Stavby roku pocházejí z ateliéru Přemysla Kokeše

16.12.

Stavby roku pocházejí z ateliéru Přemysla Kokeše

Stavby roku pocházejí z ateliéru Přemysla Kokeše

Již počtvrté byly včera předány ceny Stavba roku Pardubického kraje. Ve slavnostním prostředí pardubického zámku si cenu převzali autoři Administrativního centra Vinice v Pardubicích nebo sídla Pekárny Sázava nedaleko Lanškrouna, nejúspěšnějším architektem se stal Přemysl Kokeš.      Odborná porota, která měla konečné slovo ve výběru vítězných staveb, byla sestavena z odborníků ve stavebnictví, architektů a představitelů Pardubického kraje. Náměstek hejtmana Roman Línek celé porotě předsedal, jako člen svůj hodnotitelský hlas připojil také náměstek Jan Tichý.      „Letošní ročník beru jako průlomový. Jednak nejvyšším počtem přihlášených za dobu konání soutěže a i tím, že jsme se rozhodli dát této soutěži skutečný punc prestižnosti. Nakonec právě nová kvalitní architektura a její dobré řemeslné provedení dokáží výrazně měnit a vylepšovat tvář našeho Pardubického kraje,“ řekl k soutěži Roman Línek.      Do soutěže bylo letos přihlášeno celkem 24 staveb ve čtyřech kategoriích: Rodinné a bytové domy, Stavby občanské vybavenosti, Stavby pro průmysl, zemědělství a vodní hospodářství a Stavby inženýrské a dopravní, veřejná prostranství. Do druhého kola postoupilo 13 staveb, z nichž porota vybrala vítěze jednotlivých kategorií.      V té první zvítězila vila Jiřího Vávry v Lanškrouně z dílny společnosti Kokeš partners architekta Přemysla Kokeše. Stejný ateliér pak navrhl i budovu pekárny společnosti Pekařství a cukrářství Sázava, která získala prvenství ve třetí kategorii, a stal se tak nejúspěšnějším účastníkem soutěže. V kategorii Stavby občanské vybavenosti bylo porotou nejlépe hodnoceno Administrativní centrum Vinice, které navrhla firma Coufal - projektový ateliér z Brna.  V poslední kategorii nebyla cena udělena, zvláštní uznání poroty však získal architekt Libor Toman za první etapu přestavby pardubického zámku.      Soutěž stavba roku vyhlašuje Pardubický kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR s cílem prezentovat a propagovat nejlepší stavby v regionu a podpořit rozvoj architektury na území kraje. Dosud byla soutěž pořádána ve dvouletém cyklu. od příštího roku by měly být ceny Stavba roku Pardubického kraje předávány každoročně.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.1.

Kam s vysloužilým vánočním stromkem?

Živé stromky se pak svážejí na kompostárnu do Dražkovic.

Společnost celý článek
8.8.

Na slavný Stanley Cup si sáhli i představitelé kraje

Tradiční letní cesta Stanley Cupu je celosvětově sledovaná záležitost,

Společnost celý článek
16.10.

Radní vyšli vstříc středním školám

Radní Pardubického kraje projednali na svém 60. řádném jednání celkem 29 požadavků středních škol.

Společnost celý článek
6.2.

Od úterý 6. února 2018 je vyhlášen zákaz návštěv v Nemocnici Pardubického kraje

Důvodem zákazu návštěv u hospitalizovaných pacientů je strmý nárůst chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji a nárůst počtu hospitalizovaných pacientů s chřipkou v současném období počínající plošné chřipkové epidemie na území celé České republiky.

Společnost celý článek
24.4.

Náměstek Línek hovořil s prezidentem regionu Abruzzo

O střechu nad hlavou přišlo 60 tisíc obyvatel regionu. Tito lidé v současnosti pobývají v hotelích na pobřeží.

Společnost celý článek
27.6.

Velký jezdecký den ve Slatiňanech

Mezi velice atraktivní podívanou patří především práce s koňmi v podání jízdních oddílů Městské policie Pardubice, Prahy a Ostravy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting