Talentové zkoušky zahájily přijímací řízení na střední školy

15.1.

Talentové zkoušky zahájily přijímací řízení na střední školy

Přijímací řízení na střední školy bylo zahájeno talentovými zkouškami. Jejich složení je podmínkou pro přijetí na sportovní gymnázium a konzervatoř v Pardubicích. Talentové zkoušky jsou dále vyžadovány na vybraných oborech na Střední průmyslové škole stavební  Pardubice, Střední škole zahradnické a technické Litomyšl, Střední škole uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí a Střední škole cestovního ruchu a grafického designu Pardubice.
Dne 7. ledna se uskutečnily talentové zkoušky na Sportovním gymnáziu v Pardubicích. Navštívil je i radní pro školství Bohumil Bernášek. V letošním roce podalo na Sportovní gymnázium nebývale velké množství uchazečů. „V minulosti se k nám hlásilo zhruba 100 žáků. V letošním roce je to 160.  Z tohoto zájmu jsme samozřejmě potěšeni. Pro příští školní rok budeme otevírat dvě třídy po třiceti žácích. “ sdělil Radim Novák, ředitel školy. Kromě talentových zkoušek, musí budoucí studenti na jaře složit i standardní přijímací zkoušky. Jednotlivé části přijímacích zkoušek jsou bodované. Další body mohou získat úspěšní reprezentanti a také ti, kteří byli aktivní v mimoškolních aktivitách. Součet bodů určuje celkové pořadí.
Studium na škole je velmi náročné. Kromě třiceti hodin teoretické gymnaziální výuky absolvují studenti šestnáct hodin sportovní přípravy týdně.
 „Ve stávajícím školním roce je v 9. ročnících základních škol 4 114 žáků, což je o 144 žáků více než v loňském roce. Chci všem současným deváťákům popřát, aby si vybrali školu, na které je bude studium bavit a která je dobře připraví na budoucí profesní život“ sdělil radní Bernášek.
Zdroj: pardubickydenik.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.10.

Labská cyklostezka se opět posunula blíže k výstavbě

Po úplném dokončení by Labská cyklotrasa na našem území neměla sloužit jen turistům, ale také k zajištění cesty lidem do zaměstnání. V blízkosti cyklostezky se nacházejí velcí zaměstnavatelé, ať již chvaletická či opatovická elektrárna, Kiekert v Přelouči a samozřejmě průmyslová zóna v Pardubicích.

Společnost celý článek
27.7.

Senátoři vzali peníze rodinám, dali je ČEZ

Hnutí DUHA navrhlo, aby stát zřídil Fond energetické nezávislosti, který bude rodinám pomáhat se zateplováním domů,

Společnost celý článek
1.7.

„Bezpečně na prázdniny“ s Policií ČR

Na dalším stanovišti připraveným společností Tepvos s.r.o. Ústí nad Orlicí si děti osvojily jízdu zručnosti na koloběžkách a za bezchybné projetí dráhy mezi kužely dostaly sladkou odměnu nebo balonek. Místní organizace Českého červeného kříže dětem zprostředkovala praktickou ukázku dýchání z úst do úst a techniky ošetření zranění, které by mohly o letních prázdninách v případě potřeby využít. Za zájem a šikovnost dostaly od zdravotníků reflexní pásky. V odpoledních hodinách mezi nás přišel i maskot známé firmy vyrábějící mražené pochoutky a všem návštěvníkům rozdával jahodové nanuky.

Společnost celý článek
30.6.

Pardubický soubor Perníček dobyl středoevropskou Mekku folklóru

O Strážnici se říká, že jde o středoevropskou Mekku folklóru, sídlí zde i Národní ústav lidové kultury, jakési „ministerstvo folklóru“, zdejší každoroční festival na konci června pak patří k vrcholným událostem lidové kultury.

Společnost celý článek
11.3.

Hejtman Martínek poděkoval silničářům

Jedním z cílů návštěvy hejtmana u silničářů bylo poděkování za dobře odvedenou práci během zimní údržby.

Společnost celý článek
9.7.

Teenageři a mladiství jsou častými viníky konfliktů v obchodních centrech. Provokují pro vlastní zábavu i sledovanost na sociálních sítích

Mladiství sem častěji než na nákupy vyrážejí za zábavou. Narušují zde pořádek a baví se na úkor ostatních návštěvníků nebo zaměstnanců centra. Ojedinělé ale nejsou ani útoky, které vyprovokovávají vůči sobě navzájem. Při výtržnostech se pak většinou natáčejí a umísťují videa na sociální sítě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting