TechnoPark je dobrý projekt, prohlásil hejtman Martínek

13.1.

TechnoPark je dobrý projekt, prohlásil hejtman Martínek

TechnoPark je dobrý projekt, prohlásil hejtman Martínek

Pracovní návštěvu TechnoParku Pardubice absolvoval v pátek 9. ledna hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Chtěl se osobně seznámit s projektem Pardubického kraje, Univerzity Pardubice a FREE ZONE Pardubice, který stojí na počátku své činnosti. Výrobní prostory, laboratoře a kanceláře vědecko-technologického parku byly dostavěny v minulém roce a začínají se naplňovat firmami. Prozatím je obsazena zhruba čtvrtina plochy, která je určena především začínajícím podnikatelům a inovačním společnostem. „TechnoPark i jeho samotné technické řešení mne velmi příjemně překvapilo. Je to projekt, který se mi velmi líbí. Teď je ale důležité, aby také splnil svůj účel a abychom do podnikatelského inkubátoru i vědeckotechnického parku získali dostatek klientů. Musíme se zaměřit na vytvoření výhodných podmínek, například zlevněných nájmů, technologického vybavení a podobně. U každého technoparku v ČR i v zahraničí je nastartování projektu vždy otázka dvou až tří. Tak tomu tak bude i u nás v Pardubicích,“ uvedl po návštěvě TechnoParku hejtman Martínek. Na projektu TechnoParku se podílí i Univerzita Pardubice. S jejím rektorem Jiřím Málkem se hejtman sešel rovněž. Hovořili spolu o možnostech využívání prostor TechnoParku výzkumnými pracovníky univerzity, ale také o několika dalších plánovaných projektech školy. „Univerzita plánuje například vybudování materiálového centra, výzkumného zázemí pro informační technologie či centra pro transfer technologií. Ucházet by se chtěli o evropské prostředky. Než však vyslovím svou případnou podporu projektům, potřebuji se s nimi nejprve blíže seznámit,“ dodal hejtman. Kromě projektů hejtman s rektorem Málkem mluvili také o škole samotné i o plánovaných oslavách výročí univerzity v roce 2010.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.1.

Primátor ocenil statečnost dvou zachránců

Náramkovými hodinkami i slovy díků a uznání ocenil dnes primátor Pardubic Jaroslav Deml statečnost.

Společnost celý článek
15.12.

Betlémy a betlémáře naleznete v Žamberku

Organizátoři akce letos záměrně zaměřili pozornost na jeden z nejstarších a nejkrásnějších vánočních zvyků - stavění jesliček.

Společnost celý článek
30.7.

Druhý odsouzený řidič ve Francii získal práci přes Bazoš

Druhý řidič odsouzený ve Francii za údajné pašování migrantů pochází z Karlovarska a jmenuje se Luděk Vaculík. Podle svých slov reagoval s dalšími šesti českými občany na inzerát na webu bazos.cz, kde nabízeli letní brigádu řidičům s oprávněním nad 7,5 tuny. Mělo se jednat o převoz nábytku z Belgie do Londýna. Peníze měl řidič dostat po dokončení jízdy.

Společnost celý článek
11.1.

Od nového roku mají dvě střední školy nové ředitelky

Při setkání s ředitelkou a pedagogy moravskotřebovské školy informoval radní Bohumil Bernášek a vedoucí odboru školství Martin Kiss o plánovaných investicích v letošním roce. Dotazovali se také na náborové akce na jednotlivé obory do dalšího školního roku.

Společnost celý článek
23.5.

Zloděje vystopoval policejní pes Dega

Úspěch oslavili pardubičtí kynologové, tentokrát se služebním psem jménem Dega.

Společnost celý článek
25.5.

Kraj podepsal memorandum se správcem železnice

Páteří integrovaného dopravního systému by měla být železnice s uzlovými místy v Pardubicích a České Třebové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting