Stovka balónků odnese spalovnu z Pardubic

25.5.

Stovka balónků odnese spalovnu z Pardubic

Dnes, tedy v úterý 25. května se od 15.30 hodin v Pardubicích koná slíbená kulturní akce s příznačným názvem Zachráněné město. Občanské sdružení Stop spalovně v Rybitví právě tady uzavře boj se spalovnou nebezpečných odpadů, jež měla v blízkosti krajského města spalovat desítky tisíc tun nebezpečných odpadů ročně. Akce je koncipována pro všechny obyvatele města, tedy malé i velké. „Občanské sdružení pozvalo na tuto akci politiky, kteří pomohli v boji proti spalovně – poslance Váňu, Zelenkovou a Navrátilovou, primátora Demla, náměstka primátora Koláčka, hejtmana Martínka, radního Kroutila a senátora Drymla, kteří nám aktivně pomohli v boji proti spalovně nebezpečných odpadů,“ uvedl Jan Tichý, místopředseda občanského sdružení a iniciátor padesátitisícové petice proti spalovně. Nebudou zde pochopitelně chybět ani zakládající a stávající členové sdružení, politici Malý, Linhart či Škařupa. Vystoupí tady řada hudebních kapel a kulturních těles, na Pernštýnském náměstí rozbalí své krámky trhovci a připraveny jsou rovněž různé hry a atrakce pro děti. „Akce bude vrcholit v 19.00 hodin, kdy vypustíme stovku balónku s modelem spalovny, jež symbolicky odnese spalovnu nebezpečných odpadů z našeho města. Věřím, že si tento akt nenechají ujít jak občané, tak všichni politici, kteří nám pomohli v boji proti spalovně,“ dodal Jan Tichý. Po tomto symbolickém aktu vystoupí skupina Ready Kirken, která zakončí Zachráněné město. Podrobný program akce bude zveřejněn na internetové prezentaci Občanského sdružení Stop spalovně v Rybitví – www.stopspalovne.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.5.

TIC má výhrady k novele exekucí

Zatímco soudy jsou nezávislé instituce, exekutoři jimi nejsou a býti nemohou.

Společnost celý článek
13.2.

Moravskotřebovská Hereret zaujala v Praze

Tato živá Hereret měla navnadit potenciální turisty k návštěvě moravskotřebovského muzea.

Společnost celý článek
30.8.

Parník pluje pro pěstounskou péči

Cílem akce je především podpora pěstounských rodin. Společná plavba vytvoří prostor pro neformální výměnu zkušeností, navázání kontaktů mezi pěstouny, pracovníky OSPOD a sociálními pracovníky Podpory rodiny.

Společnost celý článek
19.3.

Akademie věd podporuje výzkum v našem kraji

Pracovníci akademie se díky smlouvě s krajem a sdružením Orlicko podílejí na více jak 15 projektech v regionu.

Společnost celý článek
18.2.

Hejtman pozval na hokej děti z dětského domova

Hosty z dětského domova přišel pozdravit jeden z nejvýznamnějších hráčů v historii pardubického hokeje Vladimír Martinec.

Společnost celý článek
21.8.

Vrtulník kroužil nad Pardubicemi

Během čtyř hodin, kdy akce probíhala, udělili pardubičtí muži zákona celkem 17 pokut za porušení maximální povolené rychlosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting