Svatého Valentýna v Čechách drtí MDŽ

15.2.

Svatého Valentýna v Čechách drtí MDŽ

Svatého Valentýna v Čechách drtí MDŽ

Svátek svatého Valentýna stále více ztrácí u Čechů na popularitě. Velkým konkurentem svátku svatého Valentýna je Mezinárodní den žen. Tento trend vypozorovali rovněž obchodníci a upouštějí proto od masivní valentýnské výzdoby a nabídky. „Za komunistického režimu byl Mezinárodní den žen (MDŽ) pompézně oslavován. Po roce 1989 nakrátko zmizel z kalendářů i z povědomí lidí. Nahradil ho Den matek a svatý Valentýn," popisuje Eva Fruhwirtová z agentury Commservis.com, která se zabývá společenskými průzkumy a zkoumáním aktuálních trendů. "Obchodníci svatého Valentýna využili pro komerční prodej a marketing. V současné době ale tento tah přestává fungovat,“ dodává Fruhwirtová. Loňské průzkumy ukázaly, že malí a střední prodejci květin zaznamenali daleko větší tržby v březnu před svátkem MDŽ, než před únorovým svátkem sv. Valentýna. „Letos provádíme stejný výzkum, ale už teď můžeme odhadnout, že výsledky budou velmi podobné jako vloni, spíše se ještě zvýší prodej dárkových předmětů před oslavou Mezinárodního dne žen,“ komentuje Eva Fruhwirtová. Před pěti lety jsme mohli zaznamenat obrovské pobláznění do svátku svatého Valentýna, zvláště mezi mladými lidmi. „Byla to spíše záležitost určité prestiže a image, než že by se jednalo o něco výjimečného. Všichni kupovali na Valentýna přání, květiny a plyšové medvídky, ale dneska od toho většina mých kamarádů a známých upustila,“ dosvědčuje jeden z respondentů výzkumu Jiří Voborný z Rouchovan, podle kterého není svátek svatého Valentýna mezi mladými tolik „in“.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.9.

Kraj cíleně rozvíjí zájem dětí o vědu a techniku

Školy Pardubického kraje mají v této asociaci významné zastoupení a v odborných přehlídkách dosahují významných úspěchů.

Společnost celý článek
8.10.

Zajímá vás vápno? Přijeďte do Litomyšle

Návštěvníci uvidí praktickou ukázku přípravy omítek, štuků a sgrafita.

Společnost celý článek
12.10.

Město bude nacvičovat se složkami IZS

Cvičení Agens 2017 bude zahájeno ve středu 18. října evakuací dětí z MŠ Pastelka a ZŠ v Polabinách. „Ve čtvrtek pak proběhne nácvik zásahu složek integrovaného záchranného systému na částečně uskutečněný teroristický útok za použití výbušniny a menšího množství nervově paralytické látky Sarin. Tato část cvičení se uskuteční v areálu Univerzity Pardubice,“ uvádí Jiří Kyncl. Dodává, že poslední den bude zaměřen na oddělení krizového řízení kanceláře primátora, které bude nacvičovat vlastní činnost.

Společnost celý článek
24.9.

Kraj chystá elektrifikaci dělostřelecké tvrze Bouda

Obrovský pevnostní objekt tvrze Bouda s pěti bojovými sruby a podzemním systémem chodeb a sálů o celkové délce 1,5 kilometrů je dosud závislý na dodávce elektrické energie z dvojice stabilních dieselgenerátorů. „Jejich provoz je finančně velmi náročný. Elektrifikace by nám umožnila také rozšířit trasy jednotlivých expozic,“ uvádí Martin Ráboň, ředitel Společnosti přátel čs. opevnění.

Společnost celý článek
16.7.

Pardubický kraj podpoří mateřská centra

Projekt je zaměřený na pomoc handicapovaný občanům, kteří si pomocí univerzálního klíče mohou otevřít kompenzační zařízení.

Společnost celý článek
4.6.

Chat s primátorem Pardubic již dnes odpoledne

Občané Pardubic mohou opět využít možnosti diskutovat prostřednictvím internetu se svým primátorem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting