Stromeček splněných přání

20.12.

Stromeček splněných přání

Hradečtí podnikatelé na svém prosincovém setkání otevřeli charitativní akci Stromeček splněných přání, která přinese radost do azylového domu, do Domova pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově. Již pátým rokem budou předány vánoční dárky dětem, ke kterým nebyl osud příliš laskavý. 

Členové a přátelé Českého klubu podnikatelů spolupracují na projektech, které s pomocí občanů Hradce Králové, pomohou dětem bez domova. Český klub podnikatelů se stal patronem azylového domu, Domova pro matky s dětmi, od začátku svého vzniku. Většina malých klientů, dětí žijících v tomto zařízení, zažila krutosti a hrubosti, pro které musely odejít ze svých domovů a vyhledat dočasné zázemí.

Dosud největším charitativním projektem je Stromeček splněných přání, který pomůže Domovu pořídit dárky, které si jejich rodiče nemohou dovolit. Pro mnohé děti budou tyto vánoce první prožité v bezpečí, bez křiku a násilí. Projekt má jasný a transparentní záměr, kterým je zajistit konkrétní individuální vánoční dárek.

Životní příběhy dětí a jejich mnohdy velmi skromná přání budou tradičně umístěna na kartách. Akce byla zahájena 18. prosince v 15 hodin v OC Atrium za účasti partnerů akce, zástupců Domova pro matky s dětmi a primátora Hradce Králové, který přijal záštitu a charitativní projekt osobně podporuje. Krátkého kulturního programu se ujaly děti ze ZUŠ Střezina. Dárky je stále možné nosit do OC Atrium v centru města, a to až do soboty do 21. prosince, vždy od 15 ti do 19 ti hodin.  Předány budou ještě téhož dne, za účasti partnerů a médií, přímo v Domově pro matky s dětmi na Pouchově.


Stromeček splněných přání a ostatní charitativní projekty Českého klubu podnikatelů jsou věnovány dětem z tohoto zařízení proto, že se na ně dosud zapomínalo, nebo o nich veřejnost vůbec nevěděla. Domov pro matky s dětmi je krásná, upravená, čistá budova. Je moderně zařízená, s pěkně vybavenými pokojíčky, společenskou místností, zahradou pro děti a týmem zkušených pracovníků. Posláním zařízení, které provozuje Oblastní charita, je pomáhat matkám nebo otcům s dětmi v nepříznivé životní situaci, která je spojená se ztrátou bydlení. Cílem je zajistit jim dočasné bezpečné zázemí pro nabrání sil a pomoc se startem nové cesty jejich životů. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.1.

Silný mráz komplikoval hašení hned několika požárů

V hale na výrobu pečiva v Chrudimi hořelo ve středu 20. ledna. Požár byl v 4.59 hodin oznámen na operační a informační středisko hasičů. Operační důstojník tak ihned na místo vyslal čtyři hasičské jednotky (profesionální z Chrudimi, dobrovolné z Chrudimi, Slatiňan a Topole). Po zjištění vzniku požáru halu opustilo 22 osob. Událost se obešla bez zranění.

Společnost celý článek
19.2.

Krajská investice uklidní dopravní situaci na Dolní Moravě

Vzhledem ke stále se zvyšujícímu zájmu turistů o středisko na Dolní Moravě se nezřídka kdy objevují dopravní komplikace. Hejtman proto informoval zastupitele Králík plánu zokruhovat silnici III/31227, čímž se uleví přetíženým jednosměrným silnicím.

Společnost celý článek
7.3.

Výbor regionů chce posílit propojení venkova a měst

Je nutné podpořit v budoucnosti evropskými penězi integrovaný přístup k řešení mnohostranných problémů venkovského rozvoje

Společnost celý článek
9.7.

Krajské dotace pomohou dalším památkám

Radní Pardubického kraje schválili další dotace v rámci Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji. Nejvyšší dotace jdou do opravy památek.

Společnost celý článek
11.5.

Den Země ve Studánce

Vyhodnocení nejlepších prací je nyní v rukou zaměstnanců Služeb města, kteří mají pro žáky připraveno mnoho zajímavých odměn, včetně exkurze do areálu společnosti.

Společnost celý článek
18.2.

Primátor: Boj za nemocnici nekončí

Chceme aby bylo přesně specifikováno, jaké diagnózy mohou tato pracoviště léčit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting