Tečka za třetím BasketMalováním. Basketbalisté Beksy přinesli dětem dárky

24.8.

Tečka za třetím BasketMalováním. Basketbalisté Beksy přinesli dětem dárky

Předáním dárků z rukou patrona projektu Viktora Půlpána vyvrcholil třetí ročník BasketMalování, společného projektu Pardubické nemocnice a BK JIP Pardubice.

Třetí ročník BasketMalování má za sebou definitivní tečku. Výtvarnou soutěž pro děti hospitalizované v Pardubické nemocnici završila návštěva patrona projektu Viktora Půlpána. Pardubický basketbalista nepřišel s prázdnou, přinesl s sebou mnoho dárků pro pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie.

„Basketbalovému klubu BK JIP děkujeme nejen za dárky, ale i za spolupráci při této soutěži. Dětem přináší zpestření jejich pobytu a léčby v nemocnici,“ shodně pronesli primáři Marian Šenkeřík a Zbyněk Horák.

BasketMalování, které je společným projektem Pardubické nemocnice a BK JIP Pardubice, již třetím rokem probíhá na obou dětských odděleních. Do soutěže se může zapojit každý pacient, který namaluje libovolný obrázek s basketbalovou tématikou. Všichni účastníci získali od basketbalistů vstupenky na jeden z jejich ligových zápasů, autoři tří nejlepších obrázků v každé ze čtyř kategorií si odnesli věcné ceny a čtyři vítězové dostali také repliku dresu Beksy s vlastním jménem. Dvanáct oceněných výkresů bylo vydraženo a z výtěžku byly zakoupeny dárky pro obě oddělení. DVD přehrávač, řadu her a hraček pro hospitalizované děti pak primářům obou oddělení předal Viktor Půlpán spolu s mluvčím klubu René Peškou.

„Těší nás, že se dětem soutěž líbí a že nám každoročně přidělávají starosti s tím, které obrázky vybrat jako nejlepší. Vždy se jich sejde spousta povedených. Proto určitě ve spolupráci s Pardubickou nemocnicí chceme v tomto projektu pokračovat,“ pronesl Peška.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.2.

Oddělený sběr bioodpadu v letošním roce

„Jedná se o nadstandardní službu pro občany, proto ji nelze zahrnout do platby místního poplatku za svoz komunálního odpadu,“ vysvětluje vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča. V roce 2014 budou proto všichni účastníci projektu přispívat částkou 300,- Kč na nádobu a rok, zbývající část nákladů hradí pardubický magistrát, důvodem je význam této činnosti vůči životnímu prostředí. Poplatek za službu odděleného sběru bioodpadu na rok 2014 je splatný do konce dubna.

Společnost celý článek
17.4.

Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

Motoristé proto musejí v sobotu počítat s řadou dopravních omezení, která zasáhnou i do režimu městské hromadné dopravy.

Společnost celý článek
19.11.

Večírek Baby Balloon Party byl opět úspěšný

Předmětem dražby byla hodinová schůzka s jednotlivými dobrovolníky z řad členů organizace ESN Buddy System.

Společnost celý článek
12.3.

Radní Šilar jedná na Slovensku

Delegace se setká se slovenskými krajkářkami, které vystavovaly své krajky v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
28.11.

Letos uplyne 150 let od narození K. E. Macana

Macan se začal postupně zajímat také o otázky související s postavením nevidomých v tehdejší společnosti.

Společnost celý článek
6.1.

Hejtman dnes navštíví první krajské novorozence

Už o půl deváté dopoledne zamíří hejtman do Starého Města, kde se svými rodiči bydlí první narozené děvče.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting