Svatební síň se „obléká“ do nového

3.1.

Svatební síň se „obléká“ do nového

Ve zcela novém hávu přivítá v letošním roce svatebčany obřadní síň na pardubickém magistrátu. Se začátkem nového roku ji totiž čeká rekonstrukce, kterou si po sedmnácti letech provozu bezesporu zaslouží. První svatebčané do nové síně vstoupí 25. února 2012, o dva dny dříve budou moci zdařilost rekonstrukce posoudit rodiny při vítání občánků. „Interiéry naší obřadní síně pocházejí z roku 1995. Je tedy logické, že jsou zastaralé a poplatné době v níž vznikly,“ řekla vedoucí hospodářské správy radnice Květa Baladová. Po téměř dvacetileté službě je interiér i značně opotřebený. Vždyť obřadní síní během těchto let prošly desetitisíce lidí – snoubenců, svatebčanů, příbuzných novorozených občánků města a podobně. Modernizace obřadní síně a předsálí bude stát zhruba milion korun. Nezmění se při ní dispozice přízemních prostor, vyměněny však budou podlahové krytiny i nábytek a zcela se změní výzdoba čelní stěny obřadní síně. Termín rekonstrukce byl zvolen tak, aby co nejméně omezil snoubence ve výběr data svatby. Právě počátkem roku totiž bývá zájem o obřady minimální. „První svatba v nové síni se uskuteční 25. února v 11:30 a pak už se bude oddávat prakticky po celý rok,“ řekla vedoucí matriky Zdeňka Havlíčková. „První letošní svatbu však budeme mít v Pardubicích již 7. ledna. Odehraje se netradičně v historickém sále radnice a nebude to svatba ledajaká, ale svatba přímo zlatá,“ dodala matrikářka. V Pardubicích v posledních letech ročně uzavírá manželství zhruba 400 párů. Největší zájem o svatby je tradičně v dubnu a v letních měsících - od června do září.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.6.

Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

Město ve spolupráci se Službami města Pardubic se děti snaží motivovat, jako odměnu za jimi vyseparované plastové lahve jsme pro ně připravili pomůcky pro sport a volný čas, které na ně budou v novém školním roce čekat ve školách,“

Společnost celý článek
26.4.

Jak vypadala oslava Dne Země pod záštitou kraje?

Formou poznávacích soutěží i zážitkových miniaktivit si žáci prověřili nejen znalosti z environmentální výchovy.

Společnost celý článek
13.4.

Pardubice: komuniké z rady města

Rada města schválila na svém zasedání dne 10. dubna upravenou směrnici pro pronájem bytů v majetku města.

Společnost celý článek
9.2.

Údaje ze sčítání lidu jsou důležité i pro hasiče

Sčítání je připravováno na březen 2011, přičemž rozhodným okamžikem bude půlnoc z 25. na 26. března.

Společnost celý článek
5.9.

Pardubice mohou díky schválení Strategického rámce MAP čerpat dotace pro oblast vzdělávání

Obec s rozšířenou působností (ORP) Pardubice má v tuto chvíli vypracován a Řídícím výborem MAP schválen Strategický rámec MAP, který obsahuje priority ve vzdělávání do roku 2023, ale i seznam investičních záměrů, které by školy rády v tomto programovém období realizovaly.

Společnost celý článek
24.4.

Pardubice se přidaly k „Petici proti šmejdům“

Z rozhodnutí primátorky budou petiční archy vystaveny na podatelnách magistrátu, v Turistickém informačním centru Pardubice a ve spolupráci s ředitelem Dopravního podniku města Pardubic Tomášem Pelikánem také na kontaktním místě DPMP v Pernerově ulici.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting