Stezkou čistší líp to sviští

10.7.

Stezkou čistší líp to sviští

Stezkou čistší líp to sviští

Region Orlicko – Třebovsko začátkem září letošního roku slavnostně otevře zbývající část cyklostezky z osady Bezpráví do Chocně. Bude tak dokončen velkolepý projekt tří větví cyklostezek, hvězdicovitě vycházejících z Ústí nad Orlicí, o celkové délce 40 kilometrů.      Výstavbou cyklostezek ovšem regionu práce nekončí. Cyklostezky je nutné pravidelně čistit a uklízet, udržovat odpočívadla, altány, mapové tabule a další. Region vynakládá na údržbu téměř 400 tisíc korun ročně. I přes tyto nemalé investice uživatelé často poukazují na drobný nepořádek na cestách, příkladně na napadané listí, větve ze stromů po vichřicích, písek a bláto po deštích, případně odpadky po neukázněných návštěvnících.      A právě z těchto důvodů byl v letošním roce založen Fond na údržbu cyklostezek. Fond údržby je příležitostí pro příznivce cyklostezek a regionu něco změnit. Přispět v tomto případě znamená čistší povrch, lepší požitek z jízdy, ale i větší bezpečnost. Své příspěvky můžete zasílat na číslo účtu: 86–0141270207/0100, variabilní symbol: 0079.  Získané prostředky budou využity na častější zametání cyklostezek a služby cestáře. Jména dárců budou zveřejněna na internetových stránkách regionu.      Nové i již vybudované cyklostezky můžete také využít pro zviditelnění svých fotografických dovedností. Pořiďte ze svých jízd po stezkách s rodinou nebo přáteli fotky a zašlete je do 30. září tohoto roku na e-mail foto@ohgs.cz do fotografické soutěže „Život na cyklostezkách“.      Pokud Vás Fond údržby a fotografická soutěž zaujaly, neváhejte navštívit internetové stránky www.orlicko-trebovsko.cz, kde naleznete podrobnější informace.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.12.

Osobní asistenti z organizace HEWER pomáhají k soběstačnosti

Panu Pavlovi před několika lety zemřela jeho milovaná žena. Brzy poté ho navíc postihla mozková příhoda, po které má znehybněnou levou polovinu těla a má potíže. Bez opory chodítka by upadl na zem. Za Pavlem každý den již pár let dochází jeho osobní asistent, aby mu připravil jídlo, obstaral nákupy a domácnost. Rádi spolu luští křížovky a v létě jezdí na chatu k Pavlovým známým. Díky pomoci osobního asistenta tak pan Pavel může zůstat ve svém bytě a i když mu manželka stále chybí, necítí se tak osamělý.

Společnost celý článek
27.5.

Brigády už nejsou jen sezónní záležitost. Trendem jsou mikrozaměstnání

Nabídka brigád je letos široká, loňské rekordy ale neláme. Stírá se i dříve výrazná sezónnost brigádnických míst. Novým trendem jsou tzv. mikrozaměstnání.

Společnost celý článek
17.2.

Moravská Třebová získala stříbro

Certifikát platí tři roky, nicméně každý rok proběhnou průběžné kontroly certifikačním orgánem.

Společnost celý článek
19.1.

Tři kilometry nesli chlapce v náruči k sanitě

Vozidlo vyprostil až v neděli ráno speciální traktor na dřevo Lakatoš přivolaný Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
11.10.

Otevírá se nově vybavené studijní centrum

Pardubická krajská nemocnice je partnerem projektu a v jejích prostorách také probíhají některé vyučovací aktivity.

Společnost celý článek
12.10.

Výstava Slavné vily Pardubického kraje

Expozice představuje více než 50 vil, které si nechali postavit lékaři, průmyslníci, umělci i politici našeho kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting