Stezka mechu a perníku není utopií, rýsuje se jaro 2015

5.11.

Stezka mechu a perníku není utopií, rýsuje se jaro 2015

O dalším postupu při přípravě Stezky mechu a perníku z Hradce Králové do Pardubic a možnostech zapojení Pardubického kraje jednali dnes radní René Živný a náměstek hejtmana Jaromír Dušek se starostou Vysoké nad Labem a zástupcem Dobrovolného svazku obcí Hradubická labská Jiřím Horákem. Projekt už dostává konkrétní obrysy, stavět se má na jaře 2015.


     „Z mého hlediska jako radního pro cestovní ruch a sport je tato cyklostezka velkou prioritou a hledám všechny možnosti, jak tomuto projektu a Dobrovolnému svazku obcí Hradubická labská pomoct. Město Pardubice už svůj podíl na cyklostezce splnilo, když ji i za pomoci kraje dovedlo pod Kunětickou horu a nyní na našem území zbývá část po Bukovinu. V příštím roce půjde z rozpočtu z kapitoly cestovního ruchu 200 tisíc korun na projektovou dokumentaci prvního úseku Dříteč – Němčice. Pevně věřím, že tento úsek se na jaře 2015 dočká realizace,“ uvedl radní René Živný.


     Další cesty hledá náměstek hejtmana pro dopravu Jaromír Dušek. „Budeme spolu s panem starostou jednat také na Státním fondu dopravní infrastruktury o možnosti uhradit část investičních nákladů. Nyní jsou sice projektovány na částku značně převyšující 100 milionů korun, ale věřím, že v průběhu výběrových řízení významně poklesnou,“ vyjádřil své přesvědčení. Zároveň s projektem cyklostezky z Pardubic směrem na Hradec Králové má Pardubický kraj zájem prodloužit trasu také směrem na jih, a proto vede jednání i se Starým Mateřovem, přes který by trasa pokračovala na Chrudim.


    Celková délka navržené Stezky mechu a perníku je 18,5 kilometru a z toho je téměř 15 kilometrů novostavba. Z části jsou pak využívány stávající silnice III. třídy a místní komunikace a řeší i připojení obcí Vysoká nad Labem a Bukovina. Trasa cyklostezky kopíruje levý břeh Labe a jeho břehové porosty. K některým změnám dochází kvůli postoji soukromých majitelů dotčených pozemků, zejména v oblasti Vysoké nad Labem a Bukoviny nad Labem, kde se uvažuje buď o převedení cyklostezky na stávající komunikaci nebo na druhý břeh Labe.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.2.

Kraj doporučil ředitelům 7 škol snížit počet tříd

Jeho prostřednictvím kraj doporučuje ředitelům sedmi těchto škol otevřít v září o jednu třídu méně.

Společnost celý článek
10.10.

Rodinné příběhy uvidíte v Exilu už tuto neděli

Děj nás přivádí na dětské hřiště v Bělehradu na konci 90. let, kde čtyři děti hrají role dospělých.

Společnost celý článek
18.12.

Transformace domovů začíná ve Slatiňanech

Mentálně postižení lidé, kteří dosud žijí v ústavu, se budou stěhovat do samostatných domků nebo bytů.

Společnost celý článek
22.6.

Jablonné nad Orlicí je k památkám nejšetrnější

Slavnosti v kongresovém centru hotelu Filipinum přihlíželi starostové měst a obcí Pardubického kraje.

Společnost celý článek
20.9.

Poslední letní den budou bez proudu další agendy magistrátu

Odbor sociálních věcí nebude moci 22. září vyplácet dávky, průkazy mimořádných výhod a podobně.

Společnost celý článek
26.11.

Pardubice výrazně zvýší daň z nemovitostí

V Pardubicích zůstane zachován místní koeficient 2 se všemi negativními dopady.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting