Světový den chleba 16. 10. v ČR: Pekařských rukou ubývá

16.10.

Světový den chleba 16. 10. v ČR: Pekařských rukou ubývá

Světový den chleba, svátek potraviny, která je základem našeho jídelníčku, si letos s sebou v Česku nese nemalou bolest. Je čím dál tím méně rukou, které by jej chtěly péct. Přitom pekařů je potřeba čím dál tím více, dochází totiž k renesanci řemeslných chlebů ze skutečného kvasu. A ty se bez pekařů neobejdou. 
Spotřeba chleba je u nás stále stejná – 40 kilogramů na obyvatele ročně. Po letech však dochází k pozvolné renesanci řemeslně zpracovaných chlebů. „Zájem o skutečný kvasový chléb roste u zákazníků rok od roku,“ potvrzuje šéf patnácti pekáren Globus Pavel Meduna. Jím vedené provozy upečou ročně 6 260 000 chlebů. Podle Meduny je sice návrat „poctivého krajíce chleba“ na český stůl pomalý, ale stále je to úspěch. Trendy v pekárenských produktech se navíc dále promítají do novinek a chlebových specialit.
Kdeže ty pekařské ruce jsou...
Řemeslně vyráběné pečivo, chléb nevyjímaje, vyžaduje bezpodmínečně pekařské ruce. I přes veškerou automatizaci výroby, kterou obor zažil, je totiž stále zapotřebí pečlivých pekařských odborníků. Bez nich by z počátečních ingrediencí chleby, rohlíky nebo další pečivo nevznikly. Pekařů je však v Česku veliký nedostatek. „Téměř na každé z našich patnácti pekáren nabízíme volná místa. Spolupracujeme s učilišti a nabízíme mladým pekařům místa, ale ze škol jich vychází velice málo. Takže u nás najde zaměstnání i ten, kdo v pekařině sice nemá praxi či vzdělání, ale o obor má zájem,“ říká Meduna s tím, že každá z jeho pekáren stojí na dobrých základech již zkušených pekařů. Aktuálně v pekárnách Globus pracuje 350 pekařů a 100 cukrářek. 
Jedenáct učňů
Malý zájem o obor pekaře a cukráře potvrzuje Pavel Raška ze Střední průmyslové Školy Podskalská: „Do prvního ročníku jsme letos přijali 11 uchazečů oboru Zpracování mouky, technologie a cukrářských výrobků.“ Podle něj má nezájem o obor na svědomí malý věhlas řemesel, pekařství a cukrářství nevyjímaje. „V obecném podvědomí je to nízká prestiž tohoto oboru, byť jej považuji za velmi důležitý v oblasti základních potravin. Většina lidí si neuvědomuje, kolik práce a za jakých podmínek se tento sortiment vyrábí, ceny výrobků jsou nízké, a to se odráží na celkovém vnímání tohoto oboru,“ posteskl si Raška. Tato škola spolupracuje například s hypermarketem Globus, aby zajistila učňům praxi v jeho pekárnách a cukrárnách. „Nabízíme praxi ve skutečné pekárně, ne rozpékárně. U nás to není o čištění pečících plechů nebo zametání výrobních prostorů,“ upřesňuje Pavel Meduna z Globusu. I přesto se do pekařského řemesla lidé nehrnou.
Rozpékárny nejsou pekárny
Konkurenci mají skutečné pekárny v segmentu rozpékaných polotovarů, s nimiž jsou spojené i nízké ceny výrobků. Přitom se podle Meduny zde hraje o „punc čerstvosti“, kterým se honosí rozpečený polotovar neoprávněně. „V pojetí tradiční pekařské výroby znamená čerstvost to, že navážím suroviny, zamíchám, vytvaruju a peču přímo na místě. Bohužel, tento význam čerstvosti se ve vnímání lidí většinou posunul směrem, že to co je rozmražené a dopečené na místě, je vlastně také „čerstvé“. Ten, kdo sází na tradice, tedy i naše pekárny, s tím musí bojovat,“ řekl. Nicméně i přes všechny současné bolesti řemeslného pekařství Meduna není pesimistou. „Jsem naprosto přesvědčený, že tradiční pekařina neumírá,“ uzavřel.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.3.

Kdo dostane Zlatý erb?

V pátek 30. března 2007 se rozhodne o vítězích soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí.

Společnost celý článek
6.1.

Hejtman dnes navštíví první krajské novorozence

Už o půl deváté dopoledne zamíří hejtman do Starého Města, kde se svými rodiči bydlí první narozené děvče.

Společnost celý článek
15.6.

Informace ze 40. mimořádného jednání Rady Pardubického kraje

Chce uklidnit vypjatou situaci, proto rada rozhodla o opakovaném vyhlášení konkurzního řízení.

Společnost celý článek
6.5.

Zlato středem zájmu zloděje

Mladík by měl být vysoký okolo 180 cm, ve věku 20 – 25 let a mluví plynule česky, bez přízvuku.

Společnost celý článek
25.9.

Sedm měst zažije Zábavný den dopravní bezpečnosti

V uplynulém roce zemřelo na českých silnicích více než 1100 osob.

Společnost celý článek
30.11.

Ježíškovo poštovní razítko úřaduje již po šestnácté

Zájem o Ježíškovu Vánoční poštu je obrovský, což dokazuje i množství pohledů a dopisů, které se na božídarské poště orazítkují.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting