Startuje hlasování do burzy filantropie.

22.4.

Startuje hlasování do burzy filantropie.

Harmonogram letošních Burz filantropie v Pardubicích a Chrudimi se blíží k dalšímu důležitému předělu. Dne 18. dubna v osmou hodinu večerní totiž bude zahájeno hlasování pro přihlášené projekty neziskových organizací. Veřejnosti se tak dostane unikátní možnosti jednoduše podpořit prospěšné projekty.

Hlasování o projektech bude probíhat na webové stránce www.nevladky.cz, kterou zřizuje Koalice nevládek Pardubicka, jenž spolu s Pardubickým krajem Burzy filantropie každoročně pořádá. V případě pardubické burzy je možné podpořit jeden z 18 projektů, do burzy chrudimské je projektů přihlášeno 12. Neziskovky s nejvíce obdrženými hlasy se poté budou ucházet o přízeň donátorů na samotném červnovém finále burz. Nejpopulárnější projekty z každého hlasování tak doplní projekty, které vybrali k postupu přímo donátoři z řad firemního sektoru a veřejné správy. „Pomocí hlasování chceme zapojit širokou veřejnost a vtáhnout je tak více do aktivit neziskových organizací. Každý hlas je důležitým signálem podpory pro neziskovky! Nebojte se proto využít této šance a podpořte projekt, který Vás nejvíce zaujal,“ vybízí k zapojení Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

Povaha letošních projektů je vskutku unikátní. Na pardubické burze je tak možné kupříkladu podpořit projekty zajišťující kurzy lyžování handicapovaných dětí, muzikoterapii seniorů, nákup kol jako dopravního prostředku do prvního zaměstnání nebo podporu dobrovolníků v kojeneckém ústavu. Do finální chrudimské burzy lze poté například vyslat projekty zaměřené na podporu šicí dílny, zaměstnávající pracovně znevýhodněné, prezentaci keltské kultury nebo terapeutické pobyty dětí z dětských domovů. Každý z celkového počtu 30 projektů si však nese svou dávku výjimečnosti, kterou si zasluhuje pozornost.

„Předložené projekty jsou velmi dobře zpracované a je zcela zřejmé, že řada neziskových organizací se za tři roky pořádání burz naučila jasně formulovat své záměry. To výrazně přispívá k jejich úspěchu před donátory. S výběrem to letos nebude mít jednoduché jak veřejnost, tak i samotní donátoři, neboť projekty jsou opravdu dobré a prospěšné," hodnotí úroveň projektů Pavel Šotola, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor.

Hlasovat pro favorizované projekty bude možné až do 5. května, v pravé poledne se poté sčítání hlasů uzavře. Příznivci filantropie budou mít další možnost ovlivnit průběh burz již na podzim, kdy se konají Burzy filantropie opět v Litomyšli a Ústí nad Orlicí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.4.

Švédské studentky zavítaly do Přechodného zaměstnání

Mladé Švédky přijely na několikatýdenní stáž do občanského sdružení SKP-CENTRUM.

Společnost celý článek
9.5.

Výsledky přijímaček pomohou odhalit rezervy

V Pardubickém kraji proběhlo první kolo přijímacích zkoušek na střední školy s maturitními obory.

Společnost celý článek
3.8.

Kulturní památky v aglomeraci mohou získat téměř miliardu

„Kunětická hora je už pátým významným projektem, který začal s naší podporou stavební práce. Čilý ruch můžete v těchto dnech vidět například na Příhrádku v Pardubicích nebo v Muzeu Východních Čech v Hradci Králové. Roste také zbrusu nový Depozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích Ohrazenicích a dokončen bude za pár dnů projekt Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové,“ říká manažer ITI Miroslav Janovský.

Společnost celý článek
2.8.

Kormoráni pustoší rybníky na Královéhradecku

Za poslední zimu spořádali kormoráni na rybnících v Královéhradeckém kraji ryby za 1,3 milionu korun

Společnost celý článek
13.6.

Vedení KPP je znepokojeno situací okolo vedení městské kroniky

Představitelé Klubu jsou přesvědčeni, že do městské kroniky by měly být zaznamenávány informace o obci svobodně a nezávisle.

Společnost celý článek
11.11.

Univerzita Pardubice ocení nejlepšího sportovce za akademický rok 2013/2014

Za reprezentaci na mezinárodní a republikové úrovni jsou oceněni Matěj Slováček a Zdeněk Chmelík (7. místo na Akademickém mistrovství světa - Futsal Portugalsko) a Kateřina Příhodová (1. místo na Mistrovství ČR za veslování na párovce, ve sprintu na dvojskifu a ve sprintu na párovce).

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting