Starostové Poličska dostali potřebné informace

24.5.

Starostové Poličska dostali potřebné informace

Starostové Poličska dostali potřebné informace

Další jednání se starosty o optimalizaci veřejné dopravy včera absolvoval náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý. K plánovaným změnám v obslužnosti veřejnou dopravou už Pardubický kraj v tomto regionu získal souhlas starostů dotčených obcí, nyní přijel informovat i ostatní představitele místních samospráv.      „Dnes jsme tady u vás proto, abychom vás seznámili se záměrem kraje optimalizovat veřejnou dopravu,“ uvedl v úvodu jednání náměstek Tichý. „Všechno, co v této věci děláme, děláme proto, abychom mohli dopravní obslužnost navýšit. Nikde nic nerušíme, pokud někde neobjednáváme osobní vlakovou přepravu, vlakokilometry převádíme jinam. V kraji zároveň výrazně zvyšujeme množství autobusových linek,“ doplnil Tichý Podobně jako v pátek na Holicku byli i zdejší starostové seznámeni se společností Oredo, která pro Pardubický kraj veřejnou dopravu organizuje. „Naším úkolem jsou tři projekty – optimalizace železniční dopravy, optimalizace autobusové dopravy a tarifní integrace zavedením zónově relačního tarifu,“ řekl starostům jednatel Oreda Vladimír Záleský, který vysvětlil principy jednotlivých projektů. Starostové také dostali podrobnější písemné materiály, na základě kterých mohou informovat občany. Zároveň byli seznámeni s přípravou jízdních řádů a obdobím během kterého je budou moci připomínkovat.      „Kdy budeme mít k dispozici tarifní mapu, ze které občané zjistí, jaké bude nové jízdné?“ ptala se místostarostka Poličky Marie Kučerová. Podle zástupců Oreda by přehledná mapa, která veřejnost seznámí s tím, kolik v jednotlivých zónách zaplatí za přepravu, měla být obcím k dispozici v první polovině září. Starosta obce Trpín Miloslav Tocháček zase apeloval na kvalitu služby. „Chtěl bych, aby se na to kraj soustředil, velmi často jsou vidět autobusy, které mají to nejlepší už dávno za sebou, špatná je také mnohdy komunikace s řidiči a podobně,“ uvedl Tocháček. „Dopravci budou podepisovat standardy kvality, ve kterých je na tyto věci pamatováno a za jejich nedodržování bude hrozit finanční sankce,“ odpověděl jednatel Oreda Záleský.      Diskutovalo se také o některých konkrétních spojení obcí a podrobnostech linek, které starosty zajímaly.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.6.

Prodej městských bytů začal

Lidé nyní přesně vědí, za jako částku si mohou obecní byt koupit.

Společnost celý článek
15.12.

Třídění odpadu nekončí u popelnic

Jednou ze společností, která zpracovává tříděný odpad je právě společnost Transform, která má své sídlo v Lázních Bohdaneč.

Společnost celý článek
2.12.

Vánoce Flora na olomouckém výstavišti

Brány Výstaviště Flora Olomouc budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin, poslední den trhů do 17 hodin.

Společnost celý článek
19.6.

Czech Street Party roztančila Brusel již po šesté

Součástí bohatého programu byla rovněž vystoupení populárních hudebních skupin.

Společnost celý článek
25.5.

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Noc kostelů se uskuteční na Den dětí a to je příležitost pro rodiny s dětmi, pro které připravujeme zajímavé aktivity a soutěže.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting