Studánecký les má nové lavičky i altán

16.11.

 Studánecký les má nové lavičky i altán

Lesy dneška neslouží pouze jako dřevní surovina k těžbě, ale lidé si sem chodí odpočinout od městského ruchu a nabrat sil do dalších dnů. Svoje nezastupitelné místo mají lesy také, jak z pohledu udržování kvality městského životního prostředí, tak i urbanistického, neboť slouží jako okrasné prvky v teritoriích měst. Aby byl pobyt v lese pro návštěvníky co nejpříjemnější je třeba starat se o vylepšování jeho prostředí.

O takové zkvalitnění lesního prostředí se postaral pardubický magistrát společně se třetím městským obvodem a Službami města Pardubic. Jedná se o první vlaštovku, která vychází z koncepce pardubického magistrátu o využití příměstských lesů pro rekreační účely.

Zhruba před půl rokem se začal realizovat záměr, vytvořit ve Studáneckém lese vhodný mobiliář.  Do užívání byl předán za účasti představitelů všech výše uvedených subjektů před několika dny. Nový lesní mobiliář se skládá z osmi laviček, dvou kompletů laviček se stoly dále označníků cest, odpadkových košů a lesního altánu. Mobiliář byl symbolicky vyroben ze dřeva, vytěženého ve Studáneckém lese. Slavnostní předání se symbolicky uskutečnilo před lesním altánem, který slouží k příležitostnému odpočinku a místu setkávání návštěvníků lesa. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.6.

Na Kunětické hoře bude stvrzeno partnerství Hradecka a Pardubicka podpisem memoranda pro rozvoj a integrované územní investice metropolitní oblasti v následujících letech.

Prioritními oblastmi rozvoje aglomerace, na něž se připravované projekty pro čerpání z evropských strukturálních fondů zaměřují, jsou: atraktivní a environmentálně příznivá doprava, životní prostředí, vzdělávání a využití památek pro vzdělávání a rozvoj kreativního průmyslu, výzkum na vysokých školách a spolupráce škol a firem v oblasti vědy a výzkumu.

Společnost celý článek
5.1.

Nový rok přinesl do Pardubic samé kluky

A protože Richard je doma v Holicích, je prvním občanem Pardubic roku 2011 Matěj, narozený v 11:20 hodin.

Společnost celý článek
11.6.

OSLAVME SPOLEČNÉ STOLETÍ NA GURMÁNSKÉM BEKO FRESH FESTIVALU

Společné století bude i tématem originální kuchařské show, kterou si na hlavním podiu – Beko Cooking Stage – připravil šéfkuchař vyhlášených restaurací La Veranda a Babiččina zahrada Radek David.

Společnost celý článek
27.11.

Výherce cyklopecek odjel na kole Merida

Oblíbená cestovatelská soutěž Cyklopecky Východních Čech se uskutečnila v letošním roce poprvé ve dvou krajích zároveň, v Pardubickém a Královéhradeckém.

Společnost celý článek
23.5.

Předseda českých olympioniků navštívil Pardubice

Ve středu 21. května 2008 přijel do Pardubic předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek.

Společnost celý článek
10.3.

Nejlépe se podniká v Pardubicích

„Pardubice jsou historicky průmyslovým městem a radnice si uvědomuje, že zajistit dopravu pro zaměstnance a obyvatele města je nesmírně důležité. Hlavní roli ve velkých investicích hrají někdy problematické dotace, ale my jsme si vědomi toho, že pokud se správně využijí a vše se správně spočítá, spokojeni budou všichni,“ okomentoval jeden z důvodů vítězství náměstek primátora Jan Řehounek, který za město ocenění přebíral.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting