Svítkovští předškoláci brzy zamíří do nového, stavba školky začala

25.7.

Svítkovští předškoláci brzy zamíří do nového, stavba školky začala

Práce na stavbě nové mateřské školy ve Svítkově odstartovaly. Budoucí objekt umožní navýšit kapacitu mateřinek ve třetím školském obvodu o pětadvacet míst a nahradí stávající objekt MŠ Doubek, její odloučené pracoviště v Lánech na Důlku přitom zůstane zachováno.
Výstavba nové školky, kterou pro město zajišťuje firma PRIMA spol. s.r.o., by měla být hotova do konce příštích letních prázdnin. V místě poblíž plochodrážního stadionu a dětského hřiště, navíc nedaleko zástavby rodinných domů, vyrostou celkem tři pavilony. „Každý pavilon bude tvořit relativně samostatnou jednotku, ve které se budou nacházet herna, šatna, koupelna, toalety pro učitelky, přípravna jídla a sklady hraček a matrací. V dalších částech stavby vznikne kuchyně a administrativní zázemí pro zaměstnance a vedení mateřské školy. Náklady na stavbu nového objektu MŠ Doubek přitom dosahují výše přes 57 milionů korun včetně DPH s tím, že nás čekají ještě výběrová řízení na dodavatele gastrotechnologií, nábytku a herních prvků,“ popisuje výstavbu objektu budoucí školky náměstkyně pro investice Helena Dvořáčková, podle jejíž slov budou všechny vstupy do objektu plně bezbariérové. Návrh stavby počítá také s vybudováním krytých teras u každého z pavilonů, zahradou pro venkovní aktivity dětí a 17 parkovacích míst pro zaměstnance školy i rodiče.
Stávající budova MŠ Doubek disponuje dvěma třídami, které budou po dokončení stavby přesunuty do nového objektu. „Současná kapacita mateřské školy, kterou tvoří dvě pracoviště – MŠ Doubek ve Svítkově a odloučené pracoviště v Lánech na Důlku, je 78 dětí, z čehož 50 dětí navštěvuje MŠ Doubek. Navýšení kapacity školek v této lokalitě o jednu třídu je s ohledem na prodej 101 nových parcel a budoucí kolaudaci 264 nových bytových jednotek potřebná. Po důkladné analýze, zda přistavovat, či rekonstruovat některou ze školek, nám jako nejlepší řešení vyšla výstavba nové mateřské školy s kapacitou navýšenou o 25 míst v lokalitě Svítkov – západ. Celková kapacita bude nově tedy 103 dětí. Nový objekt, který splňuje všechny parametry pro nejmodernější školku, nahradí současnou budovu MŠ Doubek, která už svými prostory neodpovídá moderním trendům předškolního vzdělávání. Nová školka odlehčí požadavkům na umístění dětí ve školkách na Dukle, děti ze Svítkova tak již nebudou muset dojíždět,“ informuje náměstek pro školství Jakub Rychtecký s tím, že cílem města je, aby nová budova školky mohla rodičům a dětem sloužit již v průběhu školního roku 2020/2021, přičemž odloučené pracoviště v Lánech na Důlku bude nadále fungovat při nové MŠ Doubek. Na přípravě projektu nové školky se přitom podíleli i samotní pedagogové.
Právě Svítkov patří mezi jednu z neustále se rozvíjejících části Pardubic. „Spolu s tím, jak se tato lokalita vyvíjí, je potřeba rozvíjet také její občanskou vybavenost. Kapacity, které v současné době nabízejí MŠ Duha s odloučeným pracovištěm ve Starých Čívicích a MŠ Doubek s odloučeným pracovištěm v Lánech na Důlku, by nemusely dříve nebo později stačit. V budoucnu lze navíc očekávat přibývající počet dětí, vzhledem k plánované rodinné zástavbě, proto bylo nutné tuto situaci řešit. Zároveň jsme požádali o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, ze specifického cíle zaměřeného na zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení,“ dodává primátor Pardubic Martin Charvát.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.4.

Registr automobilů přidá dva „úřední“ dny

Oba májové svátky, 1. i 8. května, připadají na čtvrtek, kdy si lidé běžně mohou v registru vyřizovat své záležitosti.

Společnost celý článek
6.4.

Čtyři sta tisíc korun pro dobrovolné záchranáře

Na území Pardubického kraje působí zejména horská služba, vodní záchranná služba, Červený kříž a kynologové.

Společnost celý článek
23.2.

TECHNOhrátky v Přelouči „navštívili“ Charlie Chaplin a Marilyn Monroe

Město Přelouč, jehož rozvoj je historicky spjat s rozvojem průmyslové výroby, navíc i v současné době nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. „Žije zde 9 200 obyvatel, ale zdejší zaměstnavatelé mají k dispozici až sedm tisíc pracovních míst. Podnikatelé neustále hledají kvalifikované absolventy v technických a odborných profesích,“ uvedla starostka Přelouče Irena Burešov

Společnost celý článek
14.2.

Miroslav Zikmund oslaví 88. narozeniny v Pardubicích

88. narozeniny oslaví dne 14. února v Pardubicích Miroslav Zikmund, který spolu s Jiřím Hanzelkou procestoval celý svět.

Společnost celý článek
6.5.

Vicehejtman Línek odjíždí do Bruselu

Projednán bude i budoucí společný evropský azylový systém a strategické rozšíření Evropské unie o další kandidátské země.

Společnost celý článek
9.7.

Při dovolených pozor na cennosti!

Mnohdy ovšem zapomínáme, že odložené cennosti ve vozidlech, stanech, případně odložených jen tak na dece někde u vody, přitahují pozornost zlodějů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting