TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

21.2.

TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

Montáž kola na osobní automobil, zhotovení etikety na kořenku nebo skládání krabičky – to jsou jen některé z aktivit, které čekají na účastníky TECHNOhrátek v Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč. Ve středu 22. února sem zavítají žáci z devíti základních škol, aby se seznámili s její nabídkou učebních i maturitních oborů. 
„Náš projekt se do Přelouče vrací opět po třech letech. Školáky zde tradičně čeká pestrý program složený z manuálních aktivit a vědomostního kvízu. Velice atraktivní pro ně bude určitě seznámení s polygrafickými obory, které zdejší střední škola vyučuje jako jediná v Pardubickém kraji,“ říká Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhátky.
Premiéra žáků z Lázní Bohdaneč
Autobusy dopraví také na tuto akci zdarma 130 žáků 8. tříd z Pardubicka a Chrudimska. Poznávat zajímavá řemesla a soutěžit přitom o velké ovocné dorty budou výpravy těchto základních škol: ZŠ Chrast, Dětský domov se školou Chrudim, ZŠ Rosice, ZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice, ZŠ Prodloužená, Pardubice, ZŠ Řečany nad Labem, ZŠ Třemošnice a domácí ZŠ Smetanova, Přelouč. Vůbec poprvé se TECHNOhrátek  zúčastní žáci ze ZŠ Lázně Bohdaneč, kteří se tak stanou v pořadí 96. základní školou zapojenou do tohoto projektu.
„Náplň aktivit na šesti pracovištích v areálu v Jaselské ulici tentokrát nebude úplně kopírovat jednotlivé vyučované obory, ale v části z nich nabídne nejrůznější činnosti, při nichž se dokonale projeví všestrannost a šikovnost žáků. Poznají například grafický program Photoshop, naučí se vazbu zápisníku, vyzkoušejí si řezanou šablonu, vyvažování kol nebo seřizování světel u vozidla,“ upřesňuje Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.
Absolventi se na pracovním trhu neztratí
Slavnostní zahájení akce se uskuteční ve středu 22. února v 9 hodin v tělocvičně Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč v ulici Obránců míru 1025. Jeho hosty a současně motivátory žáků budou radní pro školství Pardubického kraje Bohumil Bernášek, starostka města Irena Burešová, vedoucí odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss, ředitelka kontaktního pracoviště Úřadu práce v Přelouči Martina Malinská a ředitelka Centra celoživotního vzdělávání Pardubického kraje Monika Jirásková.
„Oborová skladba, kterou nabízíme, je velice potřebná pro Přelouč a jeho nejbližší okolí. Do Přelouče navíc vede výborné vlakové i autobusové spojení a je zde zavedena také městská hromadní doprava. Důležité však je především to, že naše škola nevychovává nezaměstnané. Převážná většina studentů gymnázia odchází na vysoké školy a žáci střední odborné školy mají téměř stoprocentní uplatnění na pracovním trhu,“ uvádí Jindřich Janko, ředitel Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč.
Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.3.

Semenářský závod Lesů ČR slaví 40 let od založení

K tomu je nutné zajistit potřebné množství osiva a z něj vypěstovat kvalitní sazenice lesních dřevin.

Společnost celý článek
9.3.

Helicopter Show letos uchvátí exhibicí akrobatického vrtulníku Red Bull BÖ105

Stroje Red Bullu jsou jedinými vrtulníky na světě, které jsou registrovány jako civilní akrobatické vrtulníky, přičemž rovnou dva z nich jsou ve stáji The Flying Bulls v Salzburgu.

Společnost celý článek
1.9.

Město ocenilo dalšího účastníka sběru bioodpadu

Sběr bioodpadu je v Pardubicích uskutečňován již od roku 2007. Službu si účastníci hradí částečně sami, za rok zaplatí 300 korun za servis výsypu nádoby. I přesto počet nových zájemců o službu neustále stoupá, od roku 2007 se jich do projektu zapojilo desetkrát více, než v prvním roce. V současné době se projektu účastní na 2538 domácností.

Společnost celý článek
5.3.

“International Week” mezinárodních mobilit

Po celý tento týden bude probíhat na Univerzitě Pardubice veletrh mezinárodních mobilit s názvem International Week.

Společnost celý článek
10.11.

Přeloučská elektrárna vyrábí energii pro stovky domácností

Doslova adrenalinovým zážitkem potápěčů se stal srpnový nález nevybuchlého německého granátu ze druhé světové války.

Společnost celý článek
17.9.

Zítra se koná v Chrudimi XXXVII. ročník soutěže O Pohár Vysočiny

Soutěžit se bude v disciplínách požárního sportu, a to ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže, běhu na 100 metrů s překážkami a v požárním útoku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting