Svoz odpadu v období svátků v roce 2018

18.12.

Svoz odpadu v období svátků v roce 2018

V době vánočních svátků, které letos připadají na pracovní dny pondělí 24.12., úterý 25.12 a středu 26.12. 2018, bude zachován standardní harmonogram svozu komunálního odpadu i separovaných složek odpadu pro občany města, firmy i obce. Všechny separační dvory budou v době vánočních svátků v tyto dny a na Nový rok uzavřeny.
Za úterní svoz odpadu na Nový rok 1.1. 2019 bude probíhat náhradní svoz ve středu  2.1. 2019, stejně tak budou o 1 den svozu posunuty veškeré standardně plánované svozy nádob v průběhu 1. kalendářního týdne roku 2019. Tzn., že nádoby, které by se standardně sypaly v úterý, budou svezeny ve středu, středeční svoz bude realizován ve čtvrtek, čtvrteční v pátek a nádoby, které se standardně sváží v pátek, budou na začátku ledna mimořádně svezeny až v sobotu 5.1. 2019. Tímto prosíme ty občany a zákazníky, kterých se tato změna dotkne, aby toto brali v potaz a nádoby připravili k výsypu v průběhu 1. kalendářního týdne roku 2019 o den déle, než obvykle.  
Od 2. kalendářního týdne roku 2019 bude již svoz probíhat beze změn a pravidelně tak, jak je nastaven standardní harmonogram svozů nádob.
Dále připomínáme, že Ti, kteří nemohou dopravit po svátcích vánoční stromeček přímo na separační dvůr, mají možnost odložit živé odstrojené vánoční stromky ke stanovištím kontejnerů. Stromky odložené k popelnicím u rodinných domků nebudou svezeny. Žádáme, aby stromky byly zbaveny veškerých ozdob, protože jsou poté odvezeny na městskou kompostárnu do Dražkovic, kde se stávají vstupní surovinou na výrobu kompostu.
V souvislosti s výše uvedeným si také dovolujeme upozornit na další zkvalitnění a zpřístupnění našich poskytovaných služeb, a to otevření dalšího, již devátého sběrného dvora na území města Pardubic od 21.1.2019. Tento nový separační dvůr se nachází v ulici Na Staré poště a bude poskytovat plný servis v možnosti ukládání odpadů i elektrozařízení. Více na www.smp-pce.cz
Závěrem nám dovolte poděkovat za spolupráci v roce 2018 a popřát všem klidné a spokojené svátky prožité ve zdraví a ve společnosti těch nejbližších.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.1.

Cvičiště u Jaroměře nabídne ukázku bitvy z druhé světové války

Přibližně dvě stovky milovníků vojenské historie připomenou 64. výročí bitvy u Sokolova.

Společnost celý článek
16.4.

Veřejná studentská konference

Konference probíhá od 16:00 hodin v posluchárnách univerzitní auly v univerzitním kampusu v Pardubicích.

Společnost celý článek
14.3.

Krajská podpora obecním prodejnám inspiruje ostatní regiony

„Myšlenka vznikla v roce 2008 a od té doby se díky krajským dotacím daří udržet v malých vesničkách v činnosti prodejny se základními druhy potravin. V minulém roce jsme poskytli podporu více než 40 obcím a výše dotací překročila 1,4 milionu korun.

Společnost celý článek
22.8.

Jubilejní Pardubický festival vína je za dveřmi

Desátý ročník Pardubického festivalu vína bude nejen netradiční oslavou jubilea, ale zároveň mohutnou osvětou vína.

Společnost celý článek
7.5.

Kontejnerový terminál METRANS je v plném provozu. Zatěžuje více krajské silnice

V areálu překladiště je povolená rychlost 30 km/hod, při sunutí 20 km/hod. Délka kolejí se pohybuje od 825 metrů po 885 metrů. Vlaky na překladiště z části vozí METRANS vlastními lokomotivami, z části sem zajíždějí stroje dalších dopravců.

Společnost celý článek
22.3.

Východočeská galerie Vás zve na výstavu: Architektura Pardubic a okolí - Prior Pardubice

Na základě oborové architektonické soutěže byl kolektivem architektky Anděly Drašarové zpracován projekt, který se však nedočkal realizace. Pozemní stavby Pardubice, které měly stavbu realizovat, byly vytížené bytovou výstavbou a odmítly stavbu v daných termínech z kapacitních i technických důvodů provést.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting