Svitavy úspěšně zmodernizovaly část porodnice

19.9.

Svitavy úspěšně zmodernizovaly část porodnice

Svitavy úspěšně zmodernizovaly část porodnice

V pondělí 17. září byla v nemocnici ve Svitavách slavnostně otevřena zmodernizovaná část porodnického oddělení. Za zřizovatele nemocnice, kterým je Pardubický kraj, se otevření zúčastnili vicehejtman Roman Línek a náměstek hejtmana zodpovědný za oblast zdravotnictví Josef Janeček. „Mám v živé paměti podobu svitavské nemocnice v době, kdy přecházela její zřizovatelská funkce ze státu na kraj. Dnes tu jsou vidět stamilionové investice, které financoval přímo kraj nebo na ně získal prostředky od státu. Je tu nový monoblok, nové stravovací zařízení,“ řekl na úvod slavnostního aktu vicehejtman Roman Línek. A dodal: „Jsem velmi rád, že další opravené oddělení je právě to porodnické. Že noví občánci našeho kraje budou přicházet do krásného prostředí odpovídajícího požadavkům současnosti.“ Nezapomněl však zdůraznit, že tato poslední investice je zásluhou především města Svitavy. S tím souhlasil i náměstek Janeček: „Město Svitavy zaplatilo tři z celkových čtyř milionů, které si modernizace porodnického oddělení vyžádala. Dnes, kdy je takřka nemožné získat investiční peníze od státu a prostředky od zdravotních pojišťoven sotva pokryjí zdravotnický provoz nemocnic, je to od Svitav velmi vítaná pomoc. Věřím, že jejich příkladu budou následovat i další města v kraji, jejichž občané služeb nemocnic využívají.“ Na svitavském porodnickém oddělení byly nově upraveny dva jednolůžkové a čtyři dvoulůžkové pokoje. Jejich součástí je i sociální zázemí, jednolůžkové pokoje jsou navíc vybaveny vlastní kuchyňkou či televizí. Porodnické oddělení rekonstrukci již nezbytně potřebovalo, vedení nemocnice mělo totiž signály, že rodičky z regionu odcházejí za lepšími službami do konkurenčních zařízení. To by se nyní mělo změnit. Maminky, které už nové prostory využívají, si jejich pohodlí nemohou vynachválit.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.9.

Nejtvrdším hasičem v České republice je Lukáš Novák

V rekordním čase 4.47,23 minut zvládl všechny náročné disciplíny dvojnásobný mistr světa a šestinásobný Mistr Evropy Lukáš Novák.

Společnost celý článek
15.7.

Policie žádá o pomoc při zjištění totožnosti

Dne 3. 7. 2010 se měl kolem osmé hodiny večerní pohybovat na pardubickém vlakovém nádraží.

Společnost celý článek
19.3.

Nová volební kandidátka posiluje lidovcům šance

Na druhé příčce zůstává jičínský zastupitel Jiří Vitvar a na třetí krajský předseda lidovců Jiří Veselý.

Společnost celý článek
21.8.

Hradec Králové má nový generel sportovišť

Analýza, kterou zpracovala společnost Sportovní projekty například potvrdila nutnost výstavby venkovního koupaliště.

Společnost celý článek
29.5.

Jesenice u Prahy se pustila do boje se světelným smogem. Jako první v Evropě má šetrné osvětlení od Foxconnu

Výzkumy prokázaly, že negativní dopad má v noci na přírodu jak intenzita, tak i barva světla. Většina osídlených oblastí se potýká se světelným smogem a problémem začaly být i rozšířené LED diody vyzařující modře zbarvené světlo.

Společnost celý článek
12.6.

Burza filantropie: dárci z pardubicka věnovaly neziskovkám 428 000 Kč

Poněkolikáté se na burze představila i oblíbená Apolenka, která je známá především díky svým hiporehabilitacím a farmou se zvířaty ve Spojile. Farma je oblíbeným místem pro trávení volného času rodin z Pardubicka. A právě pro ně si Apolenka připravila zatraktivnění svého areálu. Donátoři poskytli své finance na rozšíření Relax parku, díky němu na farmě přibydou nové atrakce a prolézačky pro nejmenší děti a batolata.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting