Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách

13.3.

Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách

3D technika a školní televizní zprávy. To byla témata, která spojila studenty Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy (SPŠE a VOŠ) Pardubice se studenty ze Švédska, Slovenska, Maďarska a Rumunska v rámci dvouletých projektů Erasmus+ KA2. Všichni zapojení studenti se v minulém týdnu sešli, aby tyto úspěšné projekty oficiálně zakončili. Setkání se zúčastnil radní pro školství Bohumil Bernášek i pardubický primátor Martin Charvát.
„Střední průmyslová škola elektrotechnická je jedna ze dvou největších škol v našem kraji a jsem velice rád, že rozvíjí spolupráci na mezinárodní úrovni. Věřím, že během dvouletého programu všichni účastníci nalezli příležitost, jak rozšířit svoje vědomosti, navázat nové kontakty a seznámit se s naší zemí i naším regionem,“ uvedl radní Bohumil Bernášek, který se oficiálního zakončení zúčastnil.
SPŠE byla koordinátorem projektů s názvy „3D technik“ a „Školní TV zprávy“. V rámci prvního projektu, na kterém se kromě SPŠE podílely školy ze Švédska a Slovenska, se studenti učili sestavit 3D tiskárnu a získávali znalosti základů 3D modelování. V průběhu projektu pak vymodelovali a sestavili školní pomůcky. Druhý projekt, na kterém čeští studenti spolupracovali s Rumunskem a Maďarskem, měl za cíl naučit účastníky vytvářet kvalitní videa se zvukovým záznamem včetně rozhovorů, animací a dalších technik. Účastníci tvořili vydání zpráv, která seznamovala s akcemi školy a s vyučováním jednotlivých předmětů.
„Součástí kooperace byly týdenní pobyty na každé z partnerských zahraničních škol, kde jsme společně pracovali na úkolech, prezentovali výstupy a hodnotili je. Během každého pobytu se studenti také seznamovali s danou zemí, projekty tak nebyly zaměřené pouze na odbornost, ale současně na poznávání a předávání poznatků,“ vysvětlila koordinátorka projektu ze SPŠE Jana Binarová.
„Díky projektu jsem se naučil stavět 3D tiskárnu, využívat její funkce. Teď už vím, jak se s ní pracuje a budeme ji využívat i u nás ve škole. Ta není natolik technicky zaměřená, proto pro mě bylo velmi užitečné učit se věci od českých studentů, kteří o tom věděli více,“ zhodnotil spolupráci Tomas, účastník projektu ze švédské školy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích

Koncert je samozřejmě určen nejen univerzitním studentům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy.

Společnost celý článek
7.1.

Tříkrálová sbírka v Pardubickém kraji začala na Pernštýnském náměstí

Pondělní dopoledne patřilo na Pernštýnském náměstí třem králům. Na tradičním zahájení tříkrálové sbírky nechyběli koledníci, Tři králové a královny na koních z farmy Apolenka. Slavnostního zahájení se zúčastnil i náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
2.4.

Pardubicko eviduje 34 válečných hrobů

V Pardubicích a jejich okolí je 34 válečných hrobů, v nichž jsou uloženy ostatky 3627 obětí několika válečných konfliktů.

Společnost celý článek
10.3.

Loupež v muzeu byla objasněna

Pachatel se dostal do muzea lstí a to poté, co se představil jako vedoucí předem ohlášené výpravy.

Společnost celý článek
20.7.

Gruzínským regionům můžeme pomoci v rozvoji venkova či cestovního ruchu, říká po jednání v Tbilisi hejtman

„Česká ambasáda v Tbilisi se dlouhodobě snaží přibližovat Gruzii českým subjektům, a to jak z řad místních a krajských samospráv, tak potenciálních investorů

Společnost celý článek
8.8.

Na slavný Stanley Cup si sáhli i představitelé kraje

Tradiční letní cesta Stanley Cupu je celosvětově sledovaná záležitost,

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting