TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

21.2.

TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

Montáž kola na osobní automobil, zhotovení etikety na kořenku nebo skládání krabičky – to jsou jen některé z aktivit, které čekají na účastníky TECHNOhrátek v Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč. Ve středu 22. února sem zavítají žáci z devíti základních škol, aby se seznámili s její nabídkou učebních i maturitních oborů. 
„Náš projekt se do Přelouče vrací opět po třech letech. Školáky zde tradičně čeká pestrý program složený z manuálních aktivit a vědomostního kvízu. Velice atraktivní pro ně bude určitě seznámení s polygrafickými obory, které zdejší střední škola vyučuje jako jediná v Pardubickém kraji,“ říká Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhátky.
Premiéra žáků z Lázní Bohdaneč
Autobusy dopraví také na tuto akci zdarma 130 žáků 8. tříd z Pardubicka a Chrudimska. Poznávat zajímavá řemesla a soutěžit přitom o velké ovocné dorty budou výpravy těchto základních škol: ZŠ Chrast, Dětský domov se školou Chrudim, ZŠ Rosice, ZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice, ZŠ Prodloužená, Pardubice, ZŠ Řečany nad Labem, ZŠ Třemošnice a domácí ZŠ Smetanova, Přelouč. Vůbec poprvé se TECHNOhrátek  zúčastní žáci ze ZŠ Lázně Bohdaneč, kteří se tak stanou v pořadí 96. základní školou zapojenou do tohoto projektu.
„Náplň aktivit na šesti pracovištích v areálu v Jaselské ulici tentokrát nebude úplně kopírovat jednotlivé vyučované obory, ale v části z nich nabídne nejrůznější činnosti, při nichž se dokonale projeví všestrannost a šikovnost žáků. Poznají například grafický program Photoshop, naučí se vazbu zápisníku, vyzkoušejí si řezanou šablonu, vyvažování kol nebo seřizování světel u vozidla,“ upřesňuje Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.
Absolventi se na pracovním trhu neztratí
Slavnostní zahájení akce se uskuteční ve středu 22. února v 9 hodin v tělocvičně Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč v ulici Obránců míru 1025. Jeho hosty a současně motivátory žáků budou radní pro školství Pardubického kraje Bohumil Bernášek, starostka města Irena Burešová, vedoucí odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss, ředitelka kontaktního pracoviště Úřadu práce v Přelouči Martina Malinská a ředitelka Centra celoživotního vzdělávání Pardubického kraje Monika Jirásková.
„Oborová skladba, kterou nabízíme, je velice potřebná pro Přelouč a jeho nejbližší okolí. Do Přelouče navíc vede výborné vlakové i autobusové spojení a je zde zavedena také městská hromadní doprava. Důležité však je především to, že naše škola nevychovává nezaměstnané. Převážná většina studentů gymnázia odchází na vysoké školy a žáci střední odborné školy mají téměř stoprocentní uplatnění na pracovním trhu,“ uvádí Jindřich Janko, ředitel Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč.
Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.3.

Pardubice: tři řidiči, třikrát alkohol

Lékař záchytky rozhodl, že se pán vyspí u nich.

Společnost celý článek
2.8.

Krajský úřad dostane po šesti letech novou malířskou výmalbu

Zatímco první stěny úřadu při malování v roce 2001 byly bílé, současné barevné odstíny růžové, oranžové a fialové a šedé jsou z roku 2007. „Nyní po šesti letech bude v rámci pravidelné údržby vymalováno stejně jako minule každé podlaží odlišnými barvami, což návštěvníkům úřadu ulehčuje orientaci v budově.

Společnost celý článek
31.7.

Jednání o Červeňáku zdárně míří do finále

Převod pozemků na území bývalého vojenského cvičiště Červeňák by mohl být brzy dořešen. Zástupci Pardubic a Ministerstva obrany si na svém posledním jednání vyjasnili rozsah tohoto převodu, koncept smlouvy by Pardubice měly ze strany ministerstva obdržet do konce letošního roku. Součástí závazků města přitom bude zachování Červeňáku jako veřejné zeleně, a to minimálně po dobu 20 let.

Společnost celý článek
11.4.

Během tří let opraví kraj historicky cenné lehárny v Jevíčku

„Původně předpokládané náklady ve výši necelých 10 milionů korun bylo nutné navýšit, jelikož do realizační projektové dokumentace musely být zapracovány připomínky a požadavky odboru památkové péče.

Společnost celý článek
7.9.

Evropský týden mobility 2009 v Pardubicích

Českému publiku tak budou poprvé představeny velkoformátové fotografie, zachycující každodenní obraz Kodaně.

Společnost celý článek
14.1.

Kraj bude řešit krizovou situaci v sociálních službách

Pardubický kraj se nehodlá s touto situací smířit a má připraveno několik variant dalšího postupu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting