Tajemství loupeže bylo odhaleno

16.2.

Tajemství loupeže bylo odhaleno

Již od 14. prosince loňského roku pátrali kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování ve Svitavách po muži asi 175 centimetrů vysokém, v tmavém oblečení a s kšiltovkou na hlavě. Neznámý měl onoho dne na silnici I/35 za obcí Litomyšl blikáním potkávacích a dálkových světel přinutit řidiče zásilkové služby k zastavení vozidla a poté jrj s pistolí v ruce donutit k vydání hotovosti. Řidiči v takové situaci tehdy nezbylo nic jiného, než peníze dobrovolně vydat. Poté byl neznámým lupičem připoután kovovými pouty k vozu. Poberta následně nasedl do tmavého vozu a odjel směrem k Vysokému Mýtu. Oběť loupežného přepadení si pak jednou volnou rukou zavolala prostřednictvím mobilního telefonu na linku 158 o pomoc. Všem případům bezezbytku policisté věnují náležitou pozornost a ani tento nebyl výjimkou. Navíc se zde jednalo o násilný trestný čin za použití střelné zbraně. Okamžitě se proto rozběhlo složité vyšetřování. Policisté tehdy prostřednictvím médií žádali širokou veřejnost o spolupráci, hledali možné svědky, kteří by tuto situaci pomohli upřesnitm, ovšem nikdo se nepřihlásil. Žádný řidič, projíždějící trasu Litomyšl – Vysoké Mýto si zřejmě v době mezi 16:35 a 16:42 hodinou ničeho nevšiml. Kriminalisté pracovali na případu doslova ve dne i v noci, bohužel však všechny důkazy či indicie, jež by směřovaly k dopadení pachatele, byly marné. Ve skládačce celé události něco chybělo. Až po padesáti osmi dnech vyšetřování - tedy po celých 1.392 hodinách poctivé policejní práce - se podařilo najít chybějící kousek do této "loupežné puzzle", která neuvěřitelně, chtělo by se říci, dokreslila celý případ. Dnes mají kriminalisté jasno - pointa celého případu se přesunula do úplně jiné roviny. Řidič totiž peníze ztratil na neznámém místě. A představa, že přijde o zaměstnání, jej přivedla až k myšlence o loupežném přepadení. Kdysi totiž našel pouta a ta vozil v autě ...  Smutný příběh? Těžko říci. Smutné je na něm spíše to, že kriminalisté mohli svoji pozornost celých 58 dnů - tedy oněch 1.392 hodin - věnovat jiným případům, než byla honba za vymyšleným zlodějem se zbraní v ruce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.6.

Na Univerzitě Pardubice začaly přijímačky

Univerzita Pardubice letos plánuje přijmout na 5 tisíc uchazečů o vysokoškolské studium.

Společnost celý článek
7.12.

Kutná Hora: nejlepší infocentrum v republice

V pražském Veletržním paláci se v pondělí 3. prosince konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Náš kraj 2007“.

Společnost celý článek
10.3.

Stále více Čechů trpí syndromem vyhoření

Podle výsledku výzkumu Commservis.com vyhořelí neumí odpočívat.

Společnost celý článek
12.6.

Burza filantropie: dárci z pardubicka věnovaly neziskovkám 428 000 Kč

Poněkolikáté se na burze představila i oblíbená Apolenka, která je známá především díky svým hiporehabilitacím a farmou se zvířaty ve Spojile. Farma je oblíbeným místem pro trávení volného času rodin z Pardubicka. A právě pro ně si Apolenka připravila zatraktivnění svého areálu. Donátoři poskytli své finance na rozšíření Relax parku, díky němu na farmě přibydou nové atrakce a prolézačky pro nejmenší děti a batolata.

Společnost celý článek
3.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích

Ve středu 4. května odpoledne v Atrium paláci Pardubice na Masarykově náměstí v Pardubicích bude zahájen letošní MAJÁLES v rámci tzv. „KRÁLOVSKÉ STŘEDY“, na níž bude zvolen a slavnostně korunován nový král/královna letošního Majálesu, kterému rektor Univerzity Pardubice profesor Miroslav Ludwig a zástupce města - primátor Statutárního města Pardubice Martin Charvát předají vládu nad univerzitou a městem na dobu majálesových oslav. Hlavní host královské středy bude pardubická kapela Ready Kirken a další. Odpolední program v Atrium paláci Pardubice začne ve 14:00 hodin, korunovace krále Majálesu proběhne v 18:00 hodin.

Společnost celý článek
26.2.

Hejtman Martínek uskuteční cestu do Pardubic

Cestu po institucích zřizovaných krajem uzavře návštěva Krajské knihovny Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting