Studenti společně poznávají střední Evropu

24.8.

Studenti společně poznávají střední Evropu

Studenti společně poznávají střední Evropu

Skupinka 24 studentů z Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky v těchto dnech společně cestuje po střední Evropě a poznává nová města a nové přátele. Dojmy z cesty zveřejní na internetových stránkách, které mají přispět k podpoře cestovního ruchu. V těchto dnech se účastníci projektu Tour of the Visegrad Group zastavili v Pardubicích. „Jsem velmi ráda, že se naše město do této studentské aktivity zapojilo a doufám, že se vám Pardubice představí jako to nejlepší a nejkrásnější město,“ přivítala studenty náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.   V projektu je kromě Pardubic zapojena slovenská Povážská Bystrica, maďarský Csongrad a  polský Belchatow. „V každém městě studenti stráví dva dny, výjimkou byl Belchatow, kde jsme byli čtyři dny. Studenti se zde totiž učili základům grafiky, fotografie a podobně, zkrátka věci, které využijí při tvorbě internetových stránek,“ řekla Miloslava Matějková z oddělení vnějších vztahů pardubické radnice.   V Pardubicích si mladí lidé prohlédli historické centrum města, zámek, navštívili hrad Kunětická Hora i perníkovou chaloupku v „podhradí“ a také závodiště proslavené Velkou pardubickou steepelchase. „Snažili jsme se jim připravit co nejpestřejší program, ukázat nejen památky, ale i možnosti, jak zde příjemně strávit delší čas. Nadchlo je třeba lanové centrum,“ řekla Matějková.   Projektu, jehož cílem je podpora cestovního ruchu a vzájemné poznávání mladých lidí z různých zemí, se účastní studenti ve věku od 18 do 30 let. Financován je z Visegrádského fondu, který má přispívat k rozvíjení užší spolupráce mezi členskými státy a posilovat vzájemné vazby v oblasti kultury, vědy a výzkumu, vzdělávání, výměn mládeže, turismu a přeshraniční spolupráce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.9.

Poskytnutí daru Policii ČR

Rozhodli jsme se proto přispět alespoň troškou do jejich kasiček a také jim tím poděkovat za jejich práci.

Společnost celý článek
20.9.

Orlickoústecká nemocnice má novou rehabilitaci

Vznikla nová komplexní služba, která v kombinaci s výborným vybavením a erudovaným personálem bude mít své pevné místo v nově vznikající struktuře spojeného celku Nemocnice Pardubického kraje,“ řekl na úvod Roman Línek, který má v krajské radě na starosti zdravotnictví.

Společnost celý článek
11.12.

Jmenování 53 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi dva profesoři z Univerzity Pardubice

Slavnostní ceremonie předání jmenovacích dekretů třiapadesáti profesorům proběhne ve 12:00 hodin ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy v Praze.

Společnost celý článek
24.5.

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

A protože na brusle vyrazí Pardubáci den před svátkem dětí, nebude pro ně v programu chybět ani řada her a soutěžíi.

Společnost celý článek
21.11.

Studentská soutěž připomíná 650. výročí umrtí Arnošta z Pardubic

Jméno arcibiskupa Arnošta z Pardubic nese v našem městě například univerzitní aula nebo výletní parník. Ve své době to byl v rámci Evropy velmi důležitý muž, který kdyby nezemřel, možná by se stal i prvním slovanským papežem.

Společnost celý článek
6.1.

Policie hledá další možné oběti podvodu

Jak se do této chvíle ukazuje, poškozených jsou bezmála dvě desítky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting