Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

14.10.

Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

Zimní semestr začal na Univerzitě Pardubice i více než třem stovkám zahraničních studentů. V rámci evropského výměnného programu Erasmus a Ceepus a na základě uzavřených bilaterálních dohod se 140 zahraničními vysokými školami studuje v zimním semestru akademického roku 2010/2011 na univerzitě a jejích sedmi fakultách devadesátka zahraničních studentů. Přijeli z 15 evropských zemí, z Taiwanu a Ruska. Dalších 220 zahraničních studentů z 34 zemí (Evropy, Afriky a Asie) studuje ve standardních akreditovaných studijních programech víceletých. Nejvíce zahraničních studentů (nepočítáme-li studenty ze Slovenské republiky) studuje na Fakultě ekonomicko-správní. Studenti, přijíždějící v rámci programu Erasmus, se během prvních dnů na univerzitě v rámci tzv. „Erasmus Welcome týdne“ seznamují s průběhem studia na univerzitě. Jak řekla referentka pro mezinárodní mobility a vzdělávání Eva Petráňová: „Naši zahraniční studenti dostávají informační materiály nejen o studiu, ale také o městě Pardubice, Pardubickém kraji a České republice. Čeští studenti z tzv. „Buddy System“ klubu pomáhají zahraničním kolegům s adaptováním se na zdejší prostředí." "Připravují pro ně nejen seznámení s městem a kampusem, které se stávají na půl roku jejich domovem, ale také výlety do zajímavých míst České republiky, sportovní turnaje, společná setkání a prezentace jednotlivých zemí, ze kterých studenti pocházejí a další aktivity oživující jejich studijní pobyt v Pardubicích,“ doplnila Petráňová. Během obou semestrů letošního akademického roku se očekává v rámci programu Erasmus příjezd zhruba 150 zahraničních studentů. V zahraničí je momentálně na 80 studentů univerzity – buď na partnerských univerzitách studuje (64 studentů) nebo absolvují praktickou stáž (15 studentů). Programu Evropské unie Erasmus, umožňujícího výměnné akademické mobility, se Univerzita Pardubice účastní již třináctým rokem (od roku 1997).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.11.

Pardubice se oblékají do vánočního hávu

Během dvou týdnů, do první adventní neděle, musí zaměstnanci Služeb města Pardubice (SmP) ještě ozdobit celkem 21 stromů.

Společnost celý článek
10.6.

ZDENĚK SVĚRÁK A JEHO KOLEGOVÉ Z DIVADLA JÁRY CIMRMANA NAVŠTÍVÍ POLIČSKÉ MUZEUM. MŮŽETE BÝT TAKÉ U TOHO!

U příležitosti výstavy Půlstoletí s Cimrmanem proběhne v atriu poličského muzea 19. června 2019 od 16.45 hodin beseda a následná autogramiáda herců Divadla Járy Cimrmana v čele se Zdeňkem Svěrákem.

Společnost celý článek
12.8.

Kdo propíchal invalidovi pneumatiky?

Muž se nejprve snažil s řidičem slušně domluvit a upozornil jej na porušení dopravních předpisů.

Společnost celý článek
15.10.

OÁZA se stane oázou nemocnice

Jak lidé věřící, tak nevěřící potřebují v těžkých situacích intimní prostor, kde si mohou pohovořit s Bohem nebo sami se sebou.

Společnost celý článek
2.8.

Úspěšné obce v soutěži Vesnice roku dostanou od kraje finanční dar

Pro absolutního vítěze, kterým se stala obec Dolní Újezd ze Svitavska, doporučuje rada zastupitelstvu schválit dar ve výši 400 tisíc korun.

Společnost celý článek
25.5.

Kraj podepsal memorandum se správcem železnice

Páteří integrovaného dopravního systému by měla být železnice s uzlovými místy v Pardubicích a České Třebové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting