Student Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice uspěl v soutěži o cenu Josepha Fouriera a získává ocenění Francouzského velvyslanectví

21.6.

Student Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice uspěl v soutěži o cenu Josepha Fouriera a získává ocenění Francouzského velvyslanectví


Významného úspěchu dosáhl student doktorského studia Fakulty ekonomicko-správní Ing. Jan Hovad, který obsadil 3. místo v soutěži o cenu Josepha Fouriera.


Francouzské velvyslanectví v České republice a společnost Bull s.r.o. vyhlásily vědecké ceny, jimiž odmění nejlepší české studenty doktorského studia za výzkumnou práci v oboru počítačových věd a informatiky. „Cena Josepha Fouriera za počítačové vědy 2013“ je spojena s finanční odměnou, v případě prvních dvou míst i s možností vycestovat na stáž do výzkumné laboratoře ve Francii.


Jan Hovad, studující doktorský studijní program s názvem Aplikovaná informatika Fakulty ekonomick.-správní Univerzity Pardubice, uspěl mezi dalšími autory zajímavých projektů z oblasti počítačových věd. Svou práci vypracoval na Ústavu systémového inženýrství a informatiky pod vedením doc. Ing. Jitky Komárkové, Ph.D. a navrhl v ní hybridní metodu pro zpracování dat technologie LIDAR (Light Detection and Ranging Technology) ve formě komplexního 3D modelu krajiny, který je založený na reálných laserem snímaných datech. Předností navrženého řešení je automatizace tvorby a vizualizace modelu krajiny. Model dokonale kopíruje realitu (domy, stromy, komunikace atd.). Navržený postup je využitelný v mnoha oborech, například v architektuře, strojírenství, dopravě, veřejné správě, vojenství apod.


„Výsledný model může být široce uplatnitelný při 3D GIS analýzách, vizualizacích pro veřejné zakázky, konstrukcích nových komunikací, GPS navigaci a při generování jakýchkoliv pohledů v zájmové oblasti“, vysvětluje Jan Hovad, doktorand Fakulty ekonomicko-správní.


Slavnostní předání „Ceny Josepha Fouriera za počítačové vědy 2013“ se uskuteční dne 20. června 2013 na recepci v Buquoyském paláci, sídle Francouzského velvyslanectví, za přítomnosti Jeho Excelence Pierra Lévyho, velvyslance Francie v České republice. Ocenění laureátům předá pan profesor Jean-Marie Lehn, nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1987. Slavnostního ceremoniálu se zúčastní nejen všichni ocenění studenti, ale taktéž vedoucí jejich doktorských prací a představitelé univerzit, vysokých škol a institucí Akademie věd České republiky. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.5.

Soutěž o Pohár Josefa Františka

Dodejme, že soutěžit se bude v mobilním lanovém centru, své bojové dovednosti prověří soutěžící i za pomoci technologie Battlefield live v téměř reálném boji a sílu a dynamiku vyzkouší v disciplíně Bungee running.

Společnost celý článek
14.10.

CASTING ČESKÉ MISS míří opět DO PALÁCE PARDUBICE!

„V rámci castingu vybere odborná porota v Paláci Pardubice přibližně 50 dívek, které postoupí do semifinále. Věřím, že to bude zajímavá a napínavá podívaná a to i proto, že castingem bude provázet oblíbený moderátor a pardubický patriot Pavel Cejnar,“ říká Lucie Mikšovská, marketingová koordinátorka Paláce Pardubice.

Společnost celý článek
8.4.

Studenti z Pardubic zahynuli při zemětřesení

Hejtman Radko Martínek vyslovil hlubokou lítost nad tragédií, která postihla rodiny mladých lidí.

Společnost celý článek
2.2.

Město dbá na zrakovou prevenci u dětí

Tyflopedi pracují denně, vyjma pátku, až s osmi dětmi. Cvičební kurz trvá 12 týdnů a dle doporučení očního lékaře navštěvují děti program následné péče 1 až 2krát týdně. „Každé dítě absolvuje během hodiny 15minutové individuální cvičení na přístrojích u ortoptické sestry, ve zbylých 45 minutách se dítěti v malé skupince maximálně 3 dětí věnuje speciální pedagog, který provádí reedukaci zraku.

Společnost celý článek
22.3.

Poslanci schválili převod budovy okresního úřadu

Za výměnu tétp budovy, která je ve vlastnictví Úřadu pro zastupování státu, nabídl kraj nově zrekonstruovaný objekt.

Společnost celý článek
28.8.

Ve Starých Ždánicích hořela sláma

Uchránit se ale podařilo majetek ve výši 500 tisíc korun. Příčinou vznícení byl s největší pravděpodobností cizí předmět ve stroji.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting