Svatební síň se „obléká“ do nového

3.1.

Svatební síň se „obléká“ do nového

Ve zcela novém hávu přivítá v letošním roce svatebčany obřadní síň na pardubickém magistrátu. Se začátkem nového roku ji totiž čeká rekonstrukce, kterou si po sedmnácti letech provozu bezesporu zaslouží. První svatebčané do nové síně vstoupí 25. února 2012, o dva dny dříve budou moci zdařilost rekonstrukce posoudit rodiny při vítání občánků. „Interiéry naší obřadní síně pocházejí z roku 1995. Je tedy logické, že jsou zastaralé a poplatné době v níž vznikly,“ řekla vedoucí hospodářské správy radnice Květa Baladová. Po téměř dvacetileté službě je interiér i značně opotřebený. Vždyť obřadní síní během těchto let prošly desetitisíce lidí – snoubenců, svatebčanů, příbuzných novorozených občánků města a podobně. Modernizace obřadní síně a předsálí bude stát zhruba milion korun. Nezmění se při ní dispozice přízemních prostor, vyměněny však budou podlahové krytiny i nábytek a zcela se změní výzdoba čelní stěny obřadní síně. Termín rekonstrukce byl zvolen tak, aby co nejméně omezil snoubence ve výběr data svatby. Právě počátkem roku totiž bývá zájem o obřady minimální. „První svatba v nové síni se uskuteční 25. února v 11:30 a pak už se bude oddávat prakticky po celý rok,“ řekla vedoucí matriky Zdeňka Havlíčková. „První letošní svatbu však budeme mít v Pardubicích již 7. ledna. Odehraje se netradičně v historickém sále radnice a nebude to svatba ledajaká, ale svatba přímo zlatá,“ dodala matrikářka. V Pardubicích v posledních letech ročně uzavírá manželství zhruba 400 párů. Největší zájem o svatby je tradičně v dubnu a v letních měsících - od června do září.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.10.

Měsíc září byl pro Český červený kříž v Ústí nad Orlicí ve znamení Světových dnů první pomoci.

Zejména děti si rády celý vůz prohlédly, některé odvážnější usedly na místo řidiče a do megafonu řekly policejní hlášení. Pro ty ostýchavější byl největší zážitek spustit výstražné a zvukové zařízení. Dále si také prohlédly donucovací prostředky a prakticky vyzkoušely služební pouta.

Společnost celý článek
27.4.

Krajské zastupitelstvo zná plány Českých drah

Na výjezdním zasedání Zastupitelstva Pardubického kraje v Chocni, se jeho členové seznámili se záměry Českých drah.

Společnost celý článek
3.12.

Hejtman důrazně žádá o navýšení rozpočtu

Na neudržitelnou situaci pravidelně upozorňuje politiky i českou vládu.

Společnost celý článek
16.5.

Budoucí záchranáři z Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice prodělávají potápěčský výcvik a učí se záchraně životů na vodě

Ve středu 17. května se pak dvě skupiny studentů přesunou do terénu, do asi 30 kilometrů vzdálené oblasti na lom Leštinka na Chrudimsku, kde budou trénovat zkušební ponory na volné vodě. Seznámí se také s technikami uzlování a vyzkouší si navigaci a chování v krizové situaci pod vodou. Třetí skupina odjede do nedalekých Tuněchod, odkud budou sjíždět řeku Chrudimku až do Pardubic. Ve čtvrtek se skupiny vymění.

Společnost celý článek
19.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku

V loňském roce do Východočeského divadla zavítal rekordní počet návštěvníků.

Společnost celý článek
12.2.

Láska, vášeň a běh patří k sobě!

Sraz je 14. 2. 2016 ve 13:30 za mostem Pavla Wonky (vedle zastávky Zimní stadion – směr Masarykovo náměstí). Nepropásněte tuto jedinečnou šanci a proběhněte se atmosférou plnou lásky. Účast na akci je zdarma, stačí si jen obléct něco červeného. 

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting