Stavbou roku 2010 je Koupaliště Flošna

5.10.

Stavbou roku 2010 je Koupaliště Flošna

Stavbou roku 2010 je Koupaliště Flošna

Město Hradec Králové se může pochlubit dalším prestižním oceněním. Nové Koupaliště Flošna získalo ve čtvrtek 30. září titul Stavba roku 2010... Je to již několikáté ocenění za sebou, které bylo v této soutěži městu uděleno (v minulých letech jej například získala budova Státní vědecké knihovny, Regiocentrum Nový pivovar či bytové domy Střezina). Do letošního 18. ročníku soutěže bylo přihlášeno 57 staveb. Do nejužší nominace se dostalo 15, z nichž pěti porota slavnostně předala v pražské Malostranské besedě ocenění Stavba roku 2010. Koupaliště Flošna získalo tento titul dle odborníků za „vytvoření mnohostranného areálu pro aktivní využití letního volného času s promyšleným funkčním členěním se zřetelem k osazení do krajiny“. Velmi významné je pro město také ocenění pro stavbu R 35 Hradec Králové (Sedlice) – Opatovice, která získala „Cenu Státního fondu dopravní infrastruktury“. Za město Hradec Králové se akce účastnil náměstek primátora Josef Malíř, který k této věci uvedl: „Myslím si, že porota především ocenila fakt, že areál není pouze zaměřen na vodní zábavu a sport, ale že je víceúčelový. Je zde řada dalších doplňujících volnočasových aktivit. Jsme přesvědčeni, že zaujala i samotná architektura, která není běžná u takovýchto komerčních areálu. Několikrát také během večera zaznělo od odborné poroty pochvalné ohodnocení směrem k samotnému umístění areálu koupaliště, které se nachází v bezprostřední blízkosti centra města a je zároveň citlivě zasazeno do okolní přírody, kde působí dojmem jako by zde bylo odjakživa.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.2.

Pořad Bez nápovědy bude hostit stálice pardubického souboru

Mužský element bude během večera zastupovat bard pardubického souboru Jan Hyhlík. „S Honzou se tolik neznám, i když vedle sebe fungujeme hodně let. Asi je to tím, že si více povídám s „holkami“, tedy herečkami v mém věku. Ale vím o něm dlouho. Zaznamenala jsem jeho angažmá v kolínském divadle, pamatuju si jeho fungování v Divadle pod Palmovkou, kde řediteloval a ještě dlouho byl věrným divákem.

Společnost celý článek
19.4.

Pardubice mají po Praze první fungující Czech Point

Do budovy Magistrátu města Pardubic ve Štrossově ulici byl ve středu instalován Czech Point

Společnost celý článek
9.10.

Exministra Kalouska zajímal v Pardubicích především IT průmysl

V dopoledních hodinách absolvoval bývalý ministr financí debatu se studenty a učiteli Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Společnost celý článek
19.11.

Obětem výbuchu v Hradci může pomoci i kraj

S odstraňováním následků ničivého výbuchu plynu v centru Hradce je připraven pomoci i Královéhradecký kraj.

Společnost celý článek
18.3.

Za čištění ohněm budou padat pokuty

Konečně, koho by napadlo, že tato „metoda“ zahradnické práce může vést k nejtragičtějším koncům.

Společnost celý článek
11.9.

Příští týden se budou vyhlašovat nejlepší podnikatelé Pardubického kraje

Vítězové krajského kola postupují do celorepublikového finále, které se koná 6. prosince v Praze na Žofíně a bude jej živě přenášet Česká televize za účasti více než 400 hostů. V rámci finálového večera bude oceněn také celorepublikový vítěz kategorie Vodafone Odpovědná Firma roku. V této kategorii jsou oceňovány firmy, které podporují společensky odpovědné aktivity a zohledňují dopady svého podnikání na životní prostředí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting