Televizní magazín Zkraje týdne skončil

4.1.

Televizní magazín Zkraje týdne skončil

Desetiminutový televizní magazín, který pro Pardubický kraj pod názvem Zkraje týdne vyráběla Regionální televizní agentura Východní Čechy, se od úterý 3. ledna odmlčel. Regionální odpojování televizního vysílání skončilo krokem televize Prima, která vrátila svou licenci na vysílání společně s regiony a nahradila ji programem Prima family. Pro televizní magazín, jehož cílem je posilovat sounáležitost obyvatel s tímto regionem,  se Pardubický kraj rozhodl v průběhu roku 2010. Veřejnou zakázku na jeho realizaci vyhrála společnost RTA Hradec Králové a od 7. prosince mohli magazín Zkraje týdne sledovat diváci z celých východních Čech vždy v úterý v 17,45 v odpojeném regionálním vysílání na stanici Prima a pak i na webu Pardubického kraje. V březnu loňského roku dostal magazín moderní televizní grafiku a jeho tvářemi se staly herečky Východočeského divadla v Pardubicích Petra Janečková a Martina Sikorová. Magazín Zkraje týdne  mapoval dění v celém kraji, redaktoři zajížděli za zajímavými lidmi a spolky i do malých vesnic, které jinak bývají na okraji zájmu médií. Kromě zpráv přinášel magazín také závažná krajská témata, nevšední  příběhy lidí, aktivních obcí a různých společenství. V každém díle zvaly moderátorky  diváky na hezký výlet v Pardubickém kraji. Krajští radní odpovídali na dotazy v rubrice Na rovinu a zájemci pak v závěru pořadu soutěžili o drobné věcné ceny. Celkem bylo odvysíláno 56 dílů, které jsou ke shlédnutí na webu Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.4.

Prezentace ukáže, že pomáhat není těžké

Řada lidí se bojí, že by nedokázala druhému pomoci v případě náhlé indispozice. Tyto obavy má alespoň z části zahnat prezentace první pomoci, včetně použití defibrilátoru, která se uskuteční 17. dubna na Dukle, v hale BK JIP Pardubice. Právě v basketbalové hale je umístěn jeden z defibrilátorů, které letos zakoupila pardubická radnice.

Společnost celý článek
7.1.

Hasiči vyprošťují auta z příkopu. Silný mráz trhá potrubí

Do Zámrsku hasiči vyjížděli v 9.53 hodin, kdy tu havaroval osobní automobil a svou jízdu ukončil opět v příkopu.

Společnost celý článek
4.7.

Opět úřadoval démon Alkohol

Vzhledem ke svému stavu - nadýchal 1,76 promile alkoholu v dechu - nebyl mladík schopen téměř s policisty komunikovat.

Společnost celý článek
16.5.

Bambiriáda 2007 : Altus a SKP-CENTRUM společně

Dvě občanská sdružení se spojila pro přípravu největší přehlídky volnočasových aktivit pro děti a mládež v regionu.

Společnost celý článek
28.5.

Velký sál bývalé reálky ponese jméno Jana Kašpara

Diváci měli možnost shlédnout dokument v průběhu odpoledne dokonce několikrát.

Společnost celý článek
30.1.

Kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

V Pardubickém kraji by v dohledné době měla vzniknout síť dobíjecích stanic pro elektromobily. O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting