Středeční večer v prázdninové Poličce bude patřit filmové tvorbě Vojtěcha Jasného

12.8.

Středeční večer v prázdninové Poličce bude patřit filmové tvorbě Vojtěcha Jasného


V rámci Poličského kulturního léta se bude ve středu 14. srpna v atriu Centra Bohuslava Martinů konat filmový večer, který bude věnován tvorbě režiséra Vojtěcha Jasného. Návštěvníci se tak mohou těšit na fotografie, film a povídání jedné z nejvýznamnějších postav české kinematografie.


Středeční večer v prázdninové Poličce bude věnován filmovému promítání a výstavě fotografií. Ze zdravotních důvodů se Vojtěch Jasný nemůže zúčastnit filmového večírku, ovšem organizátoři Poličského kulturního léta natočili krátké povídání a pozdrav režiséra, tudíž se s umělcem setkáme alespoň prostřednictvím filmového plátna.


Na návštěvníky poté čeká tvůrcův známý filmový snímek Až přijde kocour, ve kterém mimo jiné hraje Jan Werich. „Práce s Janem Werichem byla největší školou humoru na světě. Nemohl jsem dostat větší trénink než s ním. Musel jsem požádat pana prezidenta Novotného, aby uvolnil Jana Wericha ze zákazu hraní, protože bychom lepšího herce nenašli.

Jelikož měl pan prezident Voskovce a Wericha rád, tak herce uvolnil,“ vzpomíná ve svém povídání Vojtěch Jasný na spolupráci s hercem Janem Werichem. V průběhu večera budou mít hosté příležitost si prohlédnout rovněž fotografie Vojtěcha Jasného od Radima Hromádka.


Filmový večer, věnovaný tvorbě celosvětově známému režisérovi, odstartuje ve 21.00 hod v zahradě Centra Bohuslava Martinů pod širým nebem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Emblematický AVION v Hradci Králové změnil majitele - novým vlastníkem je FPD Group

Objekt tvoří kancelářské plochy (1 765 m2) a prostory pro služby nebo obchod (743 m2). Jeho velkou výhodou jsou zachovalé hotelové dispozice v části budovy.

Společnost celý článek
15.9.

Ve Stéblové zasáhly plameny stodolu

Hrozilo zřícení ohněm poničených konstrukcí. Hasiči museli rozebrat střešní konstrukci a dohasit všechna ohniska. Požár byl zcela zlikvidován třicet minut po půlnoci. Uvnitř byla nalezena jedna 10kg propan butanová lahev.

Společnost celý článek
28.1.

Pardubice představí veřejnosti projekt modernizace přednádraží

Je to první, co vidí návštěvník i domácí poté, co vystoupí z vlaku či autobusu. Že to není pohled hodný moderního krajského města, víme všichni.

Společnost celý článek
15.6.

Pastýřka se stane další dominantou města

Novou rozhlednu, která se hrdě tyčí Na Pastvisku ve výšce 516 metrů nad mořem, projektoval moravskotřebovský rodák Jan Škoda.

Společnost celý článek
25.10.

Přísně střežený objekt, rap na nádraží i vzpomínky - My Street Films zná vítězné filmy

My Street Films se během tří let své existence v České republice etabloval jako zásadní vzdělávací projekt inspirující zájemce z řad nejširší veřejnosti k tomu, aby natočili krátký film a podíleli se tak na vytváření unikátní paměti českých měst. Nyní zve na další ze svých workshopů – tentokrát se bude konat na Klinice. Od 12. listopadu bude probíhat čtyřdílný filmový workshop pod vedením dokumentaristů Vladimíra Turnera, Apoleny Rychlíkové a Terezy Reichové.

Společnost celý článek
12.11.

Hejtman povýšil, stal se kapitánem

Hejtman Martínek získal hodnost kapitána v záloze a králický místostarosta Doubrava se stal příslušníkem rotmistrovského stavu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting