Televizní magazín Zkraje týdne skončil

4.1.

Televizní magazín Zkraje týdne skončil

Desetiminutový televizní magazín, který pro Pardubický kraj pod názvem Zkraje týdne vyráběla Regionální televizní agentura Východní Čechy, se od úterý 3. ledna odmlčel. Regionální odpojování televizního vysílání skončilo krokem televize Prima, která vrátila svou licenci na vysílání společně s regiony a nahradila ji programem Prima family. Pro televizní magazín, jehož cílem je posilovat sounáležitost obyvatel s tímto regionem,  se Pardubický kraj rozhodl v průběhu roku 2010. Veřejnou zakázku na jeho realizaci vyhrála společnost RTA Hradec Králové a od 7. prosince mohli magazín Zkraje týdne sledovat diváci z celých východních Čech vždy v úterý v 17,45 v odpojeném regionálním vysílání na stanici Prima a pak i na webu Pardubického kraje. V březnu loňského roku dostal magazín moderní televizní grafiku a jeho tvářemi se staly herečky Východočeského divadla v Pardubicích Petra Janečková a Martina Sikorová. Magazín Zkraje týdne  mapoval dění v celém kraji, redaktoři zajížděli za zajímavými lidmi a spolky i do malých vesnic, které jinak bývají na okraji zájmu médií. Kromě zpráv přinášel magazín také závažná krajská témata, nevšední  příběhy lidí, aktivních obcí a různých společenství. V každém díle zvaly moderátorky  diváky na hezký výlet v Pardubickém kraji. Krajští radní odpovídali na dotazy v rubrice Na rovinu a zájemci pak v závěru pořadu soutěžili o drobné věcné ceny. Celkem bylo odvysíláno 56 dílů, které jsou ke shlédnutí na webu Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.3.

Lidovci na Pardubicku jdou do boje za zrušení letního času

Každoročně píše několik desítek lidí, kteří žádost o zrušení letního času odůvodňují zdravotními komplikacemi.

Společnost celý článek
1.7.

Olympijský oheň dohořel, vzpomínky zůstávají

Pardubice/Liberec - Závěrečný slavnostní ceremoniál v libereckém Sport Parku udělal včera večer tečku za Hrami IX. Letní olympiády dětí a mládeže České republiky. Rozděleny byly poslední sady medailí a po slavnostním defilé všech čtrnácti krajských výprav, jejichž vlajky nesli ti nejúspěšnější medailisté, byly hry prohlášeny za ukončené. Olympijský oheň dohořel, vzpomínky na sportovní boje v duchu fair play však zůstávají.

Společnost celý článek
3.4.

I pardubický registr vozidel se potýká s problémy

Vázne spojení mezi registrem a schengenským informačním systémem (SIS).

Společnost celý článek
30.7.

Za loňský rok Pardubice tříděním elektroopadu ušetřily vysoké množství vody i ropy

Přes sto čtyřicet tisíc kilogramů zrecyklovaných elektrických spotřebičů. Tak vyhodnotila snahy pardubických obyvatel v třídění elektroodpadu společnost ASEKOL, jedna ze dvou firem, která pro město zajišťuje sběr a recyklaci těchto zařízení. Z certifikátu environmentálního vyúčtování za rok 2018, který město od společnosti získalo, vyplývá, že pardubickým občanům není životní prostředí lhostejné.

Společnost celý článek
16.5.

Důstojná připomínka průkopnických činů Ing. Jana Kašpara

Součástí programu se stal i přelet průkopnické skupiny ultralehkých letadel pod vedením Petera Máry.

Společnost celý článek
17.12.

Vojtěch se vrátil do štítu pardubické radnice

V červnu letošního roku jí upadla ruka a protože revize ukázala, že trny, držící sochu na malé plošině, jsou zrezivělé.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting