Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

2.3.

Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

V dnešní době chtějí lidé čím dál častěji pomáhat chudým dětem z ekonomicky méně vyspělých zemí. Takzvaná adopce na dálku je jedním z nejrozšířenějších způsobů. Zasláním určité peněžní částky přispějete například k tomu, aby si indické či africké děti mohly opatřit základní životní potřeby. Také jim ale můžete zajistit vzdělání, které je v zemích, kde je velká část populace negramotná, velmi důležité pro jejich další život. Je to čin záslužný a potřebný, a když pomáhají děti dětem, zahřeje to u srdce o to víc. Žáci 6. B ze ZŠ Felberova ve Svitavách takovou pomoc nabídli. Adoptovali pětiletého indického chlapce Lopese Diviana, pro kterého se rozhodli vydělat peníze sběrem starého papíru a zbytek chtějí ušetřit z vlastního kapesného. Uvědomili si totiž, že se mohou obejít třeba bez nějaké sladkosti či hračky, protože jejich peníze jsou potřebnější někde jinde. Svůj skutek nechtějí vystavovat na odiv, jen nabízejí tuto myšlenku i jiným. Nechtěli byste se také připojit? Pokud ano, více informací získáte na internetové adrese www.charita-adopce.cz (Naše projekty – Vybrat adopce na dálku – O dětech – Vyberte si dítě – Fotogalerie).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.7.

Během týdne dalších devět nelegálních migrant

Tolik jich zjistili a následně zajistili naši cizinečtí policisté v mezinárodních vlacích projíždějících Pardubickým krajem.

Společnost celý článek
14.11.

Primátor ocení chlapce, který zachránil lidský život

Jedenáctiletý Michal zabránil tragédii v době, kdy pobýval na letním táboře v Proseči u Skutče.

Společnost celý článek
21.9.

Neziskovky rostou kraj jim vychází vstříc

Kromě údajů o počtu neziskových organizací a jejich roli jako zaměstnavatele výzkum přinesl zajímavé informace i v dalších oblastech.

Společnost celý článek
23.2.

Po oleji ani stopy

Poškozená společnost si škodu vyčíslila na více než sedmdesát tisíc korun.

Společnost celý článek
24.5.

Barevný den v Jaroměři

V pátek 25.května 2007 se v Jaroměři uskuteční další naučný program třídění odpadu Barevný den společnosti EKO-KOM.

Společnost celý článek
16.9.

Evropský den práce v Pardubicích

Zástupci firem, úřadu práce, Euresu a Eurocentra poskytnou u svých stánků potřebné informace o volných pracovních místech.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting