Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

2.3.

Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

V dnešní době chtějí lidé čím dál častěji pomáhat chudým dětem z ekonomicky méně vyspělých zemí. Takzvaná adopce na dálku je jedním z nejrozšířenějších způsobů. Zasláním určité peněžní částky přispějete například k tomu, aby si indické či africké děti mohly opatřit základní životní potřeby. Také jim ale můžete zajistit vzdělání, které je v zemích, kde je velká část populace negramotná, velmi důležité pro jejich další život. Je to čin záslužný a potřebný, a když pomáhají děti dětem, zahřeje to u srdce o to víc. Žáci 6. B ze ZŠ Felberova ve Svitavách takovou pomoc nabídli. Adoptovali pětiletého indického chlapce Lopese Diviana, pro kterého se rozhodli vydělat peníze sběrem starého papíru a zbytek chtějí ušetřit z vlastního kapesného. Uvědomili si totiž, že se mohou obejít třeba bez nějaké sladkosti či hračky, protože jejich peníze jsou potřebnější někde jinde. Svůj skutek nechtějí vystavovat na odiv, jen nabízejí tuto myšlenku i jiným. Nechtěli byste se také připojit? Pokud ano, více informací získáte na internetové adrese www.charita-adopce.cz (Naše projekty – Vybrat adopce na dálku – O dětech – Vyberte si dítě – Fotogalerie).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.1.

Globus proti plýtvání: věnoval loni potravinovým bankám 127 tun potravin

Již osm let Globus spolupracuje s Českou federací potravinových bank. Předchází tak plýtvání potravinami a pomáhá lidem, kteří na jídlo nemají peníze. Minulý rok Globus mimo Národní potravinovou sbírku dobrovolně odevzdal rekordních 127 tun potravin.

Společnost celý článek
20.4.

Malé vodní elektrárny vyrobily téměř 18 milionů kWh

Na výrobě se pozitivně projevila realizace technických úprav a vylepšení na části elektráren.

Společnost celý článek
15.4.

Avízo: Simulátor kamionu, 3D malování vajíček, chemické kouzlení. Univerzita zve na Noc mladých výzkumníků

Studenti a akademici Univerzity Pardubice připravili pro všechny hravé zájemce bez rozdílu věku odpoledne a noc plnou zábavy, vědy a poučení. NOC MLADÝCH VÝZKUMNÍKŮ letos nabídne například velikonoční chemické kouzlení, simulátor kamionu nebo workshop angličtiny.

Společnost celý článek
15.11.

V Paláci Pardubice se rozsvítí vánoční světla

Těšíme se na vás v neděli 26. 11. od 16 do 18 hodin v Paláci Pardubice na hlavní pasáži poblíž infostánku.

Společnost celý článek
19.10.

Pardubičtí studenti soutěží o titul Svačina roku

Odborným garantem a zároveň předsedou soutěže je Mistr kuchař Vladimír Picka. Dalšími členy odborné poroty jsou šéfkuchař restaurace Aureole, Jiří Král a šéfkuchař a majitel kulinářského studia Ateliér Culinary, Vladislav Stuparič. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele, které doplní Eva Ehrenbergerová, autorka food blogu Moje barevná kuchyně. Živým finále bude soutěžící provádět herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.

Společnost celý článek
1.3.

Byl jmenován nový ředitel pardubické nemocnice

Do funkce jej k 1. březnu 2011 jmenovala Rada Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting