Startuje hlasování do burzy filantropie.

22.4.

Startuje hlasování do burzy filantropie.

Harmonogram letošních Burz filantropie v Pardubicích a Chrudimi se blíží k dalšímu důležitému předělu. Dne 18. dubna v osmou hodinu večerní totiž bude zahájeno hlasování pro přihlášené projekty neziskových organizací. Veřejnosti se tak dostane unikátní možnosti jednoduše podpořit prospěšné projekty.

Hlasování o projektech bude probíhat na webové stránce www.nevladky.cz, kterou zřizuje Koalice nevládek Pardubicka, jenž spolu s Pardubickým krajem Burzy filantropie každoročně pořádá. V případě pardubické burzy je možné podpořit jeden z 18 projektů, do burzy chrudimské je projektů přihlášeno 12. Neziskovky s nejvíce obdrženými hlasy se poté budou ucházet o přízeň donátorů na samotném červnovém finále burz. Nejpopulárnější projekty z každého hlasování tak doplní projekty, které vybrali k postupu přímo donátoři z řad firemního sektoru a veřejné správy. „Pomocí hlasování chceme zapojit širokou veřejnost a vtáhnout je tak více do aktivit neziskových organizací. Každý hlas je důležitým signálem podpory pro neziskovky! Nebojte se proto využít této šance a podpořte projekt, který Vás nejvíce zaujal,“ vybízí k zapojení Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

Povaha letošních projektů je vskutku unikátní. Na pardubické burze je tak možné kupříkladu podpořit projekty zajišťující kurzy lyžování handicapovaných dětí, muzikoterapii seniorů, nákup kol jako dopravního prostředku do prvního zaměstnání nebo podporu dobrovolníků v kojeneckém ústavu. Do finální chrudimské burzy lze poté například vyslat projekty zaměřené na podporu šicí dílny, zaměstnávající pracovně znevýhodněné, prezentaci keltské kultury nebo terapeutické pobyty dětí z dětských domovů. Každý z celkového počtu 30 projektů si však nese svou dávku výjimečnosti, kterou si zasluhuje pozornost.

„Předložené projekty jsou velmi dobře zpracované a je zcela zřejmé, že řada neziskových organizací se za tři roky pořádání burz naučila jasně formulovat své záměry. To výrazně přispívá k jejich úspěchu před donátory. S výběrem to letos nebude mít jednoduché jak veřejnost, tak i samotní donátoři, neboť projekty jsou opravdu dobré a prospěšné," hodnotí úroveň projektů Pavel Šotola, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor.

Hlasovat pro favorizované projekty bude možné až do 5. května, v pravé poledne se poté sčítání hlasů uzavře. Příznivci filantropie budou mít další možnost ovlivnit průběh burz již na podzim, kdy se konají Burzy filantropie opět v Litomyšli a Ústí nad Orlicí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.8.

Krajský úřad dostane po šesti letech novou malířskou výmalbu

Zatímco první stěny úřadu při malování v roce 2001 byly bílé, současné barevné odstíny růžové, oranžové a fialové a šedé jsou z roku 2007. „Nyní po šesti letech bude v rámci pravidelné údržby vymalováno stejně jako minule každé podlaží odlišnými barvami, což návštěvníkům úřadu ulehčuje orientaci v budově.

Společnost celý článek
24.3.

Petici podepsalo téměř 17 tisíc lidí

Sdružení za záchranu budovy podpořilo rovněž mnoho významných osobností.

Společnost celý článek
18.6.

TECHNOhrátky se před prázdninami loučily v Ústí nad Orlicí

Přesvědčila jsem se zde, že tato práce je navíc velice kreativní. Mým snem je mít jednou svůj vlastní módní salon,“ svěřila se Kateřina Vymazalová, žákyně ZŠ Felberova, Svitavy. Ve vědomostním kvízu naopak prokázali největší znalosti žáci Základní školy Brandýs nad Orlicí. Podobně jako na Svitavské, i na ně čekala vítězná odměna v podobě dortu.

Společnost celý článek
17.6.

Budoucnost patří bezpilotním prostředkům. V některých oborech již budoucnost nastala, drony hlídají objekty i bojují s požáry

Používání bezpilotních prostředků v průmyslu a zemědělství se již osvědčuje v oblasti bezpečnosti i prevence, k monitoringu objektů i nejrůznějších územních celků. Podle průzkumů americké letecké asociace FAA bude v roce 2020 ve firemním prostředí používáno celosvětově 2,7 milionu dronů. Požární jednotky drony aktivně používají při svých zásazích například ve Velké Británii. Často a kontroverzně je diskutované i jejich využití pro dodávání balíčků z e-shopů.

Společnost celý článek
13.10.

Město chce změnit tvář dvou atraktivních lokalit v pardubickém sídlišti Dukla.

Lidé, kteří chtějí promluvit do budoucnosti lesoparku, se sejdou v základní škole Josefa Ressela v 17:00. V této fázi přípravy tohoto projektu sbírají organizátoři náměty na to, jak by mohl být prostor revitalizován a upraven zejména pro volnočasové aktivity obyvatel.

Společnost celý článek
23.8.

Letní prázdniny vyvrcholí Pardubickým festivalem vína

Pardubický festival vína je výbornou příležitostí ochutnat a také za dobrou cenu nakoupit vína z celého světa. O přírůstky do soukromé vinotéky se není třeba bát, festival nabízí také úschovnu vín, kam mohou návštěvníci své kartony odložit. Úschovna bude otevřena i v neděli. Organizátoři myslí i na malé děti, pro které je připraveno dětské centrum Sluníčko. Zkušené hlídací tety děti zabaví a zdarma pohlídají, aby si rodiče mohli v klidu vychutnat atmosféru festivalu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting