Stavbou roku 2010 je Koupaliště Flošna

5.10.

Stavbou roku 2010 je Koupaliště Flošna

Stavbou roku 2010 je Koupaliště Flošna

Město Hradec Králové se může pochlubit dalším prestižním oceněním. Nové Koupaliště Flošna získalo ve čtvrtek 30. září titul Stavba roku 2010... Je to již několikáté ocenění za sebou, které bylo v této soutěži městu uděleno (v minulých letech jej například získala budova Státní vědecké knihovny, Regiocentrum Nový pivovar či bytové domy Střezina). Do letošního 18. ročníku soutěže bylo přihlášeno 57 staveb. Do nejužší nominace se dostalo 15, z nichž pěti porota slavnostně předala v pražské Malostranské besedě ocenění Stavba roku 2010. Koupaliště Flošna získalo tento titul dle odborníků za „vytvoření mnohostranného areálu pro aktivní využití letního volného času s promyšleným funkčním členěním se zřetelem k osazení do krajiny“. Velmi významné je pro město také ocenění pro stavbu R 35 Hradec Králové (Sedlice) – Opatovice, která získala „Cenu Státního fondu dopravní infrastruktury“. Za město Hradec Králové se akce účastnil náměstek primátora Josef Malíř, který k této věci uvedl: „Myslím si, že porota především ocenila fakt, že areál není pouze zaměřen na vodní zábavu a sport, ale že je víceúčelový. Je zde řada dalších doplňujících volnočasových aktivit. Jsme přesvědčeni, že zaujala i samotná architektura, která není běžná u takovýchto komerčních areálu. Několikrát také během večera zaznělo od odborné poroty pochvalné ohodnocení směrem k samotnému umístění areálu koupaliště, které se nachází v bezprostřední blízkosti centra města a je zároveň citlivě zasazeno do okolní přírody, kde působí dojmem jako by zde bylo odjakživa.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.6.

Dobrovolníci očima dětí

Až budu velký, chci pomáhat …! Nebo Jak jsem potkal dobrovolníka …!

Společnost celý článek
25.3.

Kraj přihlásí do nové výzvy programu Životní prostředí sedm velkých projektů na úspory energie

Rozhodnutí o podpoře projektů je možné očekávat do konce roku 2014, práce by pak mohly začít v příštím roce.

Společnost celý článek
12.12.

Žít ještě chvíli a darovat svobodu?

Na to, jak ale zacházejí lidé s kapry doma, už žádný inspektor nedohlédne.

Společnost celý článek
13.6.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice spolupořádá v Kutné Hoře mezinárodní konferenci o evropské reformaci

Ve svých příspěvcích poukážou především na jednotnost tradic západní a střední Evropy v kultuře, například v architektuře nebo výtvarném umění, dále ve vzdělávání, například v pojetí idey univerzity, nebo i v kritice společenských nešvarů, jako byl ve své době obchod s odpustky, »svatými« relikviemi, společenské nerovnosti, materiální a existenční problémy a nejrůznější sociální, stavovské i justiční nespravedlnosti.

Společnost celý článek
20.3.

Kostelec žije kauzou Furda versus Šabatková

Vloni na jaře se těch informací objevilo výrazně víc, jak od lidí, tak i od zastupitelů, ale nikdo neřekl žádné jména.

Společnost celý článek
5.3.

Nové transformační představení Léčivého divadla "SPIRITUÁLNÍ DÉŠŤ "

Představení tvoří čtyři celky - stvoření, mládí, zralost a poselství. Jejich obsah vychází i z postojů a myšlenek manželů Míly a Eduarda Tomášových a fotografa a mystika Františka Drtikola.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting