Televizní magazín Zkraje týdne skončil

4.1.

Televizní magazín Zkraje týdne skončil

Desetiminutový televizní magazín, který pro Pardubický kraj pod názvem Zkraje týdne vyráběla Regionální televizní agentura Východní Čechy, se od úterý 3. ledna odmlčel. Regionální odpojování televizního vysílání skončilo krokem televize Prima, která vrátila svou licenci na vysílání společně s regiony a nahradila ji programem Prima family. Pro televizní magazín, jehož cílem je posilovat sounáležitost obyvatel s tímto regionem,  se Pardubický kraj rozhodl v průběhu roku 2010. Veřejnou zakázku na jeho realizaci vyhrála společnost RTA Hradec Králové a od 7. prosince mohli magazín Zkraje týdne sledovat diváci z celých východních Čech vždy v úterý v 17,45 v odpojeném regionálním vysílání na stanici Prima a pak i na webu Pardubického kraje. V březnu loňského roku dostal magazín moderní televizní grafiku a jeho tvářemi se staly herečky Východočeského divadla v Pardubicích Petra Janečková a Martina Sikorová. Magazín Zkraje týdne  mapoval dění v celém kraji, redaktoři zajížděli za zajímavými lidmi a spolky i do malých vesnic, které jinak bývají na okraji zájmu médií. Kromě zpráv přinášel magazín také závažná krajská témata, nevšední  příběhy lidí, aktivních obcí a různých společenství. V každém díle zvaly moderátorky  diváky na hezký výlet v Pardubickém kraji. Krajští radní odpovídali na dotazy v rubrice Na rovinu a zájemci pak v závěru pořadu soutěžili o drobné věcné ceny. Celkem bylo odvysíláno 56 dílů, které jsou ke shlédnutí na webu Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.3.

Pacienty dětského oddělení přišel navštívit pardubický basketbalista Kamil Švrdlík, jenž je patronem letošního BasketMalování.

V průběhu dopoledne v pátek 24. března 2017 přišel děti motivovat patron této soutěže, jímž je pardubický pivot Kamil Švrdlík. V doprovodu PR manažera klubu René Pešky zavítal na návštěvu na dětské oddělení. S dětmi i jejich rodiči poseděl v herně a pochopitelně také společně kreslili. Basketbalový dlouhán si k tomu vzal i netradiční pomůcku. „Chci, aby míč vypadal opravdově a nebyl šišatý,“ s úsměvem vysvětlil Kamil Švrdlík, proč obkresluje kyblík na hraní.

Společnost celý článek
31.8.

Pardubický festival vína oslavil osmnácté narozeniny

Pardubický festival vína je svátkem nejen dobrého pití, ale i chutného jídla. Irský restaurant St. Patrick letos nabídl pečená husí prsíčka, vepřové klobásky nebo domácí hovězí burger, pražská restaurace Passage si připravila bohaté menu francouzských delikates. Gurmáni tak mohli okusit šneky v červeném víně, žabí stehýnka na másle, jehněčí koule v perníku nebo krevety s ananasem. Příjemný chuťový zážitek doplnily francouzské a holandské sýry, čokolády, pralinky nebo kolumbijská a čerstvě pražená káva.

Společnost celý článek
31.5.

VČD nabízí předplatné na sezónu 2010/2011

Jedná se o premiérové předplatné P1 a P2, předplatné na veřejné generálky VG a juniorské abonentky J, L, S, Z, K, M, N, R.

Společnost celý článek
27.6.

Kraj žádá peníze na sociální služby pro rok 2017

Částka je vypočítána na optimální zajištění dostupnosti sociálních služeb na celém území kraje v návaznosti na zpracovaný Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Pardubickém kraji v období 2016-2018 a v návaznosti na Akční plán rozvoje sociálních služeb na rok 2017. V letošním roce získal Pardubický kraj na sociální služby téměř 465 milionů korun, další pak čerpá z evropských projektů.

Společnost celý článek
13.6.

Pardubická krajská nemocnice zažije noc v záři Oscarů

Pěti Oscary ověnčenou filmovou podobu kultovního románu Kena Keseyho z roku 1962 v režii Miloše Formana si diváci tentokrát užijí v areálu Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Společnost celý článek
12.2.

Láska, vášeň a běh patří k sobě!

Sraz je 14. 2. 2016 ve 13:30 za mostem Pavla Wonky (vedle zastávky Zimní stadion – směr Masarykovo náměstí). Nepropásněte tuto jedinečnou šanci a proběhněte se atmosférou plnou lásky. Účast na akci je zdarma, stačí si jen obléct něco červeného. 

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting