Studenti společně poznávají střední Evropu

24.8.

Studenti společně poznávají střední Evropu

Studenti společně poznávají střední Evropu

Skupinka 24 studentů z Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky v těchto dnech společně cestuje po střední Evropě a poznává nová města a nové přátele. Dojmy z cesty zveřejní na internetových stránkách, které mají přispět k podpoře cestovního ruchu. V těchto dnech se účastníci projektu Tour of the Visegrad Group zastavili v Pardubicích. „Jsem velmi ráda, že se naše město do této studentské aktivity zapojilo a doufám, že se vám Pardubice představí jako to nejlepší a nejkrásnější město,“ přivítala studenty náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.   V projektu je kromě Pardubic zapojena slovenská Povážská Bystrica, maďarský Csongrad a  polský Belchatow. „V každém městě studenti stráví dva dny, výjimkou byl Belchatow, kde jsme byli čtyři dny. Studenti se zde totiž učili základům grafiky, fotografie a podobně, zkrátka věci, které využijí při tvorbě internetových stránek,“ řekla Miloslava Matějková z oddělení vnějších vztahů pardubické radnice.   V Pardubicích si mladí lidé prohlédli historické centrum města, zámek, navštívili hrad Kunětická Hora i perníkovou chaloupku v „podhradí“ a také závodiště proslavené Velkou pardubickou steepelchase. „Snažili jsme se jim připravit co nejpestřejší program, ukázat nejen památky, ale i možnosti, jak zde příjemně strávit delší čas. Nadchlo je třeba lanové centrum,“ řekla Matějková.   Projektu, jehož cílem je podpora cestovního ruchu a vzájemné poznávání mladých lidí z různých zemí, se účastní studenti ve věku od 18 do 30 let. Financován je z Visegrádského fondu, který má přispívat k rozvíjení užší spolupráce mezi členskými státy a posilovat vzájemné vazby v oblasti kultury, vědy a výzkumu, vzdělávání, výměn mládeže, turismu a přeshraniční spolupráce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.5.

V Pardubicích otevřeli nové středisko záchranné služby

„Věřím, že toto nové špičkové středisko bude důkazem, že s finančními prostředky zacházíme efektivně a smysluplně.“

Společnost celý článek
8.9.

Pomozte při pátrání po nebezpečných pachatelích

Dosud neznámý pachatel položil na pult jedné z pokladen list papíru, na kterém byl napsán požadavek na vydání peněz.

Společnost celý článek
14.4.

Den pardubického kraje oživí Komenského námestí a Zámek

Po celý den se bude promítat v sále Jana Kašpara. Ke zhlédnutí budou medailonky oceněných osobností, různé zajímavosti z kraje, ale také hraný film Obchodníci, který se v loňském roce natáčel v Pardubickém kraji. V předsálí pak bude k vidění výstava velkoformátových fotografií s názvem Po stopách moderní architektury Pardubického kraje.

Společnost celý článek
29.4.

Chrudimský kostel volá po opravě

Dominanta Chrudimi, arciděkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie stojící na centrálním náměstí, potřebuje generální opravu.

Společnost celý článek
10.2.

Kulturních památek v kraji přibyde

K případné obnově a úpravám se už totiž bude vyjadřovat Krajský úřad Pardubického kraje.

Společnost celý článek
27.3.

Vrah babičky dostal 12,5 roku

Podle znalců měl mít v krvi asi 4 promile alkoholu. Pozůstalým se za svůj čin před soudem omluvil.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting