusových linek,“ doplnil Tichý Podobně jako v pátek na Holicku byli i zdejší starostové seznámeni se společností Oredo, která pro Pardubický kraj veřejnou dopravu organizuje. „Naším úkolem jsou tři projekty – optimalizace železniční dopravy, optimalizace autobusové dopravy a tarifní integrace zavedením zónově relačního tarifu,“ řekl starostům jednatel Oreda Vladimír Záleský, který vysvětlil principy jednotlivých projektů. Starostové také dostali podrobnější písemné materiály, na základě kterých mohou informovat občany. Zároveň byli seznámeni s přípravou jízdních řádů a obdobím během kterého je budou moci připomínkovat.      „Kdy budeme mít k dispozici tarifní mapu, ze které občané zjistí, jaké bude nové jízdné?“ ptala se místostarostka Poličky Marie Kučerová. Podle zástupců Oreda by přehledná mapa, která veřejnost seznámí s tím, kolik v jednotlivých zónách zaplatí za přepravu, měla být obcím k dispozici v první polovině září. Starosta obce Trpín Miloslav Tocháček zase apeloval na kvalitu služby. „Chtěl bych, aby se na to kraj soustředil, velmi často jsou vidět autobusy, které mají to nejlepší už dávno za sebou, špatná je také mnohdy komunikace s řidiči a podobně,“ uvedl Tocháček. „Dopravci budou podepisovat standardy kvality, ve kterých je na tyto věci pamatováno a za jejich nedodržování bude hrozit finanční sankce,“ odpověděl jednatel Oreda Záleský.      Diskutovalo se také o některých konkrétních spojení obcí a podrobnostech linek, které starosty zajímaly.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.3.

Pardubický kraj je otevřený pomoci druhým

Po úvodních slovech následovala druhá část vzdělávacích workshopů. První ze tří workshopů byl věnován webové grafice. „Dozvěděli jsme se, jaké nejčastější chyby ve webové prezentaci organizace dělají. Trendem současné doby jsou fotografie. Důležité je si rovněž vybrat správný font písma,“ dodala k samotnému kurzu Hana Slezáková Kadlecová z Amalthea, z. s.

Společnost celý článek
11.10.

Unikátní výstava platidel ve Svitavách

Expozice s názvem "Historie peněz v Číně" vás seznámí s více než čtyřtisíciletým vývojem platidel na území Číny.

Společnost celý článek
8.10.

Říjen se v královéhradeckém OC Futurum ponese na vlnách jazzu

Výstava fotografií je unikátní příležitost, jak nahlédnout do světa jazzu prostřednictvím objektivů jednotlivých autorů. Tedy zcela jiným způsobem, než pouhým poslechem. Mezi letošními třiceti nejlepšími finalisty soutěže jsou autoři z celého světa, včetně dvou fotografů z České republiky – Jana Mihalička a Taťány Kurkové.

Společnost celý článek
23.11.

Hejtman na fóru cestovního ruchu: Prostředky směřujeme cíleně

Cílem strategie cestovního ruchu v Pardubickém kraji je vytvořit různé alternativy.

Společnost celý článek
5.3.

Město Hradec Králové ocení nadějné sportovce

Součástí vyhlášení výsledků ankety v pondělí 5. března 2018 bude tradičně bohatý doprovodný program.

Společnost celý článek
17.2.

Kraj opravuje jízdní řády. Začal na Žamberecku

Ty se na základě požadavků zástupců samospráv objeví v jízdních řádech k 1. dubnu 2012.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting