Svátek včelařů přilákal davy návštěvníků

15.10.

Svátek včelařů přilákal davy návštěvníků

Velké množství návštěvníků přilákaly o víkendu na tradiční Dny medu v Pardubicích. Již 19. ročníku se zúčastnili včelaři z různých koutů republiky i ze zahraničí. Pestrý průvod tanečníků, muzikantů a včelařů pozdravil v sobotu před budovou krajského úřadu také krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. Právě včelařství je jednou z oblastí, kterou kraj finančně podporuje.
„I přes letošní vysoké teploty je dobrou zprávou, že kvalitního medu bude dostatek. Abychom rozšířili počty včelařů, tak vyhlašujeme dotační program Podpora začínajícím včelařům v Pardubickém kraji. Ten slouží jako podpůrný systém pro ty, kteří mají zájem pořídit si včelstva. Cílem je rozšíření včelařské základny, zvýšení počtu včelstev na území našeho regionu a tím i zlepšení opylovací služby včelstev na kulturních či planě rostoucích rostlinách,“ vysvětlil radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. „ V letošním roce jsme podpořili celkem 38 včelařů v celkové částce 456 tisíc korun. Rozhodně není dotace omezená věkem, protože v letošním roce je nejmladšímu žadateli 19 let a nejstaršímu 60 let,“ dodal Kroutil.
Návštěvníky Dnů medu čekaly v Kulturním domě Hronovická ochutnávky medu a medových produktů, ochutnávkové soutěže a doprovodný program. Součástí Dnů medu byly také odborné přednášky významných odborníků – na téma včelaření v zahraničí nebo o vlivu léčivých účinků včelích produktů na pohybový aparát.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.7.

Radní ocenil diplomovou práci zdravotní sestřičky

Studenti Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice zakončily slavnostně studium promocí. Ta se uskutečnila 8. července v Aule Arnošta z Pardubic. Radost z diplomu měla i Monika Pokorná, která obdržela Cenu Pardubického kraje za vynikající úroveň diplomové práce. Pamětní list a finanční odměnu obdržela od radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra.

Společnost celý článek
14.5.

Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami

Mnoho lidí se zbytečně po přečtení částky vyděsí a už dále nebudou číst text na složence.

Společnost celý článek
14.9.

Hravé odpoledne na farmě – i letos velký zážitek

I tento rok probíhalo v Apolence křtění nových mláďat farmy. „Své jméno dnes dostal oslík Oskar a hřebeček pony Silvestr. Přeji jim mnoho elánu do života a spoustu dětských kamarádů, kteří je v Apolence navštěvují a nosí jim dobroty. Mám velkou radost, kolik dětí dnes zavítalo na farmu, aby poznalo život zvířat a užilo si zábavu s neziskovkami. Přesně proto podobné akce organizujeme,“ nechala se slyšet Miluše Horská, místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Společnost celý článek
22.4.

Duální vzdělávání cestou k zaměstnanosti absolventů

V České republice je řada podobných projektů, ale žádný z nich nedosahuje takové intenzity jako tzv. duální vzdělávání. To je ve vyučovacím týdnu založeno na třídenní praxi studenta přímo v podniku ve spojení s dvoudenní teoretickou výukou.

Společnost celý článek
29.4.

Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti

Pardubický kraj v prvním programu podpořil sociální služby, u kterých zatím nedošlo k předpokládanému financování z individuálního projektu "Systémová podpora procesu transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny" Ministerstva práce a sociálních věcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting