Talentové zkoušky zahájily přijímací řízení na střední školy

15.1.

Talentové zkoušky zahájily přijímací řízení na střední školy

Přijímací řízení na střední školy bylo zahájeno talentovými zkouškami. Jejich složení je podmínkou pro přijetí na sportovní gymnázium a konzervatoř v Pardubicích. Talentové zkoušky jsou dále vyžadovány na vybraných oborech na Střední průmyslové škole stavební  Pardubice, Střední škole zahradnické a technické Litomyšl, Střední škole uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí a Střední škole cestovního ruchu a grafického designu Pardubice.
Dne 7. ledna se uskutečnily talentové zkoušky na Sportovním gymnáziu v Pardubicích. Navštívil je i radní pro školství Bohumil Bernášek. V letošním roce podalo na Sportovní gymnázium nebývale velké množství uchazečů. „V minulosti se k nám hlásilo zhruba 100 žáků. V letošním roce je to 160.  Z tohoto zájmu jsme samozřejmě potěšeni. Pro příští školní rok budeme otevírat dvě třídy po třiceti žácích. “ sdělil Radim Novák, ředitel školy. Kromě talentových zkoušek, musí budoucí studenti na jaře složit i standardní přijímací zkoušky. Jednotlivé části přijímacích zkoušek jsou bodované. Další body mohou získat úspěšní reprezentanti a také ti, kteří byli aktivní v mimoškolních aktivitách. Součet bodů určuje celkové pořadí.
Studium na škole je velmi náročné. Kromě třiceti hodin teoretické gymnaziální výuky absolvují studenti šestnáct hodin sportovní přípravy týdně.
 „Ve stávajícím školním roce je v 9. ročnících základních škol 4 114 žáků, což je o 144 žáků více než v loňském roce. Chci všem současným deváťákům popřát, aby si vybrali školu, na které je bude studium bavit a která je dobře připraví na budoucí profesní život“ sdělil radní Bernášek.
Zdroj: pardubickydenik.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.12.

Město deklarovalo připravenost k dostavbě D11 u Hradce

Tímto řešením padá varianta západního sjezdu poblíž Stěžer. Stavba by měla být realizována v roce 2014.

Společnost celý článek
3.1.

Mýtné brány z Hradce do Náchoda už fungují

Od 1. ledna nového roku byly zprovozněny mýtné brány na silnici první třídy I/33 z Hradce Králové do Náchoda.

Společnost celý článek
3.12.

Domov pro seniory na Dubině mění tvář

Ty v současné době již příliš nevyhovují potřebám našich klientů, proto jsme se v roce 2011 rozhodli začít s postupnou rekonstrukcí celého zařízení. V letošním roce jsme tak zrekonstruovali další byty včetně sociálního zázemí. Pokoje jsou vybavené i moderními polohovacími lůžky. Letos jsme vybudovali i centrální koupelnu, která umožní náročnou hygienickou péči pro imobilní uživatele,“ vysvětluje vedoucí zařízení Monika Kopecká.

Společnost celý článek
4.9.

Komu bude letos patřit zlatý pohár z MČR záchranných týmů složek IZS se dozvíme už tuto sobotu

Pořadatelem je jako každý rok HZS Pardubického kraje, Vodní záchranná služba ČČK Pastviny, pobočný spolek a Prezidium Vodní záchranné služby ČČK.

Společnost celý článek
10.2.

Pardubická krajská nemocnice se opět představila při hokeji

Na základě výsledků měření bylo možné si vyslechnout rady a doporučení ohledně správné výživy a životosprávy z úst nutriční terapeutky Radky Mifkové. A ten, kdo by chtěl skoncovat s kouřením, mohl požádat o informace Janu Nedbalovou, jež na oddělení nemocí plicních a tuberkulózy vede poradnu pro odvykání kouření.

Společnost celý článek
19.3.

Charitativní koncert Boni pueri

Ve čtvrtek 22. března v šest hodin večer vystoupí v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting