Státní svátek oslavil Pardubický kraj na francouzské ambasádě

31.10.

Státní svátek oslavil Pardubický kraj na francouzské ambasádě

Státní svátek oslavil Pardubický kraj na francouzské ambasádě

Pardubický kraj oslavil 93. výročí vzniku samostatného Československého státu na Velvyslanectví České republiky v Paříži. Hejtman Radko Martínek s velvyslankyní Marií Chatardovou a představiteli partnerského Regionu Center přivítali ve čtvrtek na ambasádě téměř 900 hostů. Slavnostní recepci při příležitosti státního svátku připravili kuchaři z Poličky, o květinou výzdobu se postarali zahradníci z Litomyšle. „Považuji za skvělý nápad, že velvyslanectví umožnilo, aby se prostřednictvím degustace regionálních potravin přilákala pozornost k Pardubickému kraji a Régionu Centre v hlavním městě Francie,“ řekl hejtman Martínek. Hosté, mezi nimiž byli například pařížský kardinál, velvyslanci, ředitelé významných společností a členové francouzské vlády, tak ochutnávali ryby, sýry, paštiky a koláče z Pardubického kraje, ale i Régionu Centre. Prezentace zaznamenala velký úspěch. Podle paní velvyslankyně patřila recepce k těm nejlepším v posledních letech: „Těší nás, že naši hosté odcházeli spokojení. Ambasáda by měla pořádat akce podobného druhu, které nás spojují.“ Pardubický kraj prezentovali ve Francii členové Rady Pardubického kraje radní pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová a radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. Součástí delegace byli krajští zastupitelé, předseda Finančního výboru Zastupitelstva Pardubického kraje Miroslav Krejčí (KSČM), člen Finančního výboru ZPk Martin Netolický (ČSSD) a členka Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZPk Marie Málková (ODS).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.11.

Kličkování Opatovem je minulostí, nový obchvat otevřen

Realizace důležité komunikace pochopitelně potěšila i zástupce Pardubického kraje náměstky hejtmana Romana Línka a Jana Tichého.

Společnost celý článek
11.9.

“ Ertřicetpětka “ zůstává prioritou

Pochopitelně nás počínaje rokem 2010 čeká každoroční tvrdý boj o rozpočet, aby bylo zajištěno financování a potřebné miliardy

Společnost celý článek
7.5.

Čarodějnice v Apolence představily Život na farmě i Jedlý les

Tento projekt se nám podařilo realizovat díky společenské odpovědnosti donátorů, kteří nás podpořili prostřednictvím Burzy filantropie, kterou každoročně pořádá Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
16.9.

Oblastní charita Pardubice bude v úterý 27. září 2016 v Pardubické nemocnici představovat svoje služby u příležitosti Dne Charity.

Prezentace se bude konat od 9.00 do 14.00 hodin. Oblastní charita při ní představí svoje služby pro seniory, sociálně znevýhodněné rodiny a další lidi v tíživé životní situaci.

Společnost celý článek
14.12.

Línek: V Bruselu převládá vůle situaci řešit

Velkým tématem je také takzvané Východní partnerství a fungování CORLEAP.

Společnost celý článek
16.12.

Pardubičtí strážníci chtějí získat ztracený kredit

Primátorka nebyla spokojena s tím, jak ředitel řešil případ nevhodného chování strážníků vůči stěžovateli.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting