TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

21.2.

TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

Montáž kola na osobní automobil, zhotovení etikety na kořenku nebo skládání krabičky – to jsou jen některé z aktivit, které čekají na účastníky TECHNOhrátek v Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč. Ve středu 22. února sem zavítají žáci z devíti základních škol, aby se seznámili s její nabídkou učebních i maturitních oborů. 
„Náš projekt se do Přelouče vrací opět po třech letech. Školáky zde tradičně čeká pestrý program složený z manuálních aktivit a vědomostního kvízu. Velice atraktivní pro ně bude určitě seznámení s polygrafickými obory, které zdejší střední škola vyučuje jako jediná v Pardubickém kraji,“ říká Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhátky.
Premiéra žáků z Lázní Bohdaneč
Autobusy dopraví také na tuto akci zdarma 130 žáků 8. tříd z Pardubicka a Chrudimska. Poznávat zajímavá řemesla a soutěžit přitom o velké ovocné dorty budou výpravy těchto základních škol: ZŠ Chrast, Dětský domov se školou Chrudim, ZŠ Rosice, ZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice, ZŠ Prodloužená, Pardubice, ZŠ Řečany nad Labem, ZŠ Třemošnice a domácí ZŠ Smetanova, Přelouč. Vůbec poprvé se TECHNOhrátek  zúčastní žáci ze ZŠ Lázně Bohdaneč, kteří se tak stanou v pořadí 96. základní školou zapojenou do tohoto projektu.
„Náplň aktivit na šesti pracovištích v areálu v Jaselské ulici tentokrát nebude úplně kopírovat jednotlivé vyučované obory, ale v části z nich nabídne nejrůznější činnosti, při nichž se dokonale projeví všestrannost a šikovnost žáků. Poznají například grafický program Photoshop, naučí se vazbu zápisníku, vyzkoušejí si řezanou šablonu, vyvažování kol nebo seřizování světel u vozidla,“ upřesňuje Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.
Absolventi se na pracovním trhu neztratí
Slavnostní zahájení akce se uskuteční ve středu 22. února v 9 hodin v tělocvičně Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč v ulici Obránců míru 1025. Jeho hosty a současně motivátory žáků budou radní pro školství Pardubického kraje Bohumil Bernášek, starostka města Irena Burešová, vedoucí odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss, ředitelka kontaktního pracoviště Úřadu práce v Přelouči Martina Malinská a ředitelka Centra celoživotního vzdělávání Pardubického kraje Monika Jirásková.
„Oborová skladba, kterou nabízíme, je velice potřebná pro Přelouč a jeho nejbližší okolí. Do Přelouče navíc vede výborné vlakové i autobusové spojení a je zde zavedena také městská hromadní doprava. Důležité však je především to, že naše škola nevychovává nezaměstnané. Převážná většina studentů gymnázia odchází na vysoké školy a žáci střední odborné školy mají téměř stoprocentní uplatnění na pracovním trhu,“ uvádí Jindřich Janko, ředitel Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč.
Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.3.

Češi loni poprvé odevzdali k recyklaci více než 1 000 tun použitých baterií! Pardubický kraj se meziročně zhoršil. Podle aktuálních údajů neziskové společnosti ECOBAT odevzdali loni lidé i firmy v Pardubickém kraji meziročně o 19 procent méně, konkrétně

Rok 2013 byl v oblasti zpětného odběru použitých baterií a akumulátorů přelomový hned ze tří hledisek. „Češi poprvé překonali psychologickou hranici 1 000 tun a zároveň odevzdali téměř třetinu baterií, které se v daný rok v průměru dostaly do oběhu,“ říká Petr Kratochvíl, jednatel společnost ECOBAT. „Také se nám podařilo naplnit dohodu s Ministerstvem životního prostředí ČR, ve které se výrobci baterií v roce 2001 zavázali, že se bude v České republice sbírat více než 1 000 tun použitých baterií ročně.

Společnost celý článek
8.12.

Daniel Hejdánek: stalo se před 16 lety

Pochod, který začínal u pardubického vlakového nádraží, čítal asi 50 až 60 účastníků.

Společnost celý článek
7.6.

60 Loutkářských Chrudimí ve zkratce

Ve fotografickém sestřihu jsou pak zachyceny i další akce, lidé, události...

Společnost celý článek
23.4.

Pardubický kraj je k sMLSnutí

O soutěž MLS Pardubického kraje je zájem. V letošním třináctém ročníku se přihlásilo 32 výrobců se 130 výrobky ve čtyřech kategoriích. V pětičlenné porotě zasedl i Václav Kroutil, radní odpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov.

Společnost celý článek
16.9.

Benefiční večer pro Nepál ve Východočeském divadle

Snímek CESTA – Journey je uspořádán do dvou částí. První s názvem Cesta k pólu zachycuje putování autora k jižnímu, tedy geografickému pólu v Antarktidě. Druhá, jež bude prezentována v rámci benefičního večera, nese název KORA KAILASH a je cestou Oldřicha Bubáka k „duchovnímu pólu“, tedy k posvátné hoře Mount Kailash ležící v západním Tibetu.

Společnost celý článek
10.11.

Divadelní festival „Čtrnáct dnů proti totalitě“

Festival vznikl impulzivně a odráží situaci dnešní doby,kdy se zdá, že veřejnost zapomněla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting