Státní dotace pro hokejbalové mistrovství by neměla být ohrožena. Jsme připraveni pomoci, říká hejtman Netolický

25.5.

Státní dotace pro hokejbalové mistrovství by neměla být ohrožena. Jsme připraveni pomoci, říká hejtman Netolický

Jedním z důležitých témat dnešní tiskové konference k blížícímu se světovému šampionátu v hokejbale, který se uskuteční od 1. do 10. června v Pardubicích, byla problematika financování mistrovství v kontextu pozastavení dotací z Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy. O tom, zda může šampionát se státní dotací počítat, hovořil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický mimo jiné také s ministryní školství Kateřinou Valachovou.

„Osobně jsem o pardubickém mistrovství hovořil nejprve s paní náměstkyní Matuškovou a následně s ministryní školství Kateřinou Valachovou. Byl jsem ubezpečen, že šampionát zůstává součástí státní podpory, ale vzhledem k tomu, že probíhá šetření jednotlivých žádostí, tak je pravděpodobné, že finance budou poukázány organizátorům až po skončení turnaje,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Jedná se o částku tří milionů korun, což je přibližně čtvrtina celého rozpočtu. Je jasné, že je to pro organizátory velmi nepříjemná záležitost, ale jsem přesvědčený, že pardubické mistrovství bude i tak bezproblémové. S organizačním týmem jsem o celé věci jednal a nabídl jsem, že pokud bude ohrožena dotace z MŠMT, tak bychom byli schopni z krajského rozpočtu pomoci navíc částkou 500 tisíc korun, přičemž v současné době podporujeme mistrovství jedním milionem. Je to však pouze za situace, pokud by státní dotace nebyla z různých důvodů přidělena,“ řekl Netolický.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.2.

Spinální jednotka v Hamzově léčebně prošla moderní obnovou

Hamzova léčebna dokončila opravu spinální rehabilitační jednotky, která se specializuje na rehabilitaci po úrazech míchy. Slavnostního otevření se zúčastnili kromě vedení léčebny také náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová, hejtman Martin Netolický, 1. náměstek hejtmana Roman Línek, radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová a další významní hosté.

Společnost celý článek
31.3.

V Pardubickém kraji jsou řidiči ukáznění

To je výsledek statistiky prvních dvaceti měsíců platnosti bodového systému, kterou vede ministerstvo dopravy.

Společnost celý článek
30.12.

Kam s vánočním stromečkem po svátcích?

Stromečky, které budou odložené u běžných popelnic u rodinných domů svezeny nebudou, svoz probíhá výhradně z kontejnerových stání!

Společnost celý článek
25.2.

Radní Pardubického kraje a Pardubic usedli ke společnému stolu

Obě strany se rovněž shodly na dobudování dlouho diskutované cyklistické stezky z Chrudimi přes Pardubice do Hradce Králové.

Společnost celý článek
5.10.

Ve Vysokém Mýtě vyrostla další úspěšná automobilka

„Zebra disponuje plnohodnotnou třícestnou hydraulikou. Ta umožňuje využití široké škály aplikací a nástaveb. Její variantnost předurčuje užitkový vůz ZEBRA k nasazení při údržbě komunikací, nakládání s odpady, údržbě zahrad, parků, průmyslových areálů nebo při stavebních pracích,“ říká jednatel společnosti Petr Řihák.

Společnost celý článek
9.7.

Při dovolených pozor na cennosti!

Mnohdy ovšem zapomínáme, že odložené cennosti ve vozidlech, stanech, případně odložených jen tak na dece někde u vody, přitahují pozornost zlodějů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting