Svoje sliby plním

9.3.

Svoje sliby plním

Krajská zastupitelka a bývalá radní pro školství Marie Málková vytáhla už zřejmě do předvolebního boje a začala čtenáře různých deníků zahrnovat dopisy, ve kterých opakovaně napadá práci odboru školství, kultury a památkové péče. Její argumenty jsou však buď úplně vymyšlené, nebo neaktuální. Dovolte tedy, abych ty nejpodstatnější záležitosti uvedl na pravou míru.      Podle zákona o úřednících může zaměstnanec vykonávat pedagogickou činnost bez písemného souhlasu územního samosprávného celku, u něhož je zaměstnán. Abychom se však i přesto vyhnuli námitkám, protože přednášková činnost v jistém smyslu souvisela s činností krajského úřadu, dohodl jsem se s vedoucím odboru školství, kultury a vzdělávání Ladislavem Formanem, že svou přednáškovou a školící činnost ukončí. Tak se také už roce 2010 stalo.      Podobná situace je i s Janem Ptáčkem, který se podílel na prvním návrhu změn ve školství. Ten v současné době učí na malý úvazek na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích, vede maturitní ročník v maturitním předmětu, a proto je zřejmé, že musí školní rok dokončit. Navíc jeho výuková činnost přímo nesouvisí s prací na krajském úřadu.      Chtěl bych dodat, že optimalizace škol není práce dvou tří lidí. Kromě toho, že vychází z materiálů, které připravoval odbor ještě za bývalé radní paní Málkové, na ní pracuje nyní celý tým odborníků z oddělení ekonomického, organizačního a vzdělávání, a také z Odboru strategického rozvoje kraje a evropských fondů.      Pravidelně jednotlivé kroky konzultujeme s odborníky na vzdělávání, s úřadem práce, s hospodářskou komorou, se zástupci podnikatelských svazů i tripartity. Já osobně nemám žádné podložené informace o špatné práci úředníků v této oblasti a byl bych rád, kdybychom se mohli zabývat namísto osočování spíše věcnou debatou nad kroky, které děláme pro udržení kvality školství, pro zefektivnění celého systému a pro to, aby mladí lidé nezůstávali po ukončení středoškolského vzdělání zapsáni na úřadech práce.   Radko Martínek hejtman Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.5.

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

A protože na brusle vyrazí Pardubáci den před svátkem dětí, nebude pro ně v programu chybět ani řada her a soutěžíi.

Společnost celý článek
18.7.

Alkohol probudil agresivitu

Nejprve měl kompletně rozbít přední světlomety, to mu patrně nestačilo, tak ještě poškodil a zprohýbal levé a pravé dveře, navíc zdemoloval všechny čtyři blatníky, včetně přední kapoty a střechy vozidla. Dílo zkázy dokonal prohozením kanálové mříže čelním sklem.

Společnost celý článek
21.1.

Parlament zasedal u hasičů

Ač byl v očích dětí vidět obdiv a nadšení, ve většině se shodly na tom, že by tuto práci, kvůli náročnosti a velké zodpovědnosti, dělat nechtěly.

Společnost celý článek
10.2.

Zvítězil Martin Rozhoň z Vivantisu

Vivantis je aktuálně druhým největším internetovým prodejcem v České republice co do počtu objednávek.

Společnost celý článek
23.12.

Kraj dal možnost rozvoje talentovaným úředníkům

Zaměření projektu vycházelo z nejmodernějších trendů práce s profesním a osobnostním rozvojem talentovaných lidí.

Společnost celý článek
15.5.

Gladiator Race překážková dráha i kontaktní sprint proběhne již tento pátek a sobotu u OC Futurum Hradec Králové

V pátek 17. a v sobotu 18. května se u obchodního a zábavního centra Futurum Hradec Králové uskuteční klání na překážkové trase pro děti a mládež či kontaktní sprint na 100 metrů o sedmi překážkách pro hobby i profi dospělé.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting