Svitavy úspěšně zmodernizovaly část porodnice

19.9.

Svitavy úspěšně zmodernizovaly část porodnice

Svitavy úspěšně zmodernizovaly část porodnice

V pondělí 17. září byla v nemocnici ve Svitavách slavnostně otevřena zmodernizovaná část porodnického oddělení. Za zřizovatele nemocnice, kterým je Pardubický kraj, se otevření zúčastnili vicehejtman Roman Línek a náměstek hejtmana zodpovědný za oblast zdravotnictví Josef Janeček. „Mám v živé paměti podobu svitavské nemocnice v době, kdy přecházela její zřizovatelská funkce ze státu na kraj. Dnes tu jsou vidět stamilionové investice, které financoval přímo kraj nebo na ně získal prostředky od státu. Je tu nový monoblok, nové stravovací zařízení,“ řekl na úvod slavnostního aktu vicehejtman Roman Línek. A dodal: „Jsem velmi rád, že další opravené oddělení je právě to porodnické. Že noví občánci našeho kraje budou přicházet do krásného prostředí odpovídajícího požadavkům současnosti.“ Nezapomněl však zdůraznit, že tato poslední investice je zásluhou především města Svitavy. S tím souhlasil i náměstek Janeček: „Město Svitavy zaplatilo tři z celkových čtyř milionů, které si modernizace porodnického oddělení vyžádala. Dnes, kdy je takřka nemožné získat investiční peníze od státu a prostředky od zdravotních pojišťoven sotva pokryjí zdravotnický provoz nemocnic, je to od Svitav velmi vítaná pomoc. Věřím, že jejich příkladu budou následovat i další města v kraji, jejichž občané služeb nemocnic využívají.“ Na svitavském porodnickém oddělení byly nově upraveny dva jednolůžkové a čtyři dvoulůžkové pokoje. Jejich součástí je i sociální zázemí, jednolůžkové pokoje jsou navíc vybaveny vlastní kuchyňkou či televizí. Porodnické oddělení rekonstrukci již nezbytně potřebovalo, vedení nemocnice mělo totiž signály, že rodičky z regionu odcházejí za lepšími službami do konkurenčních zařízení. To by se nyní mělo změnit. Maminky, které už nové prostory využívají, si jejich pohodlí nemohou vynachválit.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Vyhlášení 5. ročníku soutěže Evropské ceny za přínos podnikání

Podrobnější informace o soutěži jsou zveřejněny na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Společnost celý článek
30.7.

Jedenáctý babybox uvedli do provozu v Pardubicích

Babyboxy vidím jako doplněk k fungující síti kojeneckých ústavů.

Společnost celý článek
7.10.

V Hartmanicích světili nově zrestaurovaný kříž

Náklady na restaurování přesáhly částku čtvrt milionu korun, téměř polovinou se na jejich úhradě podílel Pardubický kraj.

Společnost celý článek
20.5.

Burácení motorů na nebi i na zemi přilákalo na hradecké letiště desetitisíce diváků

Spolupráci složek IZS patřil celý páteční den. Odborníci zde v rámci workshopů otevřeli témata, která prozatím nikde nebyla diskutována. Na letišti nacvičovali společnou spolupráci při nestandardních situacích a sklidili velký obdiv také od stovek školáků, kteří tuto akci měli možnost navštívit v rámci branného dopoledne.

Společnost celý článek
4.4.

Místo odkupu starých budov kraj vážně zvažuje stavbu nové nemocnice v Moravské Třebové

Zajištění kvalitní péče pro obyvatele Moravské Třebové a rychlé vyřešení majetkoprávních záležitostí je důležité také pro nového ředitele nemocnice Pavla Havíře.

Společnost celý článek
24.5.

Pardubičtí konzervatoristé září za oceánem

V úterý večer se společně s Evou Ševčíkovou, známou především z pěveckého dua Eva a Vašek, předvedli v Czech Center Museum v Houstonu, kde stejně jako při předchozích vystoupeních sklidili velké ovace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting