Studenti společně poznávají střední Evropu

24.8.

Studenti společně poznávají střední Evropu

Studenti společně poznávají střední Evropu

Skupinka 24 studentů z Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky v těchto dnech společně cestuje po střední Evropě a poznává nová města a nové přátele. Dojmy z cesty zveřejní na internetových stránkách, které mají přispět k podpoře cestovního ruchu. V těchto dnech se účastníci projektu Tour of the Visegrad Group zastavili v Pardubicích. „Jsem velmi ráda, že se naše město do této studentské aktivity zapojilo a doufám, že se vám Pardubice představí jako to nejlepší a nejkrásnější město,“ přivítala studenty náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.   V projektu je kromě Pardubic zapojena slovenská Povážská Bystrica, maďarský Csongrad a  polský Belchatow. „V každém městě studenti stráví dva dny, výjimkou byl Belchatow, kde jsme byli čtyři dny. Studenti se zde totiž učili základům grafiky, fotografie a podobně, zkrátka věci, které využijí při tvorbě internetových stránek,“ řekla Miloslava Matějková z oddělení vnějších vztahů pardubické radnice.   V Pardubicích si mladí lidé prohlédli historické centrum města, zámek, navštívili hrad Kunětická Hora i perníkovou chaloupku v „podhradí“ a také závodiště proslavené Velkou pardubickou steepelchase. „Snažili jsme se jim připravit co nejpestřejší program, ukázat nejen památky, ale i možnosti, jak zde příjemně strávit delší čas. Nadchlo je třeba lanové centrum,“ řekla Matějková.   Projektu, jehož cílem je podpora cestovního ruchu a vzájemné poznávání mladých lidí z různých zemí, se účastní studenti ve věku od 18 do 30 let. Financován je z Visegrádského fondu, který má přispívat k rozvíjení užší spolupráce mezi členskými státy a posilovat vzájemné vazby v oblasti kultury, vědy a výzkumu, vzdělávání, výměn mládeže, turismu a přeshraniční spolupráce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.2.

O městských financích veřejně

Další veřejné diskuse budou věnovány otázkám bezpečnosti ve městě a problematice sociálních služeb a školství.

Společnost celý článek
1.7.

V Pardubicích bude otevřen kurz public relations

Je postaven tak, že se začátečník během výkladu neztratí a zároveň se člověk, který se v oboru již delší dobu pohybuje, nenudí.

Společnost celý článek
6.10.

Poslední letošní bruslení bude v červené

Peloton bruslařů vyjede v 18:00 hodin a to ze třídy Míru, kde bude i cíl projížďky.

Společnost celý článek
30.11.

Hudba pro Michala

Michal nedávno s vyznamenáním ukončil praktickou školu Svítání.

Společnost celý článek
19.6.

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Představitelé Králík, Lichkova, Mladkova, Dolní Moravy i Červené Vody shodně hovořili o nutnosti podporovat cestovní ruch.

Společnost celý článek
27.5.

Letošní Abilympiáda byla i módní přehlídkou

Národní přehlídku pracovních schopností a dovedností zdravotně postižených navštívili kromě dalších čestných hostů také krajská radní pro investice a majetek Ludmila Navrátilová a krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting