Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách

13.3.

Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách

3D technika a školní televizní zprávy. To byla témata, která spojila studenty Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy (SPŠE a VOŠ) Pardubice se studenty ze Švédska, Slovenska, Maďarska a Rumunska v rámci dvouletých projektů Erasmus+ KA2. Všichni zapojení studenti se v minulém týdnu sešli, aby tyto úspěšné projekty oficiálně zakončili. Setkání se zúčastnil radní pro školství Bohumil Bernášek i pardubický primátor Martin Charvát.
„Střední průmyslová škola elektrotechnická je jedna ze dvou největších škol v našem kraji a jsem velice rád, že rozvíjí spolupráci na mezinárodní úrovni. Věřím, že během dvouletého programu všichni účastníci nalezli příležitost, jak rozšířit svoje vědomosti, navázat nové kontakty a seznámit se s naší zemí i naším regionem,“ uvedl radní Bohumil Bernášek, který se oficiálního zakončení zúčastnil.
SPŠE byla koordinátorem projektů s názvy „3D technik“ a „Školní TV zprávy“. V rámci prvního projektu, na kterém se kromě SPŠE podílely školy ze Švédska a Slovenska, se studenti učili sestavit 3D tiskárnu a získávali znalosti základů 3D modelování. V průběhu projektu pak vymodelovali a sestavili školní pomůcky. Druhý projekt, na kterém čeští studenti spolupracovali s Rumunskem a Maďarskem, měl za cíl naučit účastníky vytvářet kvalitní videa se zvukovým záznamem včetně rozhovorů, animací a dalších technik. Účastníci tvořili vydání zpráv, která seznamovala s akcemi školy a s vyučováním jednotlivých předmětů.
„Součástí kooperace byly týdenní pobyty na každé z partnerských zahraničních škol, kde jsme společně pracovali na úkolech, prezentovali výstupy a hodnotili je. Během každého pobytu se studenti také seznamovali s danou zemí, projekty tak nebyly zaměřené pouze na odbornost, ale současně na poznávání a předávání poznatků,“ vysvětlila koordinátorka projektu ze SPŠE Jana Binarová.
„Díky projektu jsem se naučil stavět 3D tiskárnu, využívat její funkce. Teď už vím, jak se s ní pracuje a budeme ji využívat i u nás ve škole. Ta není natolik technicky zaměřená, proto pro mě bylo velmi užitečné učit se věci od českých studentů, kteří o tom věděli více,“ zhodnotil spolupráci Tomas, účastník projektu ze švédské školy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.2.

Větší komfort pro cestující a zachování rozsahu železniční dopravy. Kraj jedná s dopravci o smlouvě na příštích deset

Pardubický kraj tak pokračuje v jednáních s železničními dopravci o podmínkách pro zajištění dopravní obslužnosti po roce 2018 na dalších deset let.

Společnost celý článek
18.8.

Přírodě vraky nesluší

Za likvidaci kompletního vozidla, které majitel sám do sídla společnosti přiveze mu Služby města Pardubic vyplatí 600,- Kč.

Společnost celý článek
13.11.

CHUŤ ZRNKOVÉ KÁVY, NOSTALGII STARÝCH ČASŮ A KOUZELNOU ATMOSFÉRU BLÍŽÍCÍCH SE VÁNOC NABÍDNE MUZEUM V POLIČCE

Věděli jste, že asi 100 šálků kávy je smrtelná dávka kofeinu? Většina případů předávkování kávy nepochází z běžného pití kávy, ale z více ERM, kreativní způsoby konzumace kávy, jako je například kávový klystýr. Takové množství kofeinu ve vašem těle může vést k infarktu nebo záchvatům, nebo že první webová kamera byla vynalezena, aby sledovala, kolik kávy zbylo v konvici na univerzitě v Cambridge. Zní to bizarně, ale od roku 1991 do roku 2001, se vyvíjela první webová kamera a do dnes se mohou studenti univerzity Cambridge pyšnit za její první vynálezce.

Společnost celý článek
2.5.

Lukáš Novák opět vítězem Ohnivé rozhledny

Jedná se o simulaci zásahové činnosti v ochranném oděvu pro hasiče za použití izolačního vzduchového dýchacího přístroje.

Společnost celý článek
19.6.

Revizalizace slepého ramene dostala zelenou

Pokud vše půjde podle plánu, za dva roky by mohlo být dílo hotové.

Společnost celý článek
30.7.

ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

Motivací je výhra poukázek na biopotraviny v hodnotě 1000, 2000 a 3000 korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting