Tajemným světem uměleckého skláře

13.7.

 Tajemným světem uměleckého skláře

 Tajemným světem uměleckého skláře

Východočeské muzeum v Pardubicích připravilo pro své návštěvníky na středu 13. července od 17.00 komentovanou přednášku akademického sochaře Aleše Vašíčka. Setkání s autorem je součástí doprovodného programu k výstavě Aleš Vašíček SKLO, která bude v prostorách Kaňkova sálu pardubického zámku k vidění až do 25. září 2011. Přednáška na zajímavé téma a v příjemném klimatu zámeckých prostor může být lákavou alternativou k horkému letnímu počasí. Beseda s jedním z předních českých umělců-sklářů se bude ve Východočeském muzeu v Pardubicích konat v rámci autorských výstav moderní ateliérové sklářské tvorby. „Aleš Vašíček si pro návštěvníky připravil poutavé vyprávění o tom, jak nádherný, ale i zrádný a hlavně nevypočitatelný materiál může být sklo,“ zve na středu 13. července do Kaňkova sálu ředitelka VČM Mgr. Jitka Rychlíková. Výstava Aleš Vašíček SKLO prezentuje dvacet tři autorových plastik z posledních osmi let. V řadě případů se jde o díla monumentální nejen rozměry, ale i svojí symbolickou formou. Kurátor výstavy Mgr. Ivo Křen k výstavě, kterou lze v Pardubicích zhlédnout od 24. června do 25. září, dodává: „V kontextu současné moderní autorské sklářské tvorby je autorův rukopis konstituovaný a zřetelně čitelný. Aleš Vašíček ve svých plastikách plně využívá výtvarných možností, které mu poskytuje sklovina. Jeho práce zdůrazňují jemnou hru přechodů barevnosti prosvětlované hmoty.“ Akademický sochař Aleš Vašíček (*1947) se narodil v Ostravě, vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze v ateliéru sklářského výtvarnictví prof. Stanislava Libenského. Je mu vlastní vytváření vzájemného vztahu vnějšího a vnitřního prostoru objektu a promyšlené využití barevné modelace světlem, které prostupuje proměnnou sílou skleněné plastiky. Žije a tvoří v Praze.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.7.

Na mistrovství světa v požárním sportu přijede premiér Sobotka

Mistrovství světa juniorů v požárním sportu ve Svitavách se blíží svému vyvrcholení. Jeho slavnostního zakončení se zítra večer zúčastní i premiér České republiky Bohuslav Sobotka. Předá medaile vítězům soutěže v požárním útoku.

Společnost celý článek
31.7.

Krajané z Texasu jsou hrdí na vlast svých předků. Řada z nich má kořeny i v našem kraji

V rámci svého pobytu v České republice navštívila Pardubický kraj skupina potomků našich krajanů z amerického Texasu.

Společnost celý článek
29.1.

Kdo se stane krajským Podnikatelem roku 2007?

1. února 2008 budou slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže „Podnikatel roku 2007 Pardubického kraje“.

Společnost celý článek
13.5.

Polička vyhlášena historickým městem kraje

Diplom spojený s šekem na 50 tisíc korun převzal z rukou krajské radní Jany Pernicové starosta Poličky Jaroslav Martinů.

Společnost celý článek
5.8.

Během jediného týdne si lidé nabili karty za desetitisíce korun

Dopravní podnik města Pardubic spustil takto pohodlný systém jako první v České republice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting