Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

2.3.

Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

V dnešní době chtějí lidé čím dál častěji pomáhat chudým dětem z ekonomicky méně vyspělých zemí. Takzvaná adopce na dálku je jedním z nejrozšířenějších způsobů. Zasláním určité peněžní částky přispějete například k tomu, aby si indické či africké děti mohly opatřit základní životní potřeby. Také jim ale můžete zajistit vzdělání, které je v zemích, kde je velká část populace negramotná, velmi důležité pro jejich další život. Je to čin záslužný a potřebný, a když pomáhají děti dětem, zahřeje to u srdce o to víc. Žáci 6. B ze ZŠ Felberova ve Svitavách takovou pomoc nabídli. Adoptovali pětiletého indického chlapce Lopese Diviana, pro kterého se rozhodli vydělat peníze sběrem starého papíru a zbytek chtějí ušetřit z vlastního kapesného. Uvědomili si totiž, že se mohou obejít třeba bez nějaké sladkosti či hračky, protože jejich peníze jsou potřebnější někde jinde. Svůj skutek nechtějí vystavovat na odiv, jen nabízejí tuto myšlenku i jiným. Nechtěli byste se také připojit? Pokud ano, více informací získáte na internetové adrese www.charita-adopce.cz (Naše projekty – Vybrat adopce na dálku – O dětech – Vyberte si dítě – Fotogalerie).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.4.

Kraj žádá stát o změny v zákoně o odpadech

Upozornil, že v současnosti není jasné, kdo bude při takovém bezprostředním ohrožení, které hrozilo v Bělé, hradit náklady.

Společnost celý článek
24.11.

V Ústeckoorlické nemocnici spustili babybox druhé generace

Babybox ve druhé, zcela modernizované nerezové verzi poskytuje klimatizovaný prostor, automatické otevírání a uzavírání dveří boxu, sledování teploty a správu včetně přenosu obrazu vnitřního prostoru boxu přes počítač.

Společnost celý článek
7.10.

Kosmický den v Pardubicích

Akce je spolupořádána Dopravní fakultou Jana Pernera a Fakultou elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
4.4.

Investice, které se neztratí aneb ROP jde do ulic

Chceme upozornit na program, který regionu už pátým rokem pomáhá.

Společnost celý článek
13.11.

Ceny tepla budou muset zvýšit i v Hradci

O konečném navýšení ceny pro obyvatele Hradce Králové pak bude rozhodovat představenstvo Tepelného hospodářství.

Společnost celý článek
17.6.

Do divadla nejvýhodněji se sezónní abonentkou!

Vedle sezónních abonentních cyklů Východočeské divadlo nabízí i populární Kupónové předplatné, které umožňuje získat vstupenky se zajímavou slevou a zároveň dává divákům volnost při výběru titulu a dne představení dle vlastního zájmu. Koupí tohoto typu abonmá získáte 8 kupónů, které můžete vyměnit za vstupenky na 8 vámi vybraných představení z repertoáru Východočeského divadla (nevztahuje se na premiéry, zadaná představení, představení na venkovních scénách a představení hostujících souborů).

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting