Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

14.10.

Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

Zimní semestr začal na Univerzitě Pardubice i více než třem stovkám zahraničních studentů. V rámci evropského výměnného programu Erasmus a Ceepus a na základě uzavřených bilaterálních dohod se 140 zahraničními vysokými školami studuje v zimním semestru akademického roku 2010/2011 na univerzitě a jejích sedmi fakultách devadesátka zahraničních studentů. Přijeli z 15 evropských zemí, z Taiwanu a Ruska. Dalších 220 zahraničních studentů z 34 zemí (Evropy, Afriky a Asie) studuje ve standardních akreditovaných studijních programech víceletých. Nejvíce zahraničních studentů (nepočítáme-li studenty ze Slovenské republiky) studuje na Fakultě ekonomicko-správní. Studenti, přijíždějící v rámci programu Erasmus, se během prvních dnů na univerzitě v rámci tzv. „Erasmus Welcome týdne“ seznamují s průběhem studia na univerzitě. Jak řekla referentka pro mezinárodní mobility a vzdělávání Eva Petráňová: „Naši zahraniční studenti dostávají informační materiály nejen o studiu, ale také o městě Pardubice, Pardubickém kraji a České republice. Čeští studenti z tzv. „Buddy System“ klubu pomáhají zahraničním kolegům s adaptováním se na zdejší prostředí." "Připravují pro ně nejen seznámení s městem a kampusem, které se stávají na půl roku jejich domovem, ale také výlety do zajímavých míst České republiky, sportovní turnaje, společná setkání a prezentace jednotlivých zemí, ze kterých studenti pocházejí a další aktivity oživující jejich studijní pobyt v Pardubicích,“ doplnila Petráňová. Během obou semestrů letošního akademického roku se očekává v rámci programu Erasmus příjezd zhruba 150 zahraničních studentů. V zahraničí je momentálně na 80 studentů univerzity – buď na partnerských univerzitách studuje (64 studentů) nebo absolvují praktickou stáž (15 studentů). Programu Evropské unie Erasmus, umožňujícího výměnné akademické mobility, se Univerzita Pardubice účastní již třináctým rokem (od roku 1997).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.7.

Mistrovství v požárním sportu pokračuje

Již druhý den probíhá na Městském atletickém stadionu v Pardubicích 37. Mistrovství profesionálních hasičů České republiky.

Společnost celý článek
3.12.

Královéhradecký kraj přispěje obětem výbuchu

K tragické události, při které zahynula mladá žena a zranilo se šest lidí, došlo v polovině listopadu tohoto roku.

Společnost celý článek
28.2.

V Poličce vystaví ilustrace Zdeňka Buriana.

. S paleontologem Josefem Augustou spolupracoval na mnoha rekonstrukcích pravěkých zvířat a prehistorických krajin. Známé jsou jeho obrazy dinosaurů, mamutů i prvních lidí. Dodnes je považován za jednoho z nejvýznamnějších ilustrátorů pravěku.

Společnost celý článek
30.11.

Studenti z Pardubic postaví most z vlnité lepenky. V soutěži je rekordních 32 škol z Česka i Slovenska

Studenty teď čekají do 26. května týdny tvrdé práce, která začíná už od samotného návrhu. Úkolem studentů je totiž buď vyrobit kopii existujícího mostu, nebo navrhnout originál.

Společnost celý článek
28.1.

Léčba ran vyžaduje multioborovou spolupráci, upozornil primář Bureš

éčba ran není jen jeden obor. Je to multioborová záležitost. Je to taková mozaika, v níž se objevuje mnoho věcí. Když vše postupně skládáte jako kamínky, má nemocný šanci na hojení. Péče o pacienta není jen o lokálních obvazech nebo o lokálních krytích, je to o celkovém přístupu, celkovém zhodnocení a celkové léčbě. Prostě na to musí být tým lékařů a sester. Myslet si, že to zvládne jeden lékař nebo jedna sestra, je nesmysl.

Společnost celý článek
10.9.

Dobré místo pro život je na severovýchodě Čech

Zajímá Vás, jak evropské dotace mění tvář severovýchodních Čech? Odpověď dostanete 25. září

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting