Stovka balónků odnese spalovnu z Pardubic

25.5.

Stovka balónků odnese spalovnu z Pardubic

Dnes, tedy v úterý 25. května se od 15.30 hodin v Pardubicích koná slíbená kulturní akce s příznačným názvem Zachráněné město. Občanské sdružení Stop spalovně v Rybitví právě tady uzavře boj se spalovnou nebezpečných odpadů, jež měla v blízkosti krajského města spalovat desítky tisíc tun nebezpečných odpadů ročně. Akce je koncipována pro všechny obyvatele města, tedy malé i velké. „Občanské sdružení pozvalo na tuto akci politiky, kteří pomohli v boji proti spalovně – poslance Váňu, Zelenkovou a Navrátilovou, primátora Demla, náměstka primátora Koláčka, hejtmana Martínka, radního Kroutila a senátora Drymla, kteří nám aktivně pomohli v boji proti spalovně nebezpečných odpadů,“ uvedl Jan Tichý, místopředseda občanského sdružení a iniciátor padesátitisícové petice proti spalovně. Nebudou zde pochopitelně chybět ani zakládající a stávající členové sdružení, politici Malý, Linhart či Škařupa. Vystoupí tady řada hudebních kapel a kulturních těles, na Pernštýnském náměstí rozbalí své krámky trhovci a připraveny jsou rovněž různé hry a atrakce pro děti. „Akce bude vrcholit v 19.00 hodin, kdy vypustíme stovku balónku s modelem spalovny, jež symbolicky odnese spalovnu nebezpečných odpadů z našeho města. Věřím, že si tento akt nenechají ujít jak občané, tak všichni politici, kteří nám pomohli v boji proti spalovně,“ dodal Jan Tichý. Po tomto symbolickém aktu vystoupí skupina Ready Kirken, která zakončí Zachráněné město. Podrobný program akce bude zveřejněn na internetové prezentaci Občanského sdružení Stop spalovně v Rybitví – www.stopspalovne.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.3.

Radary měří na sedmi místech Pardubic

Vyhodnocení dat však může strážníky či policisty upozornit na úseky, na nichž řidiči překračují povolenou rychlost častěji.

Společnost celý článek
8.4.

Mezinárodní konference o současném dění v Evropě na Univerzitě Pardubice

Hlavním cílem projektu, vymezeného na období od srpna 2015 do února 2017, je posílení demokracie v Evropě a zapojení politicky neorganizovaných běžných občanů do řídících procesů v rámci občanské společnosti.

Společnost celý článek
20.7.

Trať Německý Brod - Pardubice na starých pohlednicích

V knize jsou historické pohlednice jak ze stavby, tak i z prvních let provozu této železniční tratě.

Společnost celý článek
2.3.

Milan Hodek vybojovall na Grand Prix stříbrnou medaili

Na soutěžní klání se připravoval intenzivně téměř tři měsíce.

Společnost celý článek
3.3.

Nemocnice Pardubického kraje zeštíhlila management

Ústí nad Orlicí, Svitavy a Litomyšl bude řídit bývalý ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek, MBA. Jedním z jeho cílů je optimalizovat náklady a centralizovat drahé provozy, u nichž je potřeba počítat s většími investicemi a vyššími nároky na počet personálu. „Chci nastolit prostředí, které umožní co nejlepší spolupráci lékařů a zdravotníků všech tří nemocnic,“ uvedl dále Tomáš Julínek.

Společnost celý článek
8.12.

Daniel Hejdánek: stalo se před 16 lety

Pochod, který začínal u pardubického vlakového nádraží, čítal asi 50 až 60 účastníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting