Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

14.10.

Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

Zimní semestr začal na Univerzitě Pardubice i více než třem stovkám zahraničních studentů. V rámci evropského výměnného programu Erasmus a Ceepus a na základě uzavřených bilaterálních dohod se 140 zahraničními vysokými školami studuje v zimním semestru akademického roku 2010/2011 na univerzitě a jejích sedmi fakultách devadesátka zahraničních studentů. Přijeli z 15 evropských zemí, z Taiwanu a Ruska. Dalších 220 zahraničních studentů z 34 zemí (Evropy, Afriky a Asie) studuje ve standardních akreditovaných studijních programech víceletých. Nejvíce zahraničních studentů (nepočítáme-li studenty ze Slovenské republiky) studuje na Fakultě ekonomicko-správní. Studenti, přijíždějící v rámci programu Erasmus, se během prvních dnů na univerzitě v rámci tzv. „Erasmus Welcome týdne“ seznamují s průběhem studia na univerzitě. Jak řekla referentka pro mezinárodní mobility a vzdělávání Eva Petráňová: „Naši zahraniční studenti dostávají informační materiály nejen o studiu, ale také o městě Pardubice, Pardubickém kraji a České republice. Čeští studenti z tzv. „Buddy System“ klubu pomáhají zahraničním kolegům s adaptováním se na zdejší prostředí." "Připravují pro ně nejen seznámení s městem a kampusem, které se stávají na půl roku jejich domovem, ale také výlety do zajímavých míst České republiky, sportovní turnaje, společná setkání a prezentace jednotlivých zemí, ze kterých studenti pocházejí a další aktivity oživující jejich studijní pobyt v Pardubicích,“ doplnila Petráňová. Během obou semestrů letošního akademického roku se očekává v rámci programu Erasmus příjezd zhruba 150 zahraničních studentů. V zahraničí je momentálně na 80 studentů univerzity – buď na partnerských univerzitách studuje (64 studentů) nebo absolvují praktickou stáž (15 studentů). Programu Evropské unie Erasmus, umožňujícího výměnné akademické mobility, se Univerzita Pardubice účastní již třináctým rokem (od roku 1997).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.6.

Pohlreich se těší na mořské ježky a Hejlík na nadívaná holoubátka.BEKO FRESH festival bude nabitý zážitky

BEKO FRESH festival, který se chystá na dostihové závodiště o víkendu 15. – 16. června, by se letos dal nazvat festivalem zážitkovým.

Společnost celý článek
29.3.

Lanškroun zhasnul své dominanty

Hodina Země 2011 nesla oproti loňskému roku výzvu ještě závažnější. Hodinou Země to pouze začíná, udělejte i něco navíc!

Společnost celý článek
6.4.

Rosická školka dostane moderní kuchyni

„Budova mateřské školy slouží svému účelu od roku 1954, v posledních letech město postupně investuje do jejich oprav. Například v roce 2008 byla budova zateplena, vyměněna okna i dveře a opravy se dočkala jak střecha, tak fasáda domu. Nyní je na řadě školní kuchyně, která již vykazuje značné nedostatky zejména z hlediska hygienických předpisů,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
11.2.

Nejlevnější řešení je domluvit se s lékaři

Pardubický kraj je mezi pěti nejohroženějšími kraji z hlediska podaných výpovědí lékařů a struktury jejich odborností.

Společnost celý článek
18.3.

Za čištění ohněm budou padat pokuty

Konečně, koho by napadlo, že tato „metoda“ zahradnické práce může vést k nejtragičtějším koncům.

Společnost celý článek
17.8.

Postižené Slatiňany dostanou od kraje sto tisíc korun

Byly zde zaplaveny obytné domy, sklepy, garáže a zahrady, poškození neunikly ani místní komunikace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting