Stezka zpřístupnila vodárenský les

30.10.

Stezka zpřístupnila vodárenský les

Starosta Svitav David Šimek, společně s radním Pardubického kraje René Živným a manažerem projektu Břetislavem Vévodou, slavnostně otevřeli pro širokou veřejnost stezku napříč Vodárenským lesem ve Svitavách. Les mohou návštěvníci procházet po pohodlném dřevěném chodníku a navazující šotolinové cestě a zastavit se na molech u studní.

Součástí projektu, který realizovalo město Svitavy v celkových nákladech 1,91 milionu korun, jsou rovněž informační tabule a odpočinkové lavičky. Část projektu byla hrazena ze Státního zemědělského intervenčního fondu v rámci programu Zvyšování společenské hodnoty lesů.


     Cílem projektu je umožnit návštěvníkům prohlídku těžko přístupných partií lesa, jež byl v minulosti zdrojem pitné vody pro Svitavy. „Jedná se o překrásné místo, kde se nejen místní lidé, ale rovněž turisté, mohou kochat krásami zdejšího v podstatě neporušeného lesa v zajímavém prostředí podmáčených půd s vyvěrající podzemní vodou,“ říká radní René Živný a pokračuje: „Pevně věřím, že se v příštím roce podaří dokončit druhou etapu zpřístupnění a uzavřít tak celý okruh. Pardubický kraj pak rád přispěje na nedílnou součást celého okruhu, expozici zabývající se vodárenstvím a hydrogeologií.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.1.

Tahouni mají nového člena, vlastní web a tříleté financování

„Z dotačního programu „Pardubičtí tahouni“ jsou podporovány pouze jednorázové akce, které mají více jak 10letou tradici nebo jsou duševním vlastnictvím města a staly se stěžejními pilíři městské kultury a sportu, napomáhají městu budovat silnou a vyhledávanou značku v národním i mezinárodním měřítku, mají nezastupitelný podíl v oblasti turismu a zvyšování atraktivity našeho města pro tuzemské i zahraniční turisty,“ řekl pardubický primátor Martin Charvát.

Společnost celý článek
5.8.

Obyvatele okolí Želivky trpí kvůli nesmyslnému zákazu staveb

Občané obcí v okolí vodní nádrže Švihov jsou naštvaní kvůli arogantnímu chování úředníků z Prahy. Už roky totiž nemohou stavět, ačkoliv územní plán s rozvojem a novými domy počítá. Příčinou je rozšíření ochranného pásma vodního zdroje II. stupně, které jakoukoliv novou výstavbu zakazuje a od roku 2014 se zatím nepodařilo rozhodnutí ani zmírnit.

Společnost celý článek
13.1.

Město chce zateplit domy dětí a mládeže

Na projekty v celkové hodnotě 49 milionů korun může získat dotaci až 45 procent uznatelných nákladů. Zbytek je město připraveno uhradit z městského rozpočtu.

Společnost celý článek
5.11.

Mimořádná nabídka pro posluchače VŠ

Bonusem k předplatnému je opět akce Poznejte Malou scénu ve dvoře, díky níž mohou vysokoškolští abonenti i po vyčerpání výměnného kupónu navštívit jakékoliv další představení domácího souboru a vybraná dovozová představení na Malé scéně za mimořádnou cenu 40 Kč!

Společnost celý článek
17.9.

„Česko proti chudobě“ v Pardubicích

Ve dnech 14.a 15. září 2007 vyvrcholil třetí ročník informační kampaně s názvem „Česko proti chudobě“.

Společnost celý článek
30.1.

Letadla opět “termosnímkují“ Hradec Králové

Jedná se o projekt, který je v Česku unikátní a už více než rok zajímá řadu zahraničních odborníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting