Startuje hlasování do burzy filantropie.

22.4.

Startuje hlasování do burzy filantropie.

Harmonogram letošních Burz filantropie v Pardubicích a Chrudimi se blíží k dalšímu důležitému předělu. Dne 18. dubna v osmou hodinu večerní totiž bude zahájeno hlasování pro přihlášené projekty neziskových organizací. Veřejnosti se tak dostane unikátní možnosti jednoduše podpořit prospěšné projekty.

Hlasování o projektech bude probíhat na webové stránce www.nevladky.cz, kterou zřizuje Koalice nevládek Pardubicka, jenž spolu s Pardubickým krajem Burzy filantropie každoročně pořádá. V případě pardubické burzy je možné podpořit jeden z 18 projektů, do burzy chrudimské je projektů přihlášeno 12. Neziskovky s nejvíce obdrženými hlasy se poté budou ucházet o přízeň donátorů na samotném červnovém finále burz. Nejpopulárnější projekty z každého hlasování tak doplní projekty, které vybrali k postupu přímo donátoři z řad firemního sektoru a veřejné správy. „Pomocí hlasování chceme zapojit širokou veřejnost a vtáhnout je tak více do aktivit neziskových organizací. Každý hlas je důležitým signálem podpory pro neziskovky! Nebojte se proto využít této šance a podpořte projekt, který Vás nejvíce zaujal,“ vybízí k zapojení Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

Povaha letošních projektů je vskutku unikátní. Na pardubické burze je tak možné kupříkladu podpořit projekty zajišťující kurzy lyžování handicapovaných dětí, muzikoterapii seniorů, nákup kol jako dopravního prostředku do prvního zaměstnání nebo podporu dobrovolníků v kojeneckém ústavu. Do finální chrudimské burzy lze poté například vyslat projekty zaměřené na podporu šicí dílny, zaměstnávající pracovně znevýhodněné, prezentaci keltské kultury nebo terapeutické pobyty dětí z dětských domovů. Každý z celkového počtu 30 projektů si však nese svou dávku výjimečnosti, kterou si zasluhuje pozornost.

„Předložené projekty jsou velmi dobře zpracované a je zcela zřejmé, že řada neziskových organizací se za tři roky pořádání burz naučila jasně formulovat své záměry. To výrazně přispívá k jejich úspěchu před donátory. S výběrem to letos nebude mít jednoduché jak veřejnost, tak i samotní donátoři, neboť projekty jsou opravdu dobré a prospěšné," hodnotí úroveň projektů Pavel Šotola, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor.

Hlasovat pro favorizované projekty bude možné až do 5. května, v pravé poledne se poté sčítání hlasů uzavře. Příznivci filantropie budou mít další možnost ovlivnit průběh burz již na podzim, kdy se konají Burzy filantropie opět v Litomyšli a Ústí nad Orlicí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.9.

Mezinárodní dny materiálového výzkumu na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice International Days of Materials Science 2014

Obsahuje tradičně dvě části, část přednáškovou, která zahrnuje i zvané zahraniční řečníky, a část posterovou – tedy prezentaci vývěskových odborných sdělení.

Společnost celý článek
17.8.

Kraj hledá strategického partnera

Rada Pardubického kraje udělala další krok na cestě za získáním strategického partnera pro Krajskou nemocnici v Pardubicích.

Společnost celý článek
23.4.

Zástupci samospráv jsou na krizové události připraveni

Po prezentaci hasiči zavedli starosty do skladů, kde je připraven základní materiál pro poskytnutí humanitární pomoci.

Společnost celý článek
1.7.

Chrudimský démon byl dopaden

Po krátkém přetahování, kdy ženu udeřil do ramene, kabelku vytrhl a utekl.

Společnost celý článek
18.3.

Setkávání kraje s městy přispívá k lepší komunikaci

Členové Rady Pardubického kraje se v úterý 17. března setkali se starosty obcí s rozšířenou působností.

Společnost celý článek
23.1.

Představitelé kraje poobědvali s hasiči

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek v pondělí 21. ledna poobědval se starostou sdružení hasičů

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting