Startuje anketa spokojenosti pacientů

8.2.

Startuje anketa spokojenosti pacientů

Po loňské zkušební anketě spokojenosti pacientů ve čtyřech nemocnicích kraje odstartovalo na začátku února další kolo, tentokrát už ve všech pěti nemocnicích akutní péče. Pacienti nemocnic v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Litomyšli a Svitavách mohou nyní hodnotit svou spokojenost s hospitalizací, s ambulantní péčí a s porodnicí na tištěných dotaznících nebo on line na webu nemocnic či na webu Pardubického kraje.


     „Chceme, aby nemocnice byly bezpečné a u jejich klientů, tedy pacientů, převažovala jednoznačně spokojenost. Z minulé ankety se nám sešla celá řada podnětů a nemocnice na nich nyní pracují,“ říká první náměstek hejtmana Roman Línek, zodpovědný za zdravotnictví. „Do budoucna bychom chtěli do těchto anket zapojit také rodiče dětí a samotné děti od 12 let a také příbuzné pacientů, kteří sami nejsou schopni odpovídat,“ prozrazuje další strategii Línek.


     „Anketa je anonymní a pacienti se nemusí bát napsat své zkušenosti. Vyhodnocení se uskuteční vždy mimo danou nemocnici, a to nezávislými osobami,“ připomíná Eva Havlíková, která se na přípravě ankety ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice podílela. V současné anketě jsou oproti té minulé některé otázky zjednodušeny a upraveny.


     V prvním kole se ankety zúčastnilo 2300 pacientů. Při známkování hospitalizační péče dalo nemocnicím jedničku a dvojku 95 procent dotázaných, u porodnic 91 procent. Celkové výsledky byly tedy velmi dobré, ale pacienti poukázali na některé nedostatky například v úklidu, v režimu buzení, v kvalitě stravování, v přístupu k informování pacientů či k jejich důstojnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.10.

Humpolec: Nejlepší město pro byznys roku 2008

Vítězství Humpolce je souběhem několika komponentů, je těžké něco vypíchnout.

Společnost celý článek
12.1.

Kraj převede starou českotřebovskou halu do majetku města

Již v době výstavby nové haly jsme s panem starostou Zedníkem debatovali o dalším využití stávající tělocvičny, která až do dnešních dní sloužila nejen škole, ale i dalším sportovním oddílům ve městě.

Společnost celý článek
11.10.

Zahájilo Trienále Ex libris

Porota udělila cenu GRAND PRIX Janu Otavovi a cenu za přínos českému ex libris Zdeňku Mézlovi.

Společnost celý článek
17.10.

105 obcí získá od kraje 3,2 milionu na pořízení vysílaček pro své hasiče

Povětšinou se jedná o nákup radiostanic s příslušenstvím, nákup různých druhů čerpadel nebo opravy cisternových automobilových stříkaček.

Společnost celý článek
5.4.

Sanace zřícených hradeb odstartuje tento týden

Na návrh statika budou tento týden strženy uvolněné části zdi kolem otvoru, jež vznikl sesuvem hradeb.

Společnost celý článek
9.2.

S americkým velvyslancem nejen o radarech

Včera 8. února se sešli vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a velvyslanec USA v České republice Richard W. Graber,

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting