TECHNOhrátky pro poradce, kteří se v Lanškrouně promění v kadeřníky, knihaře a nástrojaře

5.6.

TECHNOhrátky pro poradce, kteří se v Lanškrouně promění               v kadeřníky, knihaře a nástrojaře


(LANŠKROUN, 4. června 2015) – Program TECHNOhrátek před letními prázdninami ukončí v úterý 9. června speciální seminář kariérních a výchovných poradců ze základních škol Pardubického kraje. Ti se budou tentokrát detailně a aktivně seznamovat s nabídkou oborů, které vyučuje Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun, aby mohli žákům při výběru budoucího povolání poskytnout podrobné informace.


„Jedním z cílů TEHNOhrátek je pomoci poradcům při získávání informací o technicky zaměřených středních odborných školách. Tohoto semináře se zúčastní více než dvě desítky zástupců základních škol zejména z okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy. A nebudou to pouze poradci, ale také učitelé a v několika případech také ředitelé. Tradičně se zapojí i vybraní zaměstnanci Úřadu práce z Ústí nad Orlicí,“ upřesňuje manažer projektu TECHNOhrátky Vladimír Zemánek.
První letošní seminář určený kariérníma výchovným poradcům se uskutečnil v březnu ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička a byl zaměřený především na gastronomické profese. V Lanškrouně budou tentokrát účastníci formou workshopu, manuálních soutěží i vědomostního kvizu blíže poznávat obory jako kadeřnice, kosmetička, knihař, mechanik elektrotechnik a nástrojař.


„Poradci hrají v procesu dalšího studijního směřování školáků velice významnou roli. Některé obory jsou však natolik specifické, že ani oni nemají o jejich obsahu a zaměření či poté i následném uplatnění absolventů dostatečné informace. Ty jim naši učitelé odborného výcviku a studenti v průběhu semináře předají. Od této akce si slibujeme nejen navázání kontaktů a následné spolupráce se zástupci jednotlivých základních škol v regionu, ale v blízké budoucnosti i nárůst počtu žáků v naší škole,“ říká ředitel SOŠ a SOU Lanškroun Jaroslav Novák.


Součástí semináře je rovněž „kulatý stůl“, při němž budou s účastníky semináře diskutovat o problematice technického a odborného vzdělávání i aktuální situace na regionálním pracovním trhu náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, ředitelka kontaktního pracoviště v Ústí nad Orlicí Vladimíra Lesenská a představitelé společností Forez Ostrov a Soma Lanškroun.


Na závěr čeká poradce tradiční vědomostní soutěž Hej Ty, víš to?!, kterou běžně absolvují v průběhu TECHNOhrátek školáci. V ní budou moci uplatnit poznatky, jež načerpají během pracovního dopoledne. Vítězné družstvo obdrží jako cenu ovocný dort.

Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.8.

V České republice budou chybět stovky tisíc řemeslníků

Většina uchazečů pak chce dále pokračovat na vysokých školách. Často mají tito studenti na základní škole velmi špatné známky.

Společnost celý článek
8.12.

Rok Kohouta přivítá letos na Songfestu.cz s Jaroslavem Duškem i Jan Budař a mongolští muzikanti

Novou tváří nadcházejícího 16. ročníku festivalu se stane známý herec a muzikant Jan Budař, který se tak postaví po bok ostříleného veterána Jaroslava Duška a loňského nováčka Martina Zbrožka. V průběhu tří týdnů od 26. ledna do 11. února navštíví Songfest desítku měst v Čechách i na Moravě a celé turné vyvrcholí již tradičně v sobotu 11. února v pražském Paláci Akropolis.

Společnost celý článek
15.8.

Muž použil proti kamarádovi zbraň

Podezřelého muže policisté zadrželi, jeho zraněný kamarád byl hospitalizován v krajské nemocnici.

Společnost celý článek
19.4.

Zimní sezóna již definitivně skončila

Vzhledem k vývoji počasí bylo od prosince 2012 do března 2013 provedeno 37 zásahů, které zmírňovaly závady ve sjízdnosti a schůdnosti na komunikacích. Nejvíce zásahů 12, bylo provedeno v únoru.

Společnost celý článek
12.10.

Čokoládový festival se podruhé představí v Ideonu

Od pátku 14. října do neděle 16. října 2016 se v Ideonu uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Společnost celý článek
9.10.

Farmaceutická společnost Pfizer podepsala Memorandum o spolupráci s Univerzitou Pardubice

John Raney, generální ředitel Pfizer Česká republika a prof. Ing. Petr Kalenda, CSc., děkan Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Memorandem stvrdili vědeckou a výzkumnou spolupráci na příští období. Předmětem spolupráce je podpora nejlepších studentských prací v oblasti biotechnologií a farmakochemie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting