Svitavy úspěšně zmodernizovaly část porodnice

19.9.

Svitavy úspěšně zmodernizovaly část porodnice

Svitavy úspěšně zmodernizovaly část porodnice

V pondělí 17. září byla v nemocnici ve Svitavách slavnostně otevřena zmodernizovaná část porodnického oddělení. Za zřizovatele nemocnice, kterým je Pardubický kraj, se otevření zúčastnili vicehejtman Roman Línek a náměstek hejtmana zodpovědný za oblast zdravotnictví Josef Janeček. „Mám v živé paměti podobu svitavské nemocnice v době, kdy přecházela její zřizovatelská funkce ze státu na kraj. Dnes tu jsou vidět stamilionové investice, které financoval přímo kraj nebo na ně získal prostředky od státu. Je tu nový monoblok, nové stravovací zařízení,“ řekl na úvod slavnostního aktu vicehejtman Roman Línek. A dodal: „Jsem velmi rád, že další opravené oddělení je právě to porodnické. Že noví občánci našeho kraje budou přicházet do krásného prostředí odpovídajícího požadavkům současnosti.“ Nezapomněl však zdůraznit, že tato poslední investice je zásluhou především města Svitavy. S tím souhlasil i náměstek Janeček: „Město Svitavy zaplatilo tři z celkových čtyř milionů, které si modernizace porodnického oddělení vyžádala. Dnes, kdy je takřka nemožné získat investiční peníze od státu a prostředky od zdravotních pojišťoven sotva pokryjí zdravotnický provoz nemocnic, je to od Svitav velmi vítaná pomoc. Věřím, že jejich příkladu budou následovat i další města v kraji, jejichž občané služeb nemocnic využívají.“ Na svitavském porodnickém oddělení byly nově upraveny dva jednolůžkové a čtyři dvoulůžkové pokoje. Jejich součástí je i sociální zázemí, jednolůžkové pokoje jsou navíc vybaveny vlastní kuchyňkou či televizí. Porodnické oddělení rekonstrukci již nezbytně potřebovalo, vedení nemocnice mělo totiž signály, že rodičky z regionu odcházejí za lepšími službami do konkurenčních zařízení. To by se nyní mělo změnit. Maminky, které už nové prostory využívají, si jejich pohodlí nemohou vynachválit.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.12.

Rozpočet na rok 2018 je schválen

Město Pardubice pro rok 2018 počítá s celkovými příjmy ve výši zhruba 1,96 miliardy korun, což je o cca 100 milionů více než v letošním roce. Dvě třetiny příjmů městského rozpočtu pocházejí z rozpočtového určení daní. Dále je v rozpočtu zapojeno více než 400 milionů korun z let minulých.

Společnost celý článek
10.4.

Koupí Šmidberský většinu akcií HC Moeller?

Zájemcům, jejichž nabídku Zastupitelstvo města Pardubic dne 23. dubna odmítne, bude částka vrácena nejpozději 25. dubna 2008.

Společnost celý článek
25.9.

Vědomostní soutěž o Hasičské pohádky je zpět

Jaké jsou linky tísňového volání? Co dělat, když v našem panelovém domě hoří? Proč první středu v měsíci houkají sirény? Jak se zachovat při bleskových povodních? Co by mělo obsahovat evakuační zavazadlo? Soutěžte s námi. Ověřte si, že znáte správnou odpověď. Ujistěte se, že víte, jak si zachránit život!

Společnost celý článek
17.10.

Tradiční oslavy založení samostatného státu v Lanškrouně

Oslavy svátku budou zahájeny 26.10.2011, kdy budou na sále lanškrounského sálu uděleny pamětní medaile občanům.

Společnost celý článek
23.1.

Pozor na „výhodné“ slevy

Na Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) se od Vánoc obrátily desítky spotřebitelů

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting