Stezka mechu a perníku není utopií, rýsuje se jaro 2015

5.11.

Stezka mechu a perníku není utopií, rýsuje se jaro 2015

O dalším postupu při přípravě Stezky mechu a perníku z Hradce Králové do Pardubic a možnostech zapojení Pardubického kraje jednali dnes radní René Živný a náměstek hejtmana Jaromír Dušek se starostou Vysoké nad Labem a zástupcem Dobrovolného svazku obcí Hradubická labská Jiřím Horákem. Projekt už dostává konkrétní obrysy, stavět se má na jaře 2015.


     „Z mého hlediska jako radního pro cestovní ruch a sport je tato cyklostezka velkou prioritou a hledám všechny možnosti, jak tomuto projektu a Dobrovolnému svazku obcí Hradubická labská pomoct. Město Pardubice už svůj podíl na cyklostezce splnilo, když ji i za pomoci kraje dovedlo pod Kunětickou horu a nyní na našem území zbývá část po Bukovinu. V příštím roce půjde z rozpočtu z kapitoly cestovního ruchu 200 tisíc korun na projektovou dokumentaci prvního úseku Dříteč – Němčice. Pevně věřím, že tento úsek se na jaře 2015 dočká realizace,“ uvedl radní René Živný.


     Další cesty hledá náměstek hejtmana pro dopravu Jaromír Dušek. „Budeme spolu s panem starostou jednat také na Státním fondu dopravní infrastruktury o možnosti uhradit část investičních nákladů. Nyní jsou sice projektovány na částku značně převyšující 100 milionů korun, ale věřím, že v průběhu výběrových řízení významně poklesnou,“ vyjádřil své přesvědčení. Zároveň s projektem cyklostezky z Pardubic směrem na Hradec Králové má Pardubický kraj zájem prodloužit trasu také směrem na jih, a proto vede jednání i se Starým Mateřovem, přes který by trasa pokračovala na Chrudim.


    Celková délka navržené Stezky mechu a perníku je 18,5 kilometru a z toho je téměř 15 kilometrů novostavba. Z části jsou pak využívány stávající silnice III. třídy a místní komunikace a řeší i připojení obcí Vysoká nad Labem a Bukovina. Trasa cyklostezky kopíruje levý břeh Labe a jeho břehové porosty. K některým změnám dochází kvůli postoji soukromých majitelů dotčených pozemků, zejména v oblasti Vysoké nad Labem a Bukoviny nad Labem, kde se uvažuje buď o převedení cyklostezky na stávající komunikaci nebo na druhý břeh Labe.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.5.

Hrobka Jana Kašpara je ostudná, říká náměstek Tichý

K aktivitě náměstka hejtmana se připojuje i nově vznikající občanské sdružení Společnost Jana Kašpara.

Společnost celý článek
9.1.

Investor supermarketu ve Skutči stáhl žádost o kácení stromů

Pokusy o zástavbu zelené plochy to zbrzdí, i když zatím není zřejmé, zda jde o definitivní vítězství občanského sdružení.

Společnost celý článek
30.11.

Studenti z Pardubic postaví most z vlnité lepenky. V soutěži je rekordních 32 škol z Česka i Slovenska

Studenty teď čekají do 26. května týdny tvrdé práce, která začíná už od samotného návrhu. Úkolem studentů je totiž buď vyrobit kopii existujícího mostu, nebo navrhnout originál.

Společnost celý článek
18.4.

O evropských projektech naživo

Čtvrtletní pořad nabídne mix rozhlasového diskuzního pořadu, novinového on-line rozhovoru, chatu a živého diskuzního setkání s občany.

Společnost celý článek
31.10.

Sváteční tečka za opravou náměstí

Náměstí, kterému vévodí pomník prvního prezidenta T. G. Masaryka, prošlo velkými úpravami.

Společnost celý článek
9.9.

Jurečka jako první ministr přijede jednat o kritické situaci obcí v okolí Želivky

Schůzka ministra s představiteli měst a obcí se uskuteční 2. října v odpoledních hodinách. Už nyní se očekává, že do Kožlí přijede minimálně 150 představitelů místních samospráv, kteří s sebou přivezou také konkrétní požadavky na ministerstvo zemědělství a Povodí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting