Táborový den plný zážitků

12.8.

Táborový den plný zážitků

Táborový den plný zážitků

Po domluvě s vedoucím dětského tábora v Dřevíkově navštívil včerejšího dne náš tým tiskových mluvčích a preventistů celého Pardubického kraje tento tábor. Navíc nás doplnili kolegové z Územního odboru Chrudim a Dopravního inspektorátu Pardubice. Aby akce byla velkolepá, pozvání přijali i pracovníci Českého červeného kříže. I přes nepřízeň počasí jsme se všichni hned po příjezdu pustili do příprav programu pro všechny táborníky. Ti už nás vyhlíželi a dle jejich slov se velice těšili. Takže deštivé počasí nám v cestě nestálo. A co jsme pro děti připravili? V úvodu proběhla v jídelně společná beseda s kriminalistickým technikem. Samozřejmě, že největší úspěch měly otisky. Snad ani jediné dítko neodešlo bez upomínky otisku nějakého svého prstíku. Poté se začalo povídat o dopravě. Kolega z dopravky připomněl správné a bezpečné chování v silničním provozu a všem také nastínil, v čem spočívá práce dopravního policisty. Vzhledem k tomu, že se počasí stále nelepšilo, zůstali jsme všichni ještě pod střechou a na řadu přišli pracovníci Českého červeného kříže. Téma bylo jasné - První pomoc. Děti se dozvěděly spousty cenných rad, jak zachránit lidský život. Na konci do jídelny vběhl jeden z vedoucích, že se poranil sekerou. A rána byla veliká, krásně uměle připravená. Málo kdo poznal, že je to namaskované. Děti si hned, skoro jako v realitě mohly první pomoc vyzkoušet. Déšť začal slábnout a tak jsme venku přichystali čtyři stanoviště. 1. Dopravní testíky a křižovatky. Zde na dětech byla vidět obrovská snaha odpovídat bez chyb a to i přesto, že jsou stále prázdniny a jejich mozkové závity nepracují naplno. Každý za svoji snahu dostal odměnu v podobě pexesa, omalovánky, pastelek, vystřihovánky či reflexní samolepky. 2. Umělé dýchání u pracovníků červeného kříže. Spousta dětí se zde přesvědčila na vlastní kůži, že to není žádná sranda. 3. Ukázka techniky policie K vidění i k vyzkoušení tu byl služební motocykl, služební vůz Jetty a mobilní kontaktní a koordinační centrum. Děti si vyzkoušely jaké to je sedět na motorce a prohlédly si i vnitřní prostory obou vozidel. Při tomto se jim dostalo výkladu k pohřešování osob a bylo jim vysvětleno, jak se mají v případě ztracení v neznámé oblasti chovat. 4. Měření rychlosti běhu policejním radarem Z tohoto stanoviště se stala celotáborová olympijská disciplína. Samozřejmě, že každou chvilku padaly rekordy. Každý soutěžil s obrovským nasazením a vypětím všech sil. Ti nejlepší byli odměněni. Rozloučení bylo smutné, nikdo si nepřál náš odjezd. Ani nám se nechtělo. Navíc každý z nás dostal od táborníků na památku vlastnoručně vyřezanou táborovou medaili. Minulá, taktéž velmi vydařená návštěva u dětí na táboře Chochol ve Svratouchu. por. Mgr. Tesař Jiří

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.9.

Skládka v Hodoníně – letitý „ekobolák“

Ve středu 26. září 2007 se v Hodoníně na Chrudimsku uskuteční kontrolní den k postupu sanačních prací na zdejší skládce.

Společnost celý článek
23.7.

Občané se mohou vyjádřit k rozvoji České republiky

Připomínky k Politice územního rozvoje je možné zasílat až do 25. září 2008.

Společnost celý článek
16.12.

Děti ležící v Pardubické nemocnici navštívil Santa Claus se skřítky a s dárky

Vánoční atmosféra dnes odpoledne naplno dýchla na děti hospitalizované v Pardubické nemocnici. Přišla za nimi nečekaná, ale velice milá návštěva. Za malými i většími pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie dorazil Santa Claus a vzal s sebou i skupinu vánočních skřítků.

Společnost celý článek
17.3.

Dotace do krajských památek a kultury

Půl milionu korun rozdělil Pardubický kraj v grantech na podporu vědeckého výzkumu památkového potenciálu.

Společnost celý článek
20.9.

Ve Vysokém Mýtě otevřeli klub EMKO

Nízkoprahový klub EMKO je určen dětem a mládeži a jeho provozovatelem se stalo pardubické občanské sdružení SKP-CENTRUM.

Společnost celý článek
3.12.

Ježíšek úřaduje na Božím Daru od 3. prosince

Česká pošta na Božím Daru má s poštou nebeskou nejdelší spolupráci a nebi je nejblíže.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting