Student Student Střední průmyslové školy stavební Pardubice postoupil do finále soutěže Stavby z vlnité lepenky

4.6.

Student Student Střední průmyslové školy stavební Pardubice postoupil do finále  soutěže Stavby z vlnité lepenky

Student Střední průmyslové školy stavební Pardubice Roman Filip postoupil se svou stavbou „Circulus“ do finálového kola celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky. Finále se uskuteční ve středu 18. června v Praze v prostorech Štefánikovy hvězdárny na Petříně. Kromě studenta z Pardubic budou o stupně vítězů usilovat ještě studenti z Kladna, Kolína, Lipníku nad Bečvou, Náchodu, Plzně a Valašského Meziříčí. Do finálového klání nakonec zamířilo sedm staveb. Odborná porota vybrala mimořádně z důvodu rovnosti bodů o jednu stavbu více. Tři nejlepší finálové stavby získají ceny v hodnotě 25, 10 a 5 tis. Kč. Do letošního ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky se přihlásilo rekordních 23 středních škol z 12 krajů České republiky.

Téma 8. ročníku soutěže je „Dům na Marsu“ a letos poprvé si jej studenti zvolili sami, prostřednictvím hlasování. Soutěž pořádá český Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci se společností EKO-KOM a.s. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo životního prostředí. Cílem projektu je poukázat na ekologické přednosti vlnité lepenky používané k výrobě obalů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.9.

Město chce zpříjemnit veřejná prostranství

„Dokument Strategie zkvalitnění veřejných prostranství města Pardubic je základním kamenem koncepčního přístupu města, který obsahuje nejen formulaci cílů, ale také nástrojů k jejich naplnění. Nechceme, aby tyto plány zůstaly jen na papíře, ale aby se skutečně naplnily,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. „Je to důležité i z hlediska další prosperity Pardubic,“ dodal.

Společnost celý článek
25.2.

HS Jeseníky má za sebou náročný víkend

Vzhledem k tomu, že pokračují jarní prázdniny a na horách se každý týden vystřídá veliké množství dětí, jsou sjezdové tratě doslova přeplněny.

Společnost celý článek
5.8.

Studenty v řadě škol nahradili řemeslníci

Ani o prázdninách nejsou dveře řady škol uzavřené. Naopak zde probíhá čilý, tentokrát stavební ruch, jinde se zase maluje.

Společnost celý článek
9.3.

Vlajka Tibetu zaplápolá i ve Vysokém Mýtě

Rada města Vysoké Mýto se tento rok jednohlasně rozhodla vyvěsit na radnici tibetskou vlajku.

Společnost celý článek
14.4.

Pomozte v pátrání po 24leté ženě

24letá Lenka Hüblová je 170 centimetrů vysoká, hubené postavy, má rovné hnědé vlasy a hnědé oči.

Společnost celý článek
21.3.

Dopravní fakulta Jana Pernera vyjíždí s mobilní metalografickou laboratoří na střední odborné školy.

V druhé části prezentace bude předvedena další problematika studovaná na dopravní fakultě - stabilita skořepinových konstrukcí a možnosti modelování a výpočtu pevnosti pomocí metody konečných prvků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting