Stezka mechu a perníku není utopií, rýsuje se jaro 2015

5.11.

Stezka mechu a perníku není utopií, rýsuje se jaro 2015

O dalším postupu při přípravě Stezky mechu a perníku z Hradce Králové do Pardubic a možnostech zapojení Pardubického kraje jednali dnes radní René Živný a náměstek hejtmana Jaromír Dušek se starostou Vysoké nad Labem a zástupcem Dobrovolného svazku obcí Hradubická labská Jiřím Horákem. Projekt už dostává konkrétní obrysy, stavět se má na jaře 2015.


     „Z mého hlediska jako radního pro cestovní ruch a sport je tato cyklostezka velkou prioritou a hledám všechny možnosti, jak tomuto projektu a Dobrovolnému svazku obcí Hradubická labská pomoct. Město Pardubice už svůj podíl na cyklostezce splnilo, když ji i za pomoci kraje dovedlo pod Kunětickou horu a nyní na našem území zbývá část po Bukovinu. V příštím roce půjde z rozpočtu z kapitoly cestovního ruchu 200 tisíc korun na projektovou dokumentaci prvního úseku Dříteč – Němčice. Pevně věřím, že tento úsek se na jaře 2015 dočká realizace,“ uvedl radní René Živný.


     Další cesty hledá náměstek hejtmana pro dopravu Jaromír Dušek. „Budeme spolu s panem starostou jednat také na Státním fondu dopravní infrastruktury o možnosti uhradit část investičních nákladů. Nyní jsou sice projektovány na částku značně převyšující 100 milionů korun, ale věřím, že v průběhu výběrových řízení významně poklesnou,“ vyjádřil své přesvědčení. Zároveň s projektem cyklostezky z Pardubic směrem na Hradec Králové má Pardubický kraj zájem prodloužit trasu také směrem na jih, a proto vede jednání i se Starým Mateřovem, přes který by trasa pokračovala na Chrudim.


    Celková délka navržené Stezky mechu a perníku je 18,5 kilometru a z toho je téměř 15 kilometrů novostavba. Z části jsou pak využívány stávající silnice III. třídy a místní komunikace a řeší i připojení obcí Vysoká nad Labem a Bukovina. Trasa cyklostezky kopíruje levý břeh Labe a jeho břehové porosty. K některým změnám dochází kvůli postoji soukromých majitelů dotčených pozemků, zejména v oblasti Vysoké nad Labem a Bukoviny nad Labem, kde se uvažuje buď o převedení cyklostezky na stávající komunikaci nebo na druhý břeh Labe.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.5.

Holandské herinky provoněly historickou radnici

Delegace si prohlédla prostory renesanční radnice a seznámila se s historií a vývojem Moravské Třebové.

Společnost celý článek
29.9.

Nejlepšího starostu má obec Veselí

Obec Veselí, jejímž je od roku 2001 Oldřich Valenta starostou, leží nedaleko Přelouče a má 370 obyvatel. Od roku 2000 prochází velkými změnami. Rekonstruovala budovu obecního úřadu, mateřské školy, kapličku, obecní byt, obchod a hostinec MASH u hasičské zbrojnice. Původní hostinec byl po restitucích přeměněn na penzion. Modernizovány byly i místní komunikace, náves a další veřejná prostranství. V celé obci je zaveden plyn a centrální rozvod vody.

Společnost celý článek
7.3.

Zájem o služby občanských poraden roste

Pardubický kraj v roce 2007 vyčlenil ve svém rozpočtu částku 600 tisíc korun na provoz a činnost občanským poradnám.

Společnost celý článek
16.10.

Radní vyšli vstříc středním školám

Radní Pardubického kraje projednali na svém 60. řádném jednání celkem 29 požadavků středních škol.

Společnost celý článek
6.6.

Nejlepší chléb se peče v Herinku a ve Žďáru nad Sázavou!

Ročně se v ČR dle údajů České statistického úřadu vyrobí 290 tisíc tun chleba, což je téměř milion chlebů denně. Spotřeba chleba dle České statistického úřadu (ČSÚ) činí 41,3 kg na osobu a rok. V posledních dekádách spotřeba chleba, stejně jako v okolních státech, klesala a naopak rostla spotřeba pečiva.

Společnost celý článek
19.12.

Náměstek primátora Jan Řehounek rezignuje na svůj post ke konci roku

Náměstek, do jehož gesce spadá dotační politika, rozvoj a strategie města, projektový management, veřejné zakázky a kapitálová správa, svou funkci opustí na konci letošního roku

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting