Svitavami zněla hesla i projevy

22.7.

Svitavami zněla hesla i projevy

V souvislosti s konáním veřejného shromáždění, spojeného s pouličním pochodem se v sobotu 20. července 2013 na vlakovém nádraží ve Svitavách postupně sešlo zhruba na šest desítek příznivců muže odsouzeného za vraždu, přestože samotný svolavatel akce předpokládal účast dvou stovek lidí.

Tato skupina pak vyrazila do ulic města, kde provolávala hesla. To vše za doprovodu několika desítek policistů, psovodů, antikonfliktního týmu, a nevyjímaje pořádkových jednotek z Pardubického, Královéhradeckého a Jihomoravského kraje.

Přestože tato předem ohlášená akce probíhala v poklidu, tak její klidný průběh měly snahu narušit čtyři skupiny odpůrců této akce. Policie ovšem na tuto skutečnost okamžitě zareagovala a tudíž k žádným fyzickým kontaktům mezi nimi nedošlo.

Krom tohoto zásahu se policistům podařilo zajistit zbraň – nůž, který byl majiteli na akci odejmut a týž den, po ukončení akce, si jej mohl opět na Obvodním oddělení Policie ve Svitavách vyzvednout.

V průběhu sobotního shromáždění nebylo zaznamenáno žádné protiprávní jednání. Nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku a dopravy. Rovněž tak nedošlo ke škodám na majetku, či k újmám na zdraví. Celá tato protestní akce trvala zhruba od 13:00 do 17:00, kdy byla ukončena.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.11.

Vánoční strom rostl mezi paneláky

Je to v pořadí již třetí vánoční strom, který Pardubice pořídily z „vlastních zdrojů."

Společnost celý článek
10.3.

Česká Třebová: Je civilizace na rozcestí …?

Po předcházející úspěšné přednášce profesora Jana Sokola je to další záslužný počin MO KDU-ČSL v České Třebové.

Společnost celý článek
26.3.

Budeš další světovou modelkou nebo modelem? Přijď na casting do OC Palác Pardubice!

Modelingových castingů Schwarzkpf Elite Model Look se mohou zúčastnit uchazečky a uchazeči splňující podmínky soutěže. Přihlásit se mohou ženy od 13 do 21 let, které měří více než 170 cm, a muži od 15 do 23 let, kteří jsou vyšší než 183 cm.

Společnost celý článek
8.11.

Na zimu čekají v Pardubicích tuny soli, ale také rolba na sníh

V úseku od zdymadla do Brozan se prostě cyklostezka změní na stezku lyžařskou.

Společnost celý článek
30.9.

Odběratelé v Hradci odmítli instalaci drahých měřidel

Tepelné hospodářství se proto domluvilo s odběrateli na zachování osvědčeného způsobu měření.

Společnost celý článek
5.6.

DNY CHLEBA a národní soutěž CHLÉB ROKU 2017

V rámci již 23. ročníku největší pekařské slavnosti v České republice proběhne národní soutěž kvality CHLÉB ROKU 2017. Zároveň se zde koná velká výstava dodavatelů pekárenského oboru a odborný seminář zaměřený na moderní technologické postupy a trendy při výrobě chleba v 21. století. Významné potravinářské akce zaměřené na podporu kvalitního českého chleba se zúčastní přes 400 potravinářských odborníků a pozvaných hostů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting