Svoje sliby plním

9.3.

Svoje sliby plním

Krajská zastupitelka a bývalá radní pro školství Marie Málková vytáhla už zřejmě do předvolebního boje a začala čtenáře různých deníků zahrnovat dopisy, ve kterých opakovaně napadá práci odboru školství, kultury a památkové péče. Její argumenty jsou však buď úplně vymyšlené, nebo neaktuální. Dovolte tedy, abych ty nejpodstatnější záležitosti uvedl na pravou míru.      Podle zákona o úřednících může zaměstnanec vykonávat pedagogickou činnost bez písemného souhlasu územního samosprávného celku, u něhož je zaměstnán. Abychom se však i přesto vyhnuli námitkám, protože přednášková činnost v jistém smyslu souvisela s činností krajského úřadu, dohodl jsem se s vedoucím odboru školství, kultury a vzdělávání Ladislavem Formanem, že svou přednáškovou a školící činnost ukončí. Tak se také už roce 2010 stalo.      Podobná situace je i s Janem Ptáčkem, který se podílel na prvním návrhu změn ve školství. Ten v současné době učí na malý úvazek na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích, vede maturitní ročník v maturitním předmětu, a proto je zřejmé, že musí školní rok dokončit. Navíc jeho výuková činnost přímo nesouvisí s prací na krajském úřadu.      Chtěl bych dodat, že optimalizace škol není práce dvou tří lidí. Kromě toho, že vychází z materiálů, které připravoval odbor ještě za bývalé radní paní Málkové, na ní pracuje nyní celý tým odborníků z oddělení ekonomického, organizačního a vzdělávání, a také z Odboru strategického rozvoje kraje a evropských fondů.      Pravidelně jednotlivé kroky konzultujeme s odborníky na vzdělávání, s úřadem práce, s hospodářskou komorou, se zástupci podnikatelských svazů i tripartity. Já osobně nemám žádné podložené informace o špatné práci úředníků v této oblasti a byl bych rád, kdybychom se mohli zabývat namísto osočování spíše věcnou debatou nad kroky, které děláme pro udržení kvality školství, pro zefektivnění celého systému a pro to, aby mladí lidé nezůstávali po ukončení středoškolského vzdělání zapsáni na úřadech práce.   Radko Martínek hejtman Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.9.

V Chroustovicích startuje obnova zámku

Chroustovický zámek je významnou kulturní památkou nadregionálního významu, jehož založení se datuje až do roku 1349.

Společnost celý článek
26.2.

Plán investičních akcí je schválen

Mezi další projekty, které budou částečně financovány prostřednictvím úvěrového rámce, patří například rekonstrukce letního stadionu, přístavba ZŠ Svítkov a výstavba nové budovy MŠ Svítkov a část peněz bude využita také na realizace dopravních propojek.

Společnost celý článek
13.6.

Pardubická krajská nemocnice zažije noc v záři Oscarů

Pěti Oscary ověnčenou filmovou podobu kultovního románu Kena Keseyho z roku 1962 v režii Miloše Formana si diváci tentokrát užijí v areálu Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Společnost celý článek
4.11.

Výcvik budoucích pilotů v Pardubicích letos skončil

Piloti z různých útvarů Armády České republiky budou provádět letecký výcvik na proudových letounech L-39.

Společnost celý článek
8.7.

Omítnout či neomítnout

Pardubice stojí před rozhodnutím, jakou cestou se vydat při opravě Zelené brány. Plášť věže, která je významnou renesanční památkou a dominantou města, chátrá, a je třeba jej opravit.

Společnost celý článek
10.6.

Popáté v řadě je Foxconn Zaměstnavatelem roku Pardubického kraje

Popáté za sebou obhájila společnost Foxconn první místo v Pardubickém kraji v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku. Potvrzuje tak, že je nejen velkou firmou přispívající k prosperitě regionu, ale také férovým partnerem investujícím do rozvoje svých zaměstnanců a do společenské odpovědnosti obecně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting