Studenti společně poznávají střední Evropu

24.8.

Studenti společně poznávají střední Evropu

Studenti společně poznávají střední Evropu

Skupinka 24 studentů z Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky v těchto dnech společně cestuje po střední Evropě a poznává nová města a nové přátele. Dojmy z cesty zveřejní na internetových stránkách, které mají přispět k podpoře cestovního ruchu. V těchto dnech se účastníci projektu Tour of the Visegrad Group zastavili v Pardubicích. „Jsem velmi ráda, že se naše město do této studentské aktivity zapojilo a doufám, že se vám Pardubice představí jako to nejlepší a nejkrásnější město,“ přivítala studenty náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.   V projektu je kromě Pardubic zapojena slovenská Povážská Bystrica, maďarský Csongrad a  polský Belchatow. „V každém městě studenti stráví dva dny, výjimkou byl Belchatow, kde jsme byli čtyři dny. Studenti se zde totiž učili základům grafiky, fotografie a podobně, zkrátka věci, které využijí při tvorbě internetových stránek,“ řekla Miloslava Matějková z oddělení vnějších vztahů pardubické radnice.   V Pardubicích si mladí lidé prohlédli historické centrum města, zámek, navštívili hrad Kunětická Hora i perníkovou chaloupku v „podhradí“ a také závodiště proslavené Velkou pardubickou steepelchase. „Snažili jsme se jim připravit co nejpestřejší program, ukázat nejen památky, ale i možnosti, jak zde příjemně strávit delší čas. Nadchlo je třeba lanové centrum,“ řekla Matějková.   Projektu, jehož cílem je podpora cestovního ruchu a vzájemné poznávání mladých lidí z různých zemí, se účastní studenti ve věku od 18 do 30 let. Financován je z Visegrádského fondu, který má přispívat k rozvíjení užší spolupráce mezi členskými státy a posilovat vzájemné vazby v oblasti kultury, vědy a výzkumu, vzdělávání, výměn mládeže, turismu a přeshraniční spolupráce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.7.

Město má jízdní řád na vylepšení školních sportovišť

Kompletní rekonstrukce si ale například zaslouží i sportoviště polabinských škol, u kterých je doporučeno začít s projektovými pracemi již v příštím roce.

Společnost celý článek
5.4.

Ústí nad Orlicí opět vítězem soutěže Biblioweb 2007

V soutěži o nejlepší knihovnické www stránky "Biblioweb 2007" získala Městská knihovna v Ústí nad Orlicí již pošesté 1. místo.

Společnost celý článek
23.12.

Jaký je význam vánočního stromečku a jeho ozdob?

Kde se vzala tradice zdobení vánočního stromečku? A proč se nejprve zdobil jablíčky? Proč se peče vánoční cukroví?

Společnost celý článek
20.3.

Představitelé Turecka uctí památku svých vojáků

Pietní akt na pardubickém hřbitově dnes připomene památku tureckých vojáků

Společnost celý článek
3.2.

Před mrazy může bezdomovce ochránit kryt CO

Azylový dům pro muže, který disponuje 23 lůžky, je naplněn pouze ze 65 procent.

Společnost celý článek
1.8.

TechnoPark: neustále se opakující dezinformace

Pardubický kraj je minoritním vlastníkem, který nemá žádnou právní možnost zasahovat do hospodaření společnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting