Tajemným světem uměleckého skláře

13.7.

 Tajemným světem uměleckého skláře

 Tajemným světem uměleckého skláře

Východočeské muzeum v Pardubicích připravilo pro své návštěvníky na středu 13. července od 17.00 komentovanou přednášku akademického sochaře Aleše Vašíčka. Setkání s autorem je součástí doprovodného programu k výstavě Aleš Vašíček SKLO, která bude v prostorách Kaňkova sálu pardubického zámku k vidění až do 25. září 2011. Přednáška na zajímavé téma a v příjemném klimatu zámeckých prostor může být lákavou alternativou k horkému letnímu počasí. Beseda s jedním z předních českých umělců-sklářů se bude ve Východočeském muzeu v Pardubicích konat v rámci autorských výstav moderní ateliérové sklářské tvorby. „Aleš Vašíček si pro návštěvníky připravil poutavé vyprávění o tom, jak nádherný, ale i zrádný a hlavně nevypočitatelný materiál může být sklo,“ zve na středu 13. července do Kaňkova sálu ředitelka VČM Mgr. Jitka Rychlíková. Výstava Aleš Vašíček SKLO prezentuje dvacet tři autorových plastik z posledních osmi let. V řadě případů se jde o díla monumentální nejen rozměry, ale i svojí symbolickou formou. Kurátor výstavy Mgr. Ivo Křen k výstavě, kterou lze v Pardubicích zhlédnout od 24. června do 25. září, dodává: „V kontextu současné moderní autorské sklářské tvorby je autorův rukopis konstituovaný a zřetelně čitelný. Aleš Vašíček ve svých plastikách plně využívá výtvarných možností, které mu poskytuje sklovina. Jeho práce zdůrazňují jemnou hru přechodů barevnosti prosvětlované hmoty.“ Akademický sochař Aleš Vašíček (*1947) se narodil v Ostravě, vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze v ateliéru sklářského výtvarnictví prof. Stanislava Libenského. Je mu vlastní vytváření vzájemného vztahu vnějšího a vnitřního prostoru objektu a promyšlené využití barevné modelace světlem, které prostupuje proměnnou sílou skleněné plastiky. Žije a tvoří v Praze.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.6.

Nový klip Nemyslíš - zaplatíš! opět varuje

Parta se srazí s protijedoucím autem a řidič, kterého dívky obdivovaly, skončí s trvale poškozeným mozkem v nemocnici.

Společnost celý článek
24.9.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Velkým lákadlem bude jistě prohlídka současných kremačních technologií, které jsou návštěvníkům zpřístupněny právě v době "dušičkových" svátků.

Společnost celý článek
13.9.

Pardubické sídliště Závodu míru se po letech dočká revitalizace veřejných prostranství.

„Máme připravenou studii revitalizace pro celé sídliště. Od roku 2012 marně žádáme o státní dotace, ani letos jsme na ně ale nedosáhli, proto jsme se dohodli s městem, že se do obnovy pustíme i bez státní podpory,“ řekl starosta městského obvodu Jaroslav Menšík.

Společnost celý článek
29.12.

Českotřebovský Okrašlovací spolek předal ceny

Jaromíra Žáčková rovněž vysoce ocenila úsilí členů spolku při zajištění nové plastiky Jana Husa.

Společnost celý článek
26.4.

Roman Línek se stal dědečkem. Má vnučku Sofii

První vnučka na chvíli vytrhla Romana Línka z předvolebního shonu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting